piątek, Listopad 17, 2017

Kantor internetowy, a kantor stacjonarny – różnice

0

Coraz częstsze podróże, większe możliwości wyjazdów za granicę oraz przystępne ceny lotów i hoteli – to najważniejsze czynniki, jakie mają wpływ na rozwój kantorów w naszym kraju. Wymiana walut jest jedną z tych czynności, które musimy wykonać przed podróżą. Współczesne społeczeństwo żyje jednak szybciej i bardziej spontanicznie niż kilka lat temu. Tradycyjna forma wymiany walut przestała mu już wystarczać.

Jak zacząć zarabiać? Zainwestuj w rozwój osobisty

0

Jedną z lepiej płatnych branż jest rozwój osobisty. Godzina z coachem może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Każdy, kto chce zmienić swoje życie, zacząć zarabiać, a zarobione pieniądze oszczędzać, wie, że nie zrobi tego bez odpowiedniego wsparcia w postaci mentoringu. Niewiedza może nas kosztować masę utraconego czasu, który spędziliśmy na powielaniu starych, niedziałających rozwiązań, zamiast na wyrobieniu nowych nawyków i zaangażowaniu się w działania, które niosą realną wartość, którą ukazuje również najlepszy blog o rozwoju osobistym.

Już za późno na rozwój osobisty?

Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że jest już za późno na rozwój osobisty, zmianę zawodową, zarabianie czy oszczędzanie. Prawda jednak jest taka, że codziennie powstają nowe zawody, upadają firmy, a inne odnotowują rekordową sprzedaż i w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, nie można niczego planować z dużym wyprzedzeniem, a najlepszy czas, by działać, jest teraz. Z tego samego powodu nie warto chować swoich pomysłów przed światem, w nieskończoność ich poprawiać. Kolejną barierą przed zmianą zawodową jest lęk przed popełnieniem błędu. Boimy się porażki, więc nie wykorzystujemy swojego potencjału. Statek jest bezpieczny w porcie, ale nie po to buduje się statki. Dlatego lepiej zastąpić termin porażka słowem nauczka i po każdym niepowodzeniu wyciągać wnioski.

Jak zacząć zarabiać ?

Aby zacząć zarabiać, trzeba zadać sobie inaczej sformułowane pytanie: jaką wartość mogę dać innym i gdzie znaleźć osoby gotowe zapłacić za to, co oferuję? Każdy z nas ma jakiej talenty i mocne strony. Praca z pasją cechuje się tym, że mamy coraz więcej energii, wieczorem zasypiamy szczęśliwi, a możliwość pomagania innym daje ogromną satysfakcję. Następnie musimy porzucić nisko płatne zajęcie, które zabiera nam czas i być gotowi uczyć się nowej branży, nieustannie rozwijać, aktywnie poszukiwać klientów. Im większe korzyści wnosimy w życie innych, tym większego zwrotu możemy oczekiwać. Działa marketing rekomendacji. Zadowolony klient będzie dzielił się z innymi swoimi postępami, będzie nas polecał. Właśnie tego uczy nas Copywriting blog, z którym warto być na bieżąco.

Warto przyjąć taki model biznesowy, w którym nie musimy nieustannie poszukiwać nowych klientów, ale swoim zaufanym proponować nowe, ulepszone produkty. O wiele łatwiej jest zadbać o raz pozyskanego klienta, niż zdobyć nowego. Musimy też szukać naszego klienta w odpowiednim miejscu, a zatem określić szczegółowo, jaki jest, jakie ma potrzeby i w czym możemy mu pomóc. Jeśli nie możemy rzucić stałej pracy, możemy zacząć zarabiać w weekendy i wieczorami, stopniowo zmniejszając liczbę godzin w starym zawodzie.

Jak zacząć oszczędzać ?

Kiedy nasze dochody są stabilne, warto zadbać o poduszkę finansową na czarną godzinę. Pomoże nam ten cel osiągnąć oszczędzanie. Również na tym polega rozwój osobisty. Niestety wiele osób przejada całe zarobione pieniądze, dodatkowo zaciągają kredyty, a nawet gdy zwiększą swoje zarobki, to od razu wszystko wydają. Każdy może oszczędzać niezależnie od wysokości dochodów. Wymaga to wyrobienia odpowiednich nawyków. Oszczędzanie może nam też ułatwić określenie celu, np. emerytura, kurs doszkalający, studia syna.

Pozycjonowanie strony www – poradnik

Kolejny etap rozwoju to nasza wiedza i doświadczenie na temat pozycjonowania stron www. Warto się w tym kierunku szczególnie rozwijać, jeśli posiadamy pewną stronę, na przykład bloga, stronę firmową czy sklep online. Czy warto jest pozycjonować seo czy po prostu wybrać reklame w Google Adwords? Poniższy film daje pewne światło na tą sprawę:

Film o tym co jest lepsze „Pozycjonowanie czy Adwords?”:

Idealne mieszkanie dla młodej pary – wybór i kredyt

0

Kupując pierwsze, wymarzone mieszkanie, musimy mieć na uwadze kilka ważnych czynników, takich jak lokalizacja, metraż, rozkład oraz koszt nieruchomości. Analizując kwestie finansowe, należy zastanowić się, czy będziemy finansować nieruchomość z własnych oszczędności, czy może lepiej zaciągnąć kredyt hipoteczny i skorzystać np. z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Czy należy być w związku małżeńskim, aby wspólnie zaciągnąć kredyt? Jak wybrać odpowiedni lokal? Te tematy przybliżamy w poniższym artykule.

Czy warto się dokształcać po studiach?

0

Rynek pracy jest obecnie tak dynamiczny i zróżnicowany, że wymaga od nas ciągłego dokształcania i doskonalenia swoich umiejętności. Jeśli chcemy utrzymać lub zdobyć całkiem nowe stanowisko, niezbędna okaże się uzupełniająca wiedza, a także dodatkowe umiejętności. Jeśli chcemy zaskoczyć naszego przyszłego pracodawcę zawartym w naszym CV bogatym doświadczeniem, powinniśmy stale poszerzać swoje horyzonty i podnosić kwalifikacje.

Pożyczka krótkoterminowa a długoterminowa

0

Życie przynosi wiele niespodzianek, zarówno tych miłych, jak i tych, których każda osoba wolałaby uniknąć. Niestety w niektórych sytuacjach konieczne może się okazać zaciągnięcie pożyczki. Obecnie można zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej, jak i długoterminowej, jednak czym różnią się one między sobą?

Nocleg nad Bałtykiem – przegląd możliwości

0

Polskie wybrzeże cechuje duża różnorodność. Znajdziemy tutaj duże miasta, jak na przykład Gdańsk lub Gdynię. Znajdziemy również popularne kurorty, do których zaliczyć można między innymi Sopot i Międzyzdroje. W końcu nad polskim morzem nie brakuje małych miejscowości oferujących spokój i odpoczynek od miejskiego zgiełku. To sprawia, że równie różnorodna jest baza noclegowa. Co możemy wybrać?

Nowe inwestycje mieszkaniowe na rynku pierwotnym w Warszawie

0

Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnim czasie wybór jest ogromny, a deweloperzy nie poprzestają na wprowadzaniu nowych mieszkań do ofert sprzedażowych.

Odzysk ciepła w przedsiębiorstwie

0

Ciepło generowane przez energię wytwarzaną podczas pracy sprężarki jest ogromne. Dzięki nowoczesnej technologii większość energii można odzyskać. Działanie jest korzystne z punktu widzenia ekonomicznego oraz ekologicznego. Odzyskane ciepło może z powodzeniem ogrzewać budynki lub być wykorzystane w procesie produkcyjnym. Dzięki zastosowaniu specjalnego wymiennika ciepła sprężarka śrubowa może odzyskać nawet 85% energii.

Wsparcie inżynieryjne – świetne rozwiązanie dla nowoczesnych firm

0

Zarządzanie przedsiębiorstwem to spore wyzwanie. Trzeba zadbać o to, aby wszystkie podejmowane działania były zgodne z prawem, zapewnić odpowiednie przygotowanie stanowisk pracy i dopilnować, by pracownicy posiadali właściwe kwalifikacje. Do tego dochodzą jeszcze kwestie finansowe i niezbędna dokumentacja. Łatwo coś przeoczyć, szczególnie, gdy mamy do czynienia z dużą, prężenie rozwijającą się firmą.

Jak uzyskać wyższe odszkodowanie za uszkodzone auto?

0

Kolizje i wypadki drogowe to codzienność, z którą muszą mierzyć się tysiące kierowców, uczestników ruchu drogowego. W myśl obowiązujących przepisów, jeśli kierowca nie jest sprawcą kolizji/wypadku, ma prawo do odszkodowania w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC (odpowiedzialność cywilna). Do odszkodowania mają prawo również Ci kierowcy, którzy spowodowali kolizję/wypadek, ale wcześniej wykupili dodatkowe ubezpieczenie typu autocasco. W obu przypadkach uzyskanie odszkodowania, które pozwoli pokryć całość kosztów naprawy nigdy nie jest łatwe.