piątek, Wrzesień 25, 2020

Adwokat – jak wygląda jego praca? Obowiązki zawodowe adwokata

0
adwokat

Adwokat jest to niezwykle szanowany zawód. Jest to osoba, która potrafi niejednokrotnie wydostać nas tarapatów. Zdarza się również, że sytuacja wydaje nam się bez wyjścia, jednak takie specjalista dokona wszelkich starań, aby pomóc nam te kryzysową sytuację. Jest to osoba, która cechuje się wielką wiedzą oraz zdolnościami adwokackimi. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się czym dokładnie zajmuje się osoba na takim stanowisku? Jak wygląda codzienna praca adwokata? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-adwokata/

Obowiązki zawodowe wynikające z pracy adwokata

Do głównych obowiązków adwokata będzie należało udzielanie pomocy w sytuacjach prawnych. W zależności od sytuacji mogą to być problemy prawne, w innym wypadku mogą one pochodzić od konkretnych czynności procesowych. Jeżeli jesteśmy osobami, które posiadają pewne uprawnienia do występowania w imieniu osób fizycznych jak i prawnych oraz ochrony ich interesów przed sądem, to właśnie takie czynności będą należały do zadań w codziennej pracy. Możemy reprezentować też osoby podczas procesów karnych, skarbowych, administracyjnych czy cywilnych. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc osobom, które nie do końca zdają sobie sprawę z przepisów, a także wyniosłości całej sytuacji. Jednak nie należy się co martwić, ponieważ nad wszystkim jesteśmy w stanie zapanować.

Obsługa klienta jako adwokat

Dzień w pracy zazwyczaj wygląda bardzo podobnie. Na początku przyjmiemy klienta oraz określamy problem prawny. Czasami może być on poważny i obciążającego, a w niektórych przypadkach błahy i mało znaczący. Następnie musimy wygłosić swoją relację oraz Zastanowić się jakie działania podjąć, aby wyciągnąć klienta z problemów. Kiedy podejmiemy się obrony, zostajemy pełnomocnikiem swojego klienta w danej sprawie. Wtedy podpisujemy umowę oraz Przygotowujemy dokumentację i składamy ją w odpowiednich organach. Osoby, które decydują się na taki kierunek studiów powinny wiedzieć, że jako adwokat sporo czasu będziemy przeznaczyli na czytanie przepisów, ich interpretację oraz ustalanie skuteczne linię obrony. Będzie to zajmowało sporo naszego czasu, ale jest to profesja prestiżowa, przez co nie powinniśmy się zniechęcać. W późniejszym czasie praca może okazać się dla nas czym się w rodzaju spełnienia zawodowego.

E-commerce – na czym opierają się jego strategie?

na czym polega E-commerce?

E-commerce to nic innego jak bardzo popularny obecnie handel internetowy. Jego głównymi kanałami sprzedaży są aukcje, sklepy oraz platformy internetowe. Do grupy elementów, które się do niej zaliczają możemy podpiąć również aplikacje telefoniczne oraz social media. E-commerce to dział, który jest unormowany prawnie. Dzięki temu, zarówno klient, jak i sprzedawca czuje się bezpiecznie. Transakcja zawsze musi się opierać na obustronnym zaufaniu.

Źródło: https://www.citeam.pl/e-commerce-i-jego-strategie-omnichannel-i-multichannel/

Z kolei strategia e-commerce to obszar danych prac, które muszą zostać wykonane, jeżeli chcemy zmienić założenia swojego biznesu. Zazwyczaj są one dopasowywane do wymagań firmy, jak i potencjalnych klientów. Od tego w głównej mierze zależy rozwój naszego sklepu internetowego.

Rodzaje strategi e-commerce

Strategia Multichannel marketing

Dany rodzaj strategi, bazuje na dotarciu do potencjalnego klienta, poprzez różne kanały jednocześnie. Tutaj wyróżnia się działanie, które ma za zadanie dotrzeć zarówno do klienta online, jak i offline. Jak to się przekłada na praktykę? Jeden z klientów, który jest online dokonuje zakupu odzieży w sklepie internetowym, więc celem firmy jest dotarcie z reklamą właśnie w to miejsce, z kolei drugi klient, wybiera zakup odzieży w klasyczny sposób, czyli udaje się do sklepu stacjonarnego. Głównym założeniem strategi multichannel jest dotarcie w jak najszybszy sposób do klienta, zazwyczaj za pomocą maksymalnej liczby kanałów komunikacyjnych.

Strategia Omnichannel marketing

W strategi Omnichannel marketing każdy klient jest traktowany w ten sam sposób, tutaj nie rozróżnia się klientów online z offline. Głównym celem jest dotarcie do każdej grupy klientów, za pomocą wszystkich dostępnych kanałów. Dana strategia jest spójna ze wszystkimi kanałami, a informacje pochodzące z e-sklepu są dostępne dla wszystkich punktów styku, czyli na przykład strony internetowej, forum, aplikacji, czy sklep stacjonarny i punkty call-center. Firma, która korzysta ze strategi Omnichannel marketing, działa zarówno w internecie, jak i stacjonarnie.

Przeczytaj też: http://www.satland.pl/wszystko-o-bezpieczenstwie-platnosci-internetowych/

Ile zarabia mechanik pojazdów samochodowych? – od czego zależą zarobki? 

0
mechanik

Według ogłoszenia internetowego i ogłoszeń z Urzędu Pracy w 2019 roku zarobki mechanika zaczynają się od minimalnej Krajowej. Większość ogłoszeń gwarantuje przyszłym mechanikom kwotę 1878 zł na rękę. W urzędach pracy rzadko możemy napotkać się na taką ofertę powyżej 2000 zł netto. Dobrych mechaników w kraju jednak brakuje. Rynek prawdziwych fachowców, którymi niestety nie możemy się pochwalić, jest upadkiem szkolnictwa zawodowego. Bardzo mała część chętnych stanowi stanowiska mechanika samochodowego, niestety nawet ta mała część jest spełnia oczekiwań pracodawców. Sprawdź ile zarabia mechanik oraz od czego zależą jego zarobki. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-mechanik-pojazdow-samochodowych/

Mechanik w warsztacie samochodowym – zarobki

Wynagrodzenie mechanika zależy przede wszystkim od obrotu jaki ma. Jeżeli osoba jest zwykłym podstawowym mechanikiem, można sugerować się jeszcze stawkami godzinowym i w zależności od zajmowanego stanowiska w warsztacie.

Stawki te wahają się od 10 do 20 zł za godzinę na rękę. Na wyższych stanowiskach takich jak na przykład kierownik, przed zmian zarabia się z reguły więcej. Zarobki złotego pracownika warsztatu samochodowego krążą w okolicach najniższej krajowej, która w 2020 roku wynosi 2600 zł. 

Od czego zależą zarobki mechanika?

Zarobki mechanika samochodowego zależą przede wszystkim od stażu jego pracy oraz doświadczenia które posiada. Bardzo ważnym elementem jest również wykształcenie. Wykształcenie mechanicznie możemy zdobyć w szkole zawodowej oraz w szkole branżowej lub doszkalać się dodatkowo na kursach.

Zarobki zależne są od wielkości i renomy firmy. Pracując w wielkich i uznanych warsztatach z pewnością zarobimy więcej, niż przeciętny pracownik w małym warsztaciku. Mechanik samochodowy może liczyć na zarobki od 2 500 zł wzwyż. W branży samochodowej liczy się przede wszystkim dokładność, doświadczenie oraz chęć do nauki cały czas.

Wirtualna asystentka – kim jest, informacje o zawodzie

0
wirtualna asystentka

Wirtualne asystentki to coraz częściej pojawiający się w sieci zawód. W internecie możemy znaleźć coraz więcej osób, które oferują swoje usługi firmom, czy też osobom prywatnym potrzebującym pomocy. W obecnych czasach nie ma dużego problemu znalezieniu takiej osoby, ponieważ profesja ta stała się bardzo popularna. Kim dokładnie są wirtualne asystentki? Jakie są plusy z posiadania takiej osoby do pomocy? Jakie usługi oferują wirtualne asystentki? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie!

Przeczyatj też: https://www.wsb.com.pl/wirtualna-asystentka-czym-jest-ta-nowa-profesja-kim-sa-wirtualni-asystenci-oraz-jakie-uslugi-oferuja-poznaj-wszystkie-informacje-o-wirtualnych-asystentkach/

Wirtualne asystentki – kim są? 

Są to osoby, które możemy zatrudnić do pomocy przy różnego rodzaju zadaniach do wykonania w wersji online, czyli przez internet. Swoją działalność prowadzą tylko i wyłącznie przez internet. Zajmują się wykonywaniem takich czynności, które możemy wykonać w sieci. Asystentka taka z pewnością nie zrobi nam kawy i nie przyniesie nam jej do biura. 

Zasada działania takich asystentek jest bardzo prosta, ponieważ opiera się na wykupieniu konkretnych usług prowadzonych przez nie. Dodatkowo osoby takie podają swój cennik A my jeżeli chcemy, regularnie możemy korzystać z ich usług.

Jakie usługi oferują? 

Wirtualna asystentki oferują bardzo szeroki zakres usług dla firm oraz osób prywatnych. Z pewnością będą one wykonywały monotonne i nieskomplikowane prace, które może wykonać asystent. Można zaliczyć do tego między innymi: tworzenie czy też archiwizowanie dokumentacji lub kontaktowanie się z klientami. Asystentki wirtualny działają na zasadzie recepcjonistek, ale zdalnie. 

Do zadań takich asystentek należą również: 

• umawianie na spotkania,

• obsługa klienta,

• wysyłanie ofert handlowych, 

• zajmowanie się promocją firmy,

• usługi księgowe, 

• usługi biurowe. 

Dlaczego warto posiadać wirtualną asystentkę? 

Korzystanie z usług takiej asystentki jest na pewno bardzo pomocne. Do dużych plusów możemy zaliczyć możliwość wykupienia obowiązującej usługi w tym momencie, w którym tego potrzebujemy. Jest to bardzo przydatne w razie sytuacji nieprzewidzianych i nagłych kiedy gonią nas terminy, a osoba odpowiedzialna za to, najzwyczajniej w świecie się nie wyrabia.

Zdecydowanie za dużych plusów należą również koszt takiej przyjemności. Wykupując daną usługę nie musimy zatrudniać pracownika, czy też ponosić kosztów utrzymania jego stanowiska zawodowego. W ten sposób możemy miesięcznie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Tym samym korzystać z pomocą asystenta tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. 

Gdzie szukać wirtualnych asystentek? 

Na pewno oferty takich asystentach znajdują się na portalach dla freelancerów. W większości z nich możemy znaleźć nawet specjalną zakładkę dedykowaną wirtualnym asystentom.

Następnym miejscem są również fora dla freelancerów oraz grupki na przykład na Facebooku o tej tematyce. Do tego sprawdzi się również wyszukiwarka. Wystarczy wpisać to co nas interesuje, a z pewnością znajdziemy kilka propozycji stron, które oferują takie usługi

Podatki a działalność gospodarcza

Podatki - kiedy trzeba je płacić?

Posiadanie własnej firmy wiąże się z szeregiem zobowiązań. Musimy o nich pamiętać, bo inaczej grożą nam kary pieniężne czy nawet pozbawienie wolności. Działanie zgodnie z obowiązującymi przepisami pozwoli nam na spokojne prowadzenie biznesu i skupianie się jedynie na sprawach związanych z jego rozwojem. W tym krótkim tekście skupimy się na tym, jakie koszty podatkowe ponosi przedsiębiorca wraz z prowadzeniem działalności i na jakiej podstawie są one wyliczane.

Na początku zajmijmy się podatkiem dochodowym. Płaci go każda osoba fizyczna, niezależnie od tego, czy posiada zarejestrowaną działalność. Jest to forma świadczenia pieniężnego dla państwa, które powstaje w momencie osiągnięcia przychodu. Taki przychód wystąpić może zarówno w momencie uzyskania wynagrodzenia, np. na umowę o pracę, a także w przypadku przychodów w wyniku sprzedaży świadczonych usług czy towarów handlowych. Jak należy go policzyć? Wartość podatku dochodowego zależy od dochodu. A dochód to nic innego jak przychód pomniejszony o koszty uzyskania przychodu, czyli wszystkie koszty związane z działalnością, za pomocą których zabezpieczamy wpływy albo umożliwiamy ich osiągnięcie. Stawka podatku dochodowego dla osób fizycznych wynosi 17% i 32% i trzeba ją odprowadzać w formie zaliczki na koniec każdego okresu rozliczeniowego.

Drugim podatkiem, z którym ma do czynienia przedsiębiorca, jest podatek VAT. Płaci się go zarówno w momencie sprzedaży jak i kupna materiałów czy usług koniecznych do prowadzenia działalności. W Polsce obowiązują trzy stawki VAT, w tym najpopularniejsza stawka 23%. Stawki obniżone 8% i 5% stosowane są np. w przypadku usług gastronomicznych bądź żywności. Istnieje również podatek VAT związany z dokonywaniem działalności poza granicami naszego kraju. Więcej o nim znajdziecie tutaj – http://www.zabobon.pl/import-uslug-w-ue/. Przedsiębiorca, zarejestrowany jako podatnik VAT, musi prowadzić rejestry sprzedaży i zakupu, a następnie w każdym okresie rozliczeniowym, musi wysłać do Urzędu Skarbowego Deklaracje VAT. W niej pokazywana jest różnica pomiędzy podatkiem naliczonym, a należnym. Jeśli podatku należnego będzie więcej, trzeba będzie go zwrócić, w odwrotnym przypadku możliwe stanie się przeniesienie na kolejny miesiąc lub uzyskanie tzw. zwrotu VAT. Żeby urząd zwrócił nam pieniądze z nadwyżki konieczne jest wypełnienie odpowiednich pól w deklaracji wraz z określeniem terminu zwrotu. Mamy do wyboru trzy terminy: 60 dniowy, 25 dniowy i 180 dniowy. Każdy zależy od warunków jakie musimy spełnić, należy się więc z nimi dokładnie zapoznać zanim zdecydujemy się na wniosek o zwrot podatku.

Przeczytaj też: http://www.mamandi.pl/pierwsze-dziecko-ogromne-wyzwanie/

Pożyczki od ręki – jak mądrze zaciągać takie kredyty?

Pożyczki od ręki

Pożyczki na niewielkie kwoty, udzielane na krótkie okresy czasu zwykło się potocznie nazywać chwilówkami. Warto podkreślić, że chodzi tutaj o pożyczki od ręki udzielane przez instytucje pozabankowe. Z uwagi na to, że są łatwo dostępne zaciąga się je powszechnie, jednak przy braku namysłu mogą one niekiedy przynieść kłopoty. Są to specyficzne produkty, dlatego należy poznać bliżej ich strukturę i zasady udzielania.

Zasady działania chwilówek

Początkowo pożyczki chwilówki udzielane były przede wszystkim przez różnego typu agencje finansowe w punktach stacjonarnych. Od kilku już lat obok nich istnieją bardzo liczne oferty pożyczek udzielanych przez Internet. Wszystkie one są doskonałą odpowiedzią na sytuację, w której klient potrzebuje dodatkowej gotówki. W ramach tego produktu pieniądze można wykorzystać na dowolny cel i nikt nie będzie pytał, na co je spożytkujemy. Polacy najczęściej za pożyczone pieniądze wykonują remonty, kupują meble, sprzęt AGD, opłacają opiekę zdrowotną albo naukę dzieci. Zdarza się także, że pieniądze z chwilówek przeznaczane są na egzotyczne wakacje, organizację wesela czy świąt. Na pożyczki chwilówki decydują się przede wszystkim ci klienci, którzy nie mogą liczyć na pożyczkę bankową albo nie mają czasu na czekanie, a tego wymagają oferty bankowe. Pożyczki chwilówki są proste w swojej konstrukcji i łatwe do uzyskania praktycznie dla każdego. Gdy chcemy zaciągnąć pożyczkę online wystarczy, że wypełnimy odpowiedni formularz na stronie internetowej – https://www.lendon.pl/pozyczka-od-reki. Trzeba tam podać swoje personalia, numer pesel, serię dowodu osobistego oraz dane kontaktowe takie jak numer telefonu czy adres poczty elektronicznej. Bardzo często jest także wymagane zrobienie przelewu weryfikującego zwykle na kwotę 1 zł. Decyzja o tym, czy udało się pożyczyć pieniądze zwykle pojawia się w ciągu kilkunastu minut.

Jak bezpiecznie zaciągać chwilówki?

To, że chwilówki są łatwe do uzyskania, nie oznacza, że powinniśmy je zaciągać bez namysłu czy potrzeby. Przede wszystkim trzeba dobrze wybrać firmę udzielającą kredyty chwilówki. Warto o opinie popytać wśród rodziny i znajomych oraz sprawdzić, co na temat danej agencji finansowej można przeczytać w Internecie. Kolejna ważna zasada mówi, by pożyczać tylko tyle pieniędzy, ile faktycznie potrzebujemy. Miło jest otrzymać szybko pieniądze i od razu zrealizować swoją potrzebę jednak zawsze trzeba pamiętać także o konsekwencjach. Każdą pożyczkę trzeba będzie kiedyś spłacić. Zanim zdecydujemy się na konkretny produkt warto przeprowadzić symulację, która pokaże nam, jaka będzie wielkość miesięcznej raty i całościowy koszt spłaty chwilówki. Równie istotne jest by zawsze sprawdzać jak wysokie są opłaty karne za spóźniania w spłatach. Większość pożyczkobiorców jest przekonana, że odda wszystko w terminie tymczasem badania pokazują, że około 40% osób się spóźnia i musi pokryć większe koszty, więc trzeba mieć to na uwadze.

Jaką kasę fiskalną kupić?

Kasa fiskalna

Wybór oraz zakup kasy fiskalnej to tylko z pozoru łatwe zadanie. Niestety wielu przedsiębiorców przekonało się o tym dopiero po jej zakupie. Zbyt pochopny wybór lub patrzenie tylko na niska cenę, może okazać się strzałem w przysłowiowe kolano. Podczas zakupu kasy należy przeanalizować nasze potrzeby i dopiero potem szukać konkretnych modeli. A więc jaką kasę fiskalną wybrać?

Czy watro korzystać z biura rachunkowo?

0
biuro rachunkowe

Kiedy prowadzimy działalność gospodarczą w głowie pojawia się świadczenie usług czy oferowanie towarów dla klientów. W każdej firmie niezwykle ważna jest profesjonalna obsługa księgowa, która zadba o stabilizację finansową firmy. Prowadzenie własnego interesu wymaga wsparcia profesjonalnego eksperta, który doradzi co będzie dla naszej firmy najkorzystniejsze. Ponadto doradzi jaki system opodatkowania wybrać przy czym będzie zajmował się naszym budżetem. Księgowość zewnętrzna jest bardzo dobrą opcją dla naszego biznesu. Dlaczego jest to ważne i dlaczego warto z tego korzystać?

Usługi księgowe jako pomoc w prowadzeniu firmy 

Podstawowy i bardzo ważny element prowadzenia firmy to odpowiednio prowadzona księgowość. Rynek zmienia się i ulepsza co sprzyja ciągłego rozwojowi. W ten sposób powstaje dużo nowych usług rachunkowych. W Polsce istnieje szeroka gama firm oferujących usługi rachunkowe. Przedsiębiorcy mogą więc korzystać z doradztwa najlepszych firm księgowych. Wsparcie w tej dziedzinie jest niezwykle niezbędne.

Czas to pieniądz

Wielu przedsiębiorców wybiera opcję samodzielnego prowadzenia księgowości. Jest to jak najbardziej możliwe do zrealizowanie, jednak wymaga to czasu i niezbędnego doświadczenia w dziedzinie rachunkowości. Co ważne, należy uwzględniać to, że przepisy prawne ulegają zmianom i ciągłym aktualizacjom. Niestosowanie się do aktualnie nałożonych wymogów może ponosić za sobą duże konsekwencje nawet karne. Znajomość ustawy o PIT, która często jest przekształcana, przepisów wprowadzających. Na to wszystko bez wątpienia potrzebny jest czas, którego przedsiębiorca chcący rozwijać firmę, nie ma dużo a wręcz ma go zbyt mało. Warto więc pomyśleć nad zewnętrzną usługą księgową.

Przeczytaj też: http://www.akademiatroskliwejmamy.pl/kaszel-nocny-u-dziecka-jak-go-leczyc/

Zawsze wybieraj profesjonalistów 

Przedsiębiorca, który zaopatrzył firmę w zewnętrzne usługi finansowe na pewno odciąż się z dodatkowych obowiązków a do jego zadań należy wyłącznie dostarczanie dokumentów do księgowych. Po przekazaniu dokumentacji, specjaliści wykonują całą pracę. W obecnych czasach sporym ułatwieniem jest też to, wiele dokumentów może być przekazywana online, co zdecydowanie jeszcze bardziej ułatwia pracę. Pełne zadowolenie klienta, bezpieczeństwo firmy oraz skuteczna finansowa obsługa działalności gospodarczej zapewniane są wyłącznie przez najlepsze biura rachunkowe.

Źródło: https://www.edukacjabezgranic.pl/

Korzyści z inwestowania na rynku FOREX

forex

Warto mieć świadomość, że z roku na rok rynek FOREX cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jakie są korzyści z inwestowania na rynku FOREX? Dlaczego warto założyć rachunek FOREX?

Faktury online

Faktury online

Każdy szanujący siebie, a przede wszystkim swój czas przedsiębiorca, powinien poważnie podejść do tematów, które dotyczą przyspieszenia papierkowych prac w firmie, a jednym z nich są właśnie faktury online. Oznacza to, że za sprawą kilku kliknięć możemy wystawić fakturę naszemu kontrahentowi i zająć się czymś bardziej pożytecznym, czymś co będzie nam generowało zyski w dalszej perspektywie. Jeżeli również widzisz w takim działaniu pozytywy z niego płynące, warto abyś już teraz zastanowił się jaki program do wystawiania faktur online wybrać.