poniedziałek, Lipiec 16, 2018

Leasing samochodów ciężarowych – na co zwrócić uwagę?

0
leasing samochodów ciężarowych

Prowadzenie firmy wymaga ciągłych inwestycji. W przypadku firm zajmujących się transportem, jedną z inwestycji są środki transportowe. Zakup samochodu ciężarowego wiąże się z poniesieniem bardzo wysokich kosztów. Nie każdy przedsiębiorca dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi na ten cel. Z pomocą przychodzi korzystanie ze źródeł zewnętrznych, takich jak kredyt lub leasing. Coraz bardziej popularna staje się druga opcja, czyli leasing samochodów ciężarowych. Istnieją dwa rodzaje leasingu – operacyjny oraz finansowy.

Leasing operacyjny oznacza, że samochód jest własnością leasingodawcy podczas trwania umowy leasingowej i on wykonuje odpisy amortyzacyjne. Finansowy leasing samochodu ciężarowego oznacza natomiast, że samochód ten jest wpisany do środków trwałych leasingobiorcy i to na nim spoczywa obowiązek odpisów amortyzacyjnych.

Kolejną różnicą jest także prawo do wykupu samochodu po wygaśnięciu umowy leasingowej. W przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorca może wykupić samochód za kwotę, która była ustalona w umowie. Leasing finansowy zaś nie wymaga dodatkowych formalności, a samochód ciężarowy staje się własnością przedsiębiorcy od razu po upływie czasu trwania umowy.

Leasing na samochód ciężarowy jest doskonałą opcją dla przedsiębiorców, którzy nie otrzymali kredytu bankowego. Jego przewagą jest przede wszystkim brak konieczności ustalania zdolności kredytowej, dzięki czemu skorzystanie z niego jest o wiele łatwiejsze. Procedura skorzystania z leasingu jest również prostsza niż otrzymanie kredytu i nie wymaga angażowania własnego kapitału. Dużą zaletą jest także możliwość odliczenia 100% VAT, jeżeli samochód spełnia odpowiednie warunki. Nie jest to jednak forma finansowania pozbawiona wad. Jedną z nich jest stosunkowo wysoki koszt w porównaniu do kredytu, ceny pojazdów są wyższe, a w przypadku opóźnień w spłacaniu rat należy liczyć się z surowymi sankcjami. Leasing na samochód ciężarowy powinien być zatem decyzją dokładnie przemyślaną przez przedsiębiorcę.

Najwięcej nowych mieszkań kupują… Polacy! Mieszkaniowy rekord nad Wisłą

0
Mieszkaniowy rekord

Mimo że po kryzysie z 2008 roku sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym wyraźnie wyhamowała, polscy deweloperzy wciąż mogą mieć powody do radości. W całej Europie to właśnie Polacy przodują w rankingach sprzedaży nowo budowanych mieszkań. Jak kształtował się rynek nowych nieruchomości w ostatnim roku i do czego prowadzić może ten trend?

Przedsiębiorco, korzystaj z innowacji – terminal za 0 zł

0

Program Polska Bezgotówkowa gwarantuje każdemu zakwalifikowanemu przedsiębiorcy do 3 darmowych terminali płatniczych, zwolnienie z abonamentu oraz wsparcie techniczne. Dowiedz się więcej!

Na czym polega cynkowanie stali?

0

Czynność cynkowania poszczególnych elementów – także stali, pełni funkcję zabezpieczającą przed niechcianą korozją. Szerokie zastosowanie cynkowania dotyczy praktycznie wszystkich zakładów produkcyjnych – począwszy od branży motoryzacyjnej, a skończywszy na ciężkim przemyśle metalurgicznym. Na czym konkretnie polega cynkowanie stali? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.

Mieszkania Targówek Warszawa – Osiedle Wilno

0

Targówek to jedna z dzielnic Warszawy położona na jej obrzeżach, a dokładniej po prawej stronie Wisły. Powierzchnia dzielnicy wynosi trochę 24 km2. Jej zaludnienie na początku 2017 roku wynosiło 123 535 mieszkańców.

Kawalerka w Gdańsku – dobra jako inwestycja

0

Gdańsk to miasto oferujące wiele ciekawych atrakcji. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów nie tylko z Polski, ale też z innych zakątków świata. To właśnie duże zapotrzebowanie na noclegi ze strony turystów sprawiło, że kawalerki w Gdańsku stały się tak dobrym pomysłem na inwestycję.

Czym jest lean managment?

0

Lean management jest co raz bardziej popularną formą zarządzania dowolnym przedsiębiorstwem. Strategia ta ma za zadanie przynoszenie wysokich zysków przy jednoczesnym minimalnym wkładzie i zasobach. Czy takie rozwiązanie jest skuteczne i czy w ogóle jest to możliwe? O tym poniżej.

Podstawowe informacje o Lean management

Podstawą strategii lean management jest spełnianie potrzeb klientów, na które składa się między innymi najlepsza jakość produktów i usług oraz dostosowanie optymalnych ich kosztów. Ponadto, bardzo istotny jest tu krótki czas realizacji zamówień oraz stała dostępność wszelkich produktów lub usług. Takie nakierowanie działań na zaspokojenie wszelkich wymagań i oczekiwań klientów pozwala danej firmie zwiększyć swoje zyski nie ponosząc przy tym żadnych strat. Istotne są po prostu odpowiednio zorganizowane działania, a także procesy opierające się na talentach ludzi zajmujących się poszczególnymi czynnościami. Dodatkowo tak naprawdę strategia lean management jest możliwa do wdrożenia w każdej firmie bez względu na branżę czy tez wielkość przedsiębiorstwa.

Jak wdrożyć strategię Lean management?

Zmiany w organizacji danej firmy powinny być zawsze wprowadzane stopniowo. W przypadku systemu lean management bardzo ważne jest by nie pomijać żadnego z istotnych kroków. Opracowano nawet specjalny Model Transformacji Lean, który uwzględnia takie kwestie jak:

  • zgodność oczekiwań firmy z zasadami lean management
  • wprowadzenie zmian w postawie i myśleniu
  • kształtowanie umiejętności zarządzania liderów
  • rozwijanie umiejętności pracowników w kierunku nowych zasad
  • usprawnianie różnych procesów

Powyższe czynności to najważniejsze aspekty, których nie może zabraknąć podczas wdrażania strategii lean management do każdej firmy i działalności. Bardzo ważne jest również skupienie działań na trzech najważniejszych kwestiach, które należy zmienić w firmie, a jest to:

  • efektywność kosztowa – polega to na eliminacji marnotrawstwa czyli wszelkich czynności nie przynoszących wartości według klientów. Motywuje to jednocześnie pracowników do działania
  • doskonalenie jakości – na podstawie zdobytej wiedzy i doświadczenia rozwiązuje się wszelkie problemy, które obniżają jakość usług lub produktów tak by osiągnąć maksymalnie wysoką jakość
  • skrócenie do maksimum czasu realizacji – wyeliminowanie wszelkich przyczyn opóźnień realizacji zamówień pozwala uzyskać najkrótszy czas, który jest oczekiwany przez klientów

Lean management przynosi wiele korzyści każdej firmie, a przede wszystkim jest to wzrost sprzedaży, a co za tym idzie zysków. System jest, więc bardzo korzystny i wart wdrożenia.  Więcej o lean management można przeczytać na stronie: https://lean.org.pl.

Mieszkanie na Pradze – jakie lokalizacje brać pod uwagę?

0

Malownicza część stolicy – Praga – z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród osób chcących uwić sobie gniazdko w Warszawie. Potrzeba ta zostaje spełniona z ramienia inwestorów i deweloperów, którzy zakasują rękawy, by móc zaoferować potencjalnym nabywcom naprawdę interesujące mieszkania. Zaskakująca jednak najbardziej jest ich różnorodność – można przebierać zarówno w nowoczesnych apartamentach, jak i ekskluzywnych kamienicach. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Planowanie budżetu w firmie – jak to zrobić?

0

Planowanie budżetu w firmie nie należy do najprostszych zadań, jakie stoją przed przedsiębiorcą. Jak więc je wykonać, by ostatecznie wpływy górowały nad wydatkami? Zadanie trudne, ale nie niemożliwe.

Każdy chce mieć firmę

Czy Polacy mają żyłkę do interesów? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Nie do końca pozytywne stereotypy mówią, że na handlu się znamy, jednak nie zawsze legalnym. Co innego mówią dane oficjalne. Polacy to urodzeni przedsiębiorcy, a przynajmniej takie mamy o sobie mniemanie. Gdyby tak nie było, w 2017 roku nie powstałoby ponad 250 tysięcy nowych firm. Jednocześnie pod koniec listopada ubiegłego roku w rejestrze REGON zarejestrowanych było 3 miliony jednoosobowych działalności gospodarczych. To najlepszy dowód potwierdzający tezę, że chcemy pracować na swoim. Jednak zanim w twojej głowie urodzi się podobna myśl, dowiedz się podstaw o biznesie. Czym jest budżet firmy? Jak wykonać poprawne planowanie budżetu w firmie? Na czym polega wycena usług, wycena produktów i ustalanie ceny sprzedaży.

Po pierwsze – planowanie budżetu w firmie

Planowanie budżetu w firmie to niezwykle ważne zadanie. Większość banków decyzję o przyznaniu kredytu na rozpoczęcie działalności gospodarczej uzależnia od przedstawienia wiarygodnego i realnego budżetu firmy. Ba, są i takie banki, które nawet nie rozpatrzą naszego wniosku o kredyt lub dofinansowanie bez wcześniejszego opracowania budżetu. O czym musimy pamiętać zabierając się do pracy? Przede wszystkim o czasie. Budżet powinniśmy przygotowywać przynajmniej raz w roku w taki sposób, by zbiegał się on z momentem zamknięcia ksiąg rachunkowych. Pamiętaj, że budżet to dokument, który ma ci ułatwić dalszą pracę. Z drugiej strony nie jest to Wyrocznia Delficka i jego zapisy można zmieniać w zależności od potrzeb i sytuacji firmy. Planowanie budżetu w firmie nie ogranicza się tylko do podstawowych wpływów i wydatków. Musisz szybko nauczyć się przewidywać niespodziewane wydatki. Z pewnością po ich stronie postawisz pensje pracowników czy różnego rodzaju opłaty. Ale przecież biznes nie ogranicza się tylko do tego, co możemy przewidzieć. Co więc robić?

Mentoring biznesowy – warto?

Jeżeli nie wiesz, jak wykonać budżet firmy, czym jest wycena produktów, wycena usług czy ustalanie ceny sprzedaży, powinieneś poprosić kogoś o pomoc. W tym miejscu warto zaznaczyć, że lepiej by nie był to urzędnik państwowy. Dlaczego? Z prostego powodu – większość z nich nie ma odpowiednich kompetencji, by doradzić ci w tak ważkiej sprawie. A prawdopodobieństwo, że trafisz na urzędnika, który zna się na rzeczy jest niestety niskie. Dlatego o wiele lepiej jest skorzystać z mentoringu biznesowego. Czym on jest? Słowo „mentor” z pewnością jest ci dobrze znane. Mentoring biznesowy polega na skorzystaniu z pomocy osoby, która dysponuje większą wiedzą i doświadczeniem niż my. Udziela nam ona niezbędnych porad i wskazówek w prowadzeniu biznesu. Może na przykład ułożyć nam budżet w firmie czy dokonać wyceny produktów lub wyceny usług. Jego możliwości i kompetencje są bardzo szerokie i z pewnością pomogą każdemu, kto stawia pierwsze kroki w biznesie.

ABC pożyczania pieniędzy online

0

W życiu zdarzają się sytuacje, kiedy konieczne jest szybkie zdobycie określonej kwoty pieniędzy. Dobrze mieć odłożone na taki cel oszczędności, ale co zrobić, jeśli ich nie ma? Wówczas warto zajrzeć do internetu i znaleźć pożyczkę ratalną na miarę swoich potrzeb. Pożyczanie pieniędzy online jest bardzo proste, ponieważ formalności jest niewiele, a wymagania zminimalizowane. Jak bezpiecznie pożyczać przez internet?