piątek, Listopad 16, 2018

Jakie nieruchomości sprzedają się najszybciej? Kawalerki, apartamenty, a może działki?

0
Jakie nieruchomości sprzedają się najszybciej? Kawalerki, apartamenty, a może działki?

Rynek nieruchomości ma się w Polsce całkiem nieźle, o czym świadczy wysoki popyt, ale i podaż mieszkań, domów, a nawet działek. Wiadomo jednak co konkretnie cieszy się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Jakie nieruchomości sprzedają się więc najszybciej? Mieszkania, domy, a może działki?

Zregeneruj siły w Stanach Zjednoczonych USA

0
Zregeneruj siły w Stanach Zjednoczonych USA

Służbowy wyjazd do Stanów Zjednoczonych USA nie musi kojarzyć się wyłącznie z pracą. Możesz wykorzystać tą okazję i zwiedzić kilka bardzo ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Jeżeli dysponujesz czasem, możesz zrobić sobie wakacje w pracy. Przedstawiamy kilka atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych, które warto zobaczyć. Nowe otoczenie pozwoli na chwilę oderwać się od życia codziennego i zregenerować siły.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych USA

Żeby wyjechać do USA musimy mieć ważny paszport oraz wizę. Na wizę czekamy od około trzech do czterech tygodni. Kosztować ona nas będzie około 400 – 500zł. Żeby zwiedzić całe Stany Zjednoczone USA potrzebujemy na to około pół roku. Teren jest olbrzymi, a atrakcji mnóstwo. Na zwiedzanie parków narodowych należy poświęcić minimum dwa dni. Żeby zwiedzić dokładnie duże miasta jak np. Nowy Jork potrzebujemy około dwóch tygodni.

Stany Zjednoczone USA zajmuje czwarte na świecie miejsce pod względem powierzchni kraju. Wszystkich interesujących miejsc nie da się odwiedzić. Nie mniej jednak warto odwiedzić poniższe miejsca.

1. Nowy Jork. Najpopularniejsze miasto w USA, w którym znajduje się Statua Wolności. Możemy tutaj zobaczyć siedzibę ONZ, Metropolitan Museum of Art i New York City Hall. Znany jest także plac Time Square. Nowy Jork jest bardzo zaludniony. Istnieje tutaj mieszkanka kulturowa z całego świata. Miasto tętni życiem.
2. W Dakocie warto zobaczyć Górę Rushmore z wykutymi popiersiami czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych.
3. Park Narodowy Yellowstone (najstarszy na świecie). Położony na terenach wulkanicznych, posiada liczne gejzery, gorące źródła, wodospady. Warto zobaczyć tutaj bogatą florę i faunę.
4. Las Vegas. Miasto rozrywki z ogromna ilością kasyn.
5. Wodospad Niagara. Jedno z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych.
6. Wielki Kanion Kolorado.
7. Dzielnica Hollywood w Los Angeles tętniąca życiem filmowym i kinematografii.

Podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych USA każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno zwolennicy spokojnego odpoczynku, miłośnicy przyrody, jak i osoby rozrywkowe.

Korzystna umowa kredytu gotówkowego – co ma na nią największy wpływ?

0
Korzystna umowa kredytu gotówkowego - co ma na nią największy wpływ?

Zadłużenie na dodatkowe wydatki może okazać się jedynym rozwiązaniem, by móc bez problemu uporać się z narastającymi zobowiązaniami finansowymi. Kredyt gotówkowy zyskał już tak dużą popularność, że niemal co trzecia osoba posiadająca zobowiązanie, korzysta z gotówki uzyskanej w ten sposób. Chcesz przekonać się jak wybrać najlepszą umowę kredytową i co będzie miało wpływ na pożyczkę w największym stopniu? Zapewniamy, że w tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania, nurtujące przyszłych kredytobiorców.

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

Stołeczny rynek nieruchomości zapełnia się błyskawicznie kolejnymi to budynkami mieszkalnymi, gdzie można bez większych trudności kupić mieszkanie i rozpocząć swoją przyszłość w największym mieście Polski! Miejsca w stolicy jednakowoż zaczyna brakować – zwłaszcza w dzielnicach takich jak Wola, Śródmieście, Żoliborz. Miasto rozszerza się na boki, a osiedla mieszkalne są coraz mocniej wysunięte poza ścisły miejski interior. Gdzie szuka fajnych mieszkań w warszawie i co może być pomocne w tym, aby wybrać naprawdę świetne luksusowe nieruchomości w Warszawie w optymalnej lokalizacji?

Moda na inwestowanie w prywatne akademiki trwa

Moda na inwestowanie w prywatne akademiki trwa

Zakup mini apartamentów czy pokoi w prywatnych akademikach na wynajem to coraz popularniejsza forma inwestowania prywatnych pieniędzy. To sposób, który może nam zapewnić wyższy zwrot z inwestycji niż zakup mieszkania na wynajem.

Prywatne akademiki wchodzą do Polski

Prywatne akademiki w Europie Zachodniej na dobre zadomowiły się w akademickiej rzeczywistości. W wielu krajach stanowią trzon bazy mieszkaniowej dla żaków. W Polsce także zaczynają powstawać pierwsze prywatne domy studenckie. Ożywienie w tym sektorze nieruchomości szczególnie widać w największych ośrodkach akademickich, tam gdzie najszybciej rośnie liczba studentów. W Gdańsku zaledwie kilka minut piechotą od Politechniki Gdańskiej przy ulicy Sobieskiego 13, w tzw. zagłębiu studenckim powstaje pierwszy prywatny kampus akademicki. Składać się będzie z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, pomiędzy którymi usytuowana będzie ogólnodostępna strefa wypoczynkowo – gastronomiczna. Docelowo ma w nim zamieszkać prawie 500 studentów. Do dyspozycji scholarów będzie 480 pokoi jedno i dwuosobowych komfortowo i nowocześnie wyposażonych. Przed obiektem znajdzie się 126 miejsc parkingowych. Studenci mogą liczyć także na wiele innych udogodnień, takich jak strefa relaksu, nauki czy fitness. Kampus buduje amerykańska firma z ogromnym doświadczeniem w zakresie nieruchomości komercyjnych spółka Silver Rock Investments. Zarządzać obiektem będzie firma Collegia. Ambicją firmy jest stworzenie sieci prywatnych akademików w największych ośrodkach studenckich w Polsce. W tej chwili trwają poszukiwania atrakcyjnych lokalizacji.

Inwestycja z przyszłością

Według Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego wynika, że w 2035 roku będzie ok. 1,5 mln żaków w Polsce. Nie można także zapomnieć, że rokrocznie będzie przybywać studentów zza granicy. Obecnie w największych trójmiejskich uczelniach studiuje prawie 2500 studentów z różnych krajów. Obcokrajowców przyciąga nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także stosunkowo niski koszt studiów i utrzymania. Już dziś wiadomo, że nie wszyscy znajdą miejsce w uczelnianych domach studenckich (dziś na takie miejsce może liczyć jedynie 15% scholarów). Siłą rzeczy, będą oni musieli wynająć mieszkanie lub skorzystać z oferty prywatnych akademików. Druga opcja na pewno jest korzystniejsza cenowo. Collegia, firma obsługująca inwestycję, gwarantuje stopę zwrotu w skali roku na poziomie 6 procent. Zakup mini apartamentu lub pokoju w prywatnym akademiku to pewna i perspektywiczna lokata kapitału. Nie dość, że inwestycja jest zabezpieczona własną księgą KW, to na dodatek sytuacja w najbliższej przyszłości będzie sprzyjać przewidywanym zyskom – wzrośnie popyt na miejsca w akademikach, nie tylko tych państwowych, ale także prywatnych.

Sposób na dodatkowy zarobek

Coraz więcej Polaków zaczyna przekonywać się do inwestowania w nieruchomości. Te zapewniają o wiele większy zysk z inwestycji niż lokaty bankowe, fundusze czy akcje. Collegia zapewnia kompleksową obsługę budynku, nie tylko w zakresie techniczno – administracyjnym, ale także w zakresie poziomu obłożenia pokoi. Collegia to firma z dużym doświadczeniem w obszarze zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Zakup pokoju w akademiku na wynajem to inwestycja porównywalna do zakupu mieszkania. Gwarantuje jednak większe korzyści. Poza wyższą gwarantowaną stopą zwrotu daje możliwość odliczenia podatku VAT, także prywatnym inwestorom. Ponadto to inwestycja pewniejsza, niż zakup pokoju w jednym z hoteli czy domów wczasowych. Obłożenie pokoju w akademiku nie zależy od pogody czy zmiany trendów wakacyjnych. Dzięki doskonałej lokalizacji pokój w akademiku może liczyć na duże zainteresowanie nie tylko podczas roku akademickiego, ale także latem.

Wszystkich zainteresowanych inwestycją w prywatny akademik – zapraszamy do kontaktu tel.  +48 730 555 565, biuro@collegia.pl, www.collegia.pl

Co lepsze spawarka inwertorowa czy migomat?

0
Co lepsze spawarka inwertorowa czy migomat?

Nowoczesne techniki spawalnicze pozwalają na łączenie materiałów w sposób prosty i trwały. Wraz z rozwojem ilość urządzeń dostępnych na rynku coraz częstsze stają się pytanie o modele i rodzaje spawarek. W dużym uproszczeniu mamy do wyboru spawarki inwertorowe lub migomat. Czy można wyróżnić, które z tych urządzeń jest lepsze lub gorsze?

Nie jest to takie proste, jak na pierwszy rzut oka się wydaje.

Podstawowe zastosowanie

Wszystko zależy od zadań, jakie będą wykorzystane oraz założeń projektowych, jakie musimy osiągnąć. W pierwszej kolejności musimy zadać sobie pytanie, gdzie będziemy stosować urządzenia spawalnicze. Jeżeli są to prace wykonywane na otwartym powietrzu musimy przy migomacie zastosować ochronę przed wiatrem, aby zachować jakość spawania. Dodatkowo migomat potrzebuję dużej ilości energii, co powoduje trudność zabezpieczenia poziomu zasilania.

Małe spawarki potrafią obsłużyć prace na dużych konstrukcjach stalowych i są mniej wrażliwe na spadki napięcia. Spawarka inwertorowa nadaje się do wstępnego montażu i ustalania geometrii konstrukcji, a wszystkie sprawy techniczne wykonywać już w warsztacie migomatem.

Spawarki doskonale nadają się do prac monterskich przy ogrodzeniach stalowych i elementach kutych. Ich niska masa pozwala na długi czas pracy bez obciążenia spawacza. Oprócz regulacji natężeniem prądu sprawny pracownik może również za pomocą elektrod wpływać na dobrą jakoś spawu.

Często używa się spawarek inwertorowych przy pracach na dużej konstrukcjach gdzie nie ma możliwości doprowadzenia migomatu a wymagana jest duża powierzchnia przetopionego metalu. Można również dzięki cenie wyposażyć większą ilość spawaczy w swoje urządzenia i w ten sposób zwiększyć tempo wykonywanych prac.

Moc urządzenia

Nowoczesne spawarki inwertorowe dzięki zastosowanej elektronice ułatwiają pracę i zmniejsza moc urządzenia. Pozwala to nawet niedoświadczonym pracownikowi na prowadzenie procesu spawania z zadowalającym skutkiem. Posiadają one również wymienne przewody masowe i uchwyt z elektrodami w ten sposób dłużej będą sprawny poprzez możliwość wymiany wadliwych elementów. Nie bez znaczenia również zostaje niski koszt napraw takich urządzeń, to powoduje, że mogą być używane w bardzo trudnych warunkach.

Dostosowanie do potrzeb

Nie ma jednego wyboru spośród urządzeń spawalniczych. Kupujący przed podjęciem decyzji musi przeanalizować swoje potrzeby oraz rozpisać sobie, w jakich warunkach będą używane do prac spawalniczych. Chodzi tu jednakowo o jakość spoin oraz dostępność do miejsc, w których należy połączyć materiał. Warto zwrócić uwagę na moc spawarki, ponieważ to ona będzie decydowała o możliwościach, jakie materiały będzie można spawać.

Programy do prowadzenia magazynu

programy do prowadzenia magazynu

Programy do prowadzenia magazynu to propozycja dla wszystkich, którzy potrzebują takiego odpowiedniego oprogramowania. Nawiasem mówiąc, zapotrzebowanie na tego rodzaju produkty informatyczne jest stosunkowo duże. Nie ma się w zasadzie czemu dziwić, ponieważ żyjemy w końcu w dobie powszechnej komputeryzacji i w związku z tym na co dzień korzystamy z przeróżnych systemów informatycznych. To ewidentny znak czasów, w jakich przyszło nam funkcjonować. Trudno zresztą byłoby nam już bez takich rzeczy obejść się, bo przywykliśmy do do owych udogodnień. No cóż, człowiek jest taką istotą, która nader szybko przyzwyczaja się do mniejszych czy większych luksusów i chętnie z nich na co dzień korzysta. Współczesny świat oferuje nam naprawdę sporo. Wydaje się nawet, że postęp cywilizacyjny zwłaszcza w ostatnich latach przyśpieszył, co ma istotny wpływ na nasze życie.

I jak tutaj nie zgodzić się z Hipolitem Tainem, dziewiętnastowiecznym filozofem francuskim, który twierdził, że jednym z najważniejszych czynników determinujących naszą egzystencję, jest moment dziejowy, w którym żyjemy.

Wróćmy jednak do zasadniczego tematu niniejszego artykułu, bo nieco odbiegliśmy od meritum. Otóż, programy do prowadzenia magazynu to tylko takie przykładowe, ale praktycznie w każdej branży posługujemy się określonymi systemami komputerowymi. To niewątpliwie bardzo dobre narzędzia, które po prostu ułatwiają codzienną pracę. Nie ma zresztą najmniejszego kłopotu z zakupieniem stosownych programów, bo na naszym rynku mamy gros firm informatycznych, które tworzą tego typu rzeczy. Wystarczy zatem znaleźć odpowiednich fachowców w tym obszarze, a ci z całą pewnością przyjdą nam z pomocą i stworzą dla nas odpowiedni program. Mało tego, tego typu podmioty pomagają też w sytuacji, kiedy system nie funkcjonuje jak należy. Poza tym jeszcze dbają o aktualizację swoich produktów. Taka swoista opieka informatyczna jest nader wygodna dla klientów, bo w ten sposób usługobiorca ma zapewnioną swoistą opiekę informatyczną.

Więcej o programach magazynowych przeczytasz na stronie https://www.programymagazynowe.com.pl/

Poślubna ucieczka na koniec świata

Nowożeńcy coraz chętniej decydują się na spędzenie podróży poślubnej w egzotycznej scenerii. Wyjazd do bajkowej Tajlandii, Wietnamu, Kuby czy na Seszele to już nie tylko odległe marzenia. Młodzi stawiają na oryginalność, a rynek turystyczny chętnie im to umożliwia.

Pierwsze małżeńskie wakacje młodzi chcą spędzić w cudownym i oryginalnym miejscu, a nie w krajach zadeptanych przez turystów. Zamiast do Grecji czy Egiptu, nowożeńcy coraz chętniej wyjeżdżają w podróż poślubną na drugi koniec świata – do Afryki, Azji czy Ameryki Południowej. Odległe krainy są znakomitym miejscem na odpoczynek po weselnej wrzawie.

Egzotyczna podróż poślubna, której Ty jesteś reżyserem

Malediwy, Seszele, Karaiby, Tajlandia czy Filipiny to ulubione kierunki zakochanych. I nic dziwnego – piękna pogoda, oszałamiające widoki, klimatyczne hoteliki i piaszczyste plaże to idealna sceneria na taki wyjazd. Specjalnie dla nich powstają tzw. butikowe biura podróży, które przygotowują oferty skrojone na miarę.

Na przykład biuro Feel The Travel specjalizuje się w przygotowywaniu indywidualnych ofert wyjazdowych dla nowożeńców. Egzotyczna podróż poślubna może być zorganizowana np. w Tajlandii, na Bali, Malediwach, ale także w Kenii, na Kubie i w wielu innych krajach. Oferta kierunków jest naprawdę bogata. Biuro oferuje wyjazdy dla osób, które cenią miejsca z klimatem, a nie typowe resorty. To coś dla tych, którzy chcą poczuć autentyczną energię i magię niezapomnianych wakacji. Zwłaszcza, że podróż poślubna to jedyne takie wczasy w życiu. Zaletą biura Feel The Travel jest między innymi fakt, że polecane miejsca i atrakcje zostały przez pracowników sprawdzone osobiście i gruntownie przeanalizowane – a więc mogą je szczerze i odpowiedzialnie zarekomendować.

Ułóż wspólnie program wyjazdu, organizację zostaw innym

mauritius feelthetravel

Rozważając podróż poślubną warto zastanawiać się, czy na pewno chcemy spędzić ten czas w zatłoczonym ośrodku wypoczynkowym. Taka oferta to specyfika popularnych, „masowych” biur podróży, w której nie ma nic oryginalnego. Z kolei samodzielna organizacji wyjazdu pochłania wiele czasu i kombinowania – loty, zakwaterowanie, transfery. Po weselnej wrzawie mało kto ma ochotę na kolejne dni spędzone na nerwowym planowaniu i organizacji wyjazdu. Decydując się na powierzenie organizacji Waszego wyjazdu firmie Feel The Travel otrzymacie skrojony dokładnie pod Wasze potrzeby program podróży, a wszystkie czynności związanie z organizacją wyjazdu (między innymi kupno biletów, rezerwację noclegów, załatwienie transferów i wiz) oddacie w ręce biura.

Kiedy opadnie już weselny kurz marzycie pewnie tylko o tym, aby wyjechać na przysłowiową bezludną wyspę i oddać się słodkiemu lenistwu w otoczeniu lazurowego morza i palm. Wyjazd w egzotyczną podróż poślubną zorganizowaną przez butikowe biuro podróży będzie zatem czymś w sam raz dla was.

Kredyt bez BIK i KRD – tak jest, to absolutnie możliwe!

concash

Z każdym rokiem rośnie w naszym kraju liczba takich osób, które trafiają do różnego rodzaju rejestrów, gromadzących wpisy o osobach zadłużonych. To jest dla wielu ludzi dosyć problematyczne, bo takie figurowanie w rejestrach wiązać się może dla nas, jako konsumentów, z pewnymi ograniczeniami. Brak możliwości wzięcia kredytu lub zakupienia czegokolwiek na raty chociażby. Jest więc oczywiste, że taka sytuacja może prowadzić do dosyć sfrustrowanej postawy. Nie jest w ogóle żadnym sekretem, że ludzie negatywnie reagują na takie okoliczności. Te wpisy do rejestrów to jakiś rodzaj napiętnowania, coś na kształt społecznego naznaczenia, które z oczywistych względów, dla nikogo nie będzie pozytywnym wzmocnieniem. Co w takim razie zrobić? Odpowiedź jest prosta. Sięgnąć po alternatywę. Taką, w której nie ma miejsca na zawiłości i mnóstwo etapów, w których musisz oczekiwać w niepewności na rezultat.

Concash, czyli Twoja odpowiedź na bankowe odmowy

Doskonale wiemy jak wyglądają procedury weryfikacyjne i decyzyjne jeśli chodzi o wnioskowanie kredytowe w banku. Tutaj mamy do czynienia z bardzo wieloma czynnikami. Sama weryfikacja może trwać tygodniami. Ale uwaga, żeby trwała – musi w ogóle do niej dojść. Może się bowiem zdarzyć tak, że gdy masz już jakąś negatywną finansową historię, usłyszysz od banku tylko i wyłącznie odmowę. I to praktycznie bez żadnego pola do negocjacji. Nie jest tutaj żadnym sekretem to, że mówić możemy o konkretnym podejściu, które po prostu z góry skreśla osoby, którym coś mogło w życiu pójść nie tak, i teraz mają jakieś zobowiązanie do spłacenia.

U nas liczy się przede wszystkim człowiek, nie będziemy skanować i prześwietlać Twojej historii, czy też w żaden sposób jej oceniać. Sprawdź najważniejsze informacje na naszej stronie i przekonaj się, w jaki sposób możesz skorzystać z ciekawej i jasnej, przejrzystej kredytowej oferty. BIK i KRD nie mają tutaj żadnego znaczenia. Zajrzyj na stronę https://concash.pl/, gdzie wszystko szybko stanie się dla Ciebie jasne i oczywiste.

Alternatywa dla bankowych rozwiązań w postaci pożyczek to dzisiaj konieczność, ponieważ dynamicznie zmieniają się społeczne reguły, modele finansowego funkcjonowania. Jest więc oczywistym, że ludzie będą stawiać na coś, co w przeciwieństwie do banków, nie polega tylko i wyłącznie na wydłużaniu okresu nerwowego, niepewnego i pełnego frustracji oczekiwania. Takie negatywne nakręcanie emocji nie służy niczemu dobremu. Dlatego też lepiej stawiać na coś, co pozwoli na większą swobodę oraz komfort funkcjonowania.

Leasing samochodów ciężarowych – na co zwrócić uwagę?

leasing samochodów ciężarowych

Prowadzenie firmy wymaga ciągłych inwestycji. W przypadku firm zajmujących się transportem, jedną z inwestycji są środki transportowe. Zakup samochodu ciężarowego wiąże się z poniesieniem bardzo wysokich kosztów. Nie każdy przedsiębiorca dysponuje wystarczającymi środkami finansowymi na ten cel. Z pomocą przychodzi korzystanie ze źródeł zewnętrznych, takich jak kredyt lub leasing. Coraz bardziej popularna staje się druga opcja, czyli leasing samochodów ciężarowych. Istnieją dwa rodzaje leasingu – operacyjny oraz finansowy.

Leasing operacyjny oznacza, że samochód jest własnością leasingodawcy podczas trwania umowy leasingowej i on wykonuje odpisy amortyzacyjne. Finansowy leasing samochodu ciężarowego oznacza natomiast, że samochód ten jest wpisany do środków trwałych leasingobiorcy i to na nim spoczywa obowiązek odpisów amortyzacyjnych.

Kolejną różnicą jest także prawo do wykupu samochodu po wygaśnięciu umowy leasingowej. W przypadku leasingu operacyjnego przedsiębiorca może wykupić samochód za kwotę, która była ustalona w umowie. Leasing finansowy zaś nie wymaga dodatkowych formalności, a samochód ciężarowy staje się własnością przedsiębiorcy od razu po upływie czasu trwania umowy.

Leasing na samochód ciężarowy jest doskonałą opcją dla przedsiębiorców, którzy nie otrzymali kredytu bankowego. Jego przewagą jest przede wszystkim brak konieczności ustalania zdolności kredytowej, dzięki czemu skorzystanie z niego jest o wiele łatwiejsze. Procedura skorzystania z leasingu jest również prostsza niż otrzymanie kredytu i nie wymaga angażowania własnego kapitału. Dużą zaletą jest także możliwość odliczenia 100% VAT, jeżeli samochód spełnia odpowiednie warunki. Nie jest to jednak forma finansowania pozbawiona wad. Jedną z nich jest stosunkowo wysoki koszt w porównaniu do kredytu, ceny pojazdów są wyższe, a w przypadku opóźnień w spłacaniu rat należy liczyć się z surowymi sankcjami. Leasing na samochód ciężarowy powinien być zatem decyzją dokładnie przemyślaną przez przedsiębiorcę.