środa, Styczeń 22, 2020

Kredyt konsolidacyjny – co musisz o nim wiedzieć?

0
Kredyt konsolidacyjny

Na czym polega kredyt konsolidacyjny i jakie są jego wady i zalety? Poznaj najważniejsze informacje związane z kredytem, który pozwoli ci na spłatę wszystkich zaciągniętych zobowiązań.

Forma prawna – jaką wybrać dla firmy?

forma prawna - jakie są rodzaje?

Każde przedsiębiorstwo posiada, wybraną podczas rejestracji formę prawną. Jest to jeden z pierwszych kroków podczas zakładania własnego biznesu. Od formy prawnej uzależnione są koszty przedsiębiorstwa oraz jego dalsze prowadzenie. Co najbardziej istotne, forma prawna zależy również od tego jaki będzie zakres odpowiedzialności za zobowiązania danej firmy, które poniesie jej właściciel lub wspólnicy.

Kodeks cywilny informuje nas o dwóch formach prowadzenia firm. Może to być:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza,
 • spółka cywilna.

Formy prawne

Jednoosobowa działalność gospodarcza jest najprostszą formą prawną. Żeby zarejestrować własną firmę w takiej formie, należy dokonać zgłoszenia w CEIDG. Odpowiedzialność za zobowiązania w tej formie prawnej, posiada właściciel. Odpowiada on całym swoim majątkiem prywatnym. Jest zobowiązany również do opłacania składki na ubezpieczenie społeczne. Oraz opłacania podatków, według wybranej formy opodatkowania.

Rozliczenia księgowe wykonywane są w sposób uproszczony, czyli w formie KPiR. Działalność gospodarcza w takim wypadku, może być prowadzona przez jedną osobę. Ten rodzaj formy prawnej jest przeznaczony dla mniejszych przedsiębiorstw.

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/wazelina-jakie-ma-zastosowanie-w-kosmetyce/

Spółka cywilna, jest najprostszym rodzajem spółki. Aby powstawała, należy zawrzeć umowę spółki, pomiędzy przedsiębiorcami, którzy prowadzą swoje firmy, w formie jednoosobowych działalności gospodarczych.

Spółka cywilna jest pozbawiona osobowości prawnej i nie musi płacić podatku dochodowego. Ponieważ każdy wspólnik samodzielnie rozlicza się z podatku.

Spółka jawna, żeby powstała należy zawrzeć pisemną umowę spółki, a następnie ją zarejestrować w KRS. Taka spółka musi się składać z conajmniej dwóch wspólników. Każdy wspólnik odpowiada całym swoim majątkiem za zobowiązania spółki. Spółka jawna również nie musi płacić podatku dochodowego.

Spółka partnerska, jest dedykowana osobom, które są przedstawicielami wolnego zawodu. Zazwyczaj są to lekarze, prawnicy lub architekci. Umowę takiej spółki sporządza się w formie aktu notarialnego, następnie rejestruje się ją w KRS.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, w jej przypadku każdy wspólnik jest zobowiązany do wniesienia do spółki kapitału zakładowego. Ten rodzaj spółki posiada osobowość prawną. Odpowiedzialność wspólników spółko z o. o. jest ograniczona do wysokości wkładu.

Źródło: https://www.edukacjabezgranic.pl/

Gdzie szukać informacji o imprezach z branży rolniczej?

0
Gdzie szukać informacji o imprezach z branży rolniczej?

Każdego roku w naszym kraju odbywa się wiele imprez rolniczych zarówno o charakterze typowo wystawowym, jak i targów branżowych. Wybór jest naprawdę ogromny i każdy zainteresowany rozwojem branży rolniczej może znaleźć coś dla siebie.

Szkoła muzyczna – czy kupować dziecku podręczniki do szkoły muzycznej?

0
jakie książki używa się w szkole muzycznej?

Podręczniki do szkoły muzycznej, wykorzystywane są do takich przedmiotów, które dotyczą kształcenia słuchu i rytmiki, jak i poznawania zasad, które rządzą muzycznym językiem. Dzieci w szkole muzycznej uczą się nie tylko gry na instrumencie, ale i poznają historię wybitnych twórców muzycznych, muzycznych form oraz utworów, które towarzyszyły konkretnym epokom w historii.

Podręczniki do szkoły muzycznej

Oprócz podręczników szkolnym, dzieciom przydadzą się również różnego rodzaju publikacje. Dzięki nim uczniowie zdobywają wiedzę. Publikacje są niezbędne do kształcenia dzieci i młodzieży w szkołach muzycznym.

Dzięki podręcznikom do kształcenia słuchu, uczeń już od pierwszej klasy szkoły podstawowej może poznawać świat dźwięków. Dodatkowo poznaje również zasady rządzące językiem muzycznym, który jest zapisany w nutach. Solfeż, jest nauką, która uczy czytania nut za pomocą głosu. Solfeż pozwala na odpowiednie nastrojenie i wyćwiczenie głosu. Tak żeby był on naturalny, dostępny dla każdego instrumentu muzycznego.

Szkoła muzyczna dla dzieci - jakie podręczniki się przydadzą?

Podstawowymi przedmiotami w szkole muzycznej są: harmonia, zasady i historia muzyki. Uczeń spotyka się z nimi w szkole każdego dnia. W specjalistycznych księgarniach znajdziemy podręczniki, które są właśnie o takiej tematyce.

Podręczniki szkolne są materiałami dydaktycznymi, które są dedykowane dzieciom oraz nauczycielom. Podział podręczników zależy od tego, jakiego przedmiotu dotyczą. Oprócz podręczników w szkole muzycznej niezbędne są również zeszyty nutowe oraz tablice muzyczne, które bardzo często są wykorzystywane podczas zajęć szkolnych.

Jakie korzyści płyną z chodzenia do szkoły muzycznej?

Zaletami chodzenia do szkoły muzycznej są:

 • nauka samodyscypliny,
 • nauka dobrej organizacji czasu,
 • wzmocnienie pamięci,
 • nauka odpowiedzialności,
 • pomoc w nauce języka polskiego i języków obcych,
 • poprawa koordynacji,
 • poprawa zdrowia emocjonalnego,
 • pomoc w radzeniu sobie ze stresem,
 • rozwój kreatywności,
 • pomoc w rozwoju inteligencji przestrzennej.

Przeczytaj też: http://www.cyfraki.pl/ksiazeczki-kreatywne-czym-sie-roznia-od-pozostalych-ksiazek-dla-dzieci/

Gdzie szukać inwestorów?

Gdzie szukać inwestorów

Niektóre osoby szukają stabilnych form inwestycji dla własnych oszczędności. Warto zastanowić się, co należy do sposobów, z których moglibyśmy mieć zyski. Część osób uważa, że bardzo dobrą formą inwestowania jest rynek nieruchomości. Zakup mieszkania pod wynajem może być świetnym sposobem na to, aby każdego miesiąca mieć satysfakcjonujące zyski.

Nie każdy jednak ma na koncie kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby móc kupić mieszkanie. Powinno być ono położone w dobrej lokalizacji. Wiele zależy od tego, w jakiej miejscowości mieszkamy. W dużych miastach musimy liczyć się z wydatkiem co najmniej 150 000 złotych, aby kupić małe mieszkanie do remontu. Warto więc zastanowić się, czy faktycznie będzie to dla nas opłacalne, jednak nieruchomości od wielu lat są bardzo dobrym sposobem, aby czerpać z tego korzyści. Część osób szuka inwestorów, z którymi będą mogli wejść we współpracę. Ciekawym pomysłem jest crowdfunding nieruchomości, który polega na tym, że dajemy część pieniędzy do inwestycji zbiorowej i kilku inwestorów kupuje jedną nieruchomość. Zyski oczywiście są dzielone proporcjonalnie do ilości inwestorów. Jeżeli interesuje nas taki sposób zarabiania to z pewnością w internecie znajdziemy wskazówki od czego warto zacząć. Jeśli jednak wolimy mamy działać na własną rękę, możemy poszukać ogłoszeń z hasłem szukam inwestorów i dołączyć się do jakichś interesujących inwestycji.

Z pewnością rozwiązań jest bardzo wiele. Jeśli mamy pieniądze to otwiera się przed nami wiele możliwości. Dobrze jest jednak rozsądnie przemyśleć każdą decyzję związaną z finansami, ponieważ nie chcemy podejmować wyborów, które mogłyby się negatywnie odbić na naszej przyszłości. Niektóre osoby jednak ledwo wiążą koniec z końcem i każdego miesiąca brakuje im pieniędzy. Nawet pożyczają od znajomych, aby zaspokoić swoje bieżące potrzeby i sprawy. Znacznie lepiej byłoby odkładać każdego miesiąca określone kwoty. Jeśli nawet będą one niewielkie, z pewnością uda nam się wyrobić w sobie pozytywne zwyczaje, który wpłyną na to, że będziemy znacznie lepiej gospodarować pieniędzmi. Dobrze jest szukać oszczędności tam, gdzie możemy je znaleźć. Obecnie wszystko jest coraz droższe, dlatego może być nam nie łatwo. Dobrze jest jednak znajdować takie formy zarabiania pieniędzy, które pozwolą nam czuć radość i satysfakcję z pracy zawodowej. Część osób zastanawia się czy dobrze jest podejmować ryzykowne decyzje finansowe. Warto przed podjęciem decyzji, skonsultować się z osobami, które podpowiedzą nam, co jest rozsądne. Dobrze jest również wcześniej zdobyć wiedzę, która pozwoli nam inwestować mądrze. Nie chcemy przecież zapędzić się w kozi róg. Wiele osób chciałoby mieć pieniądze, które pozwolą im prowadzić wysoki standard życia. Często jednak droga do tego jest wyboista, a zawsze trzeba być uczciwym i pracowitym, a przełoży się to na nasze poczucie satysfakcji. Bardzo istotne jest to, aby szukać rozwiązań, które pozwolą nam mieć dochody pasywne każdego miesiąca. Taka wolność finansowa to marzenie wielu osób.

Kredyt gotówkowy – dlaczego warto z tego korzystać?

0
Kredyt gotówkowy – dlaczego warto z tego korzystać

Osoby ze starszego pokolenia miały nieco inne podejście do finansów niż współcześni trzydziestolatkowie. Dlatego też sceptycznie podchodzą one do kwestii zaciągania kredytów. Pożyczki i kredyty nie są jednak niczym złym, co warto sobie uzmysłowić i wykonać bilans zysków oraz strat.

Sposoby na systematyczne oszczędzanie

0
Sposoby na systematyczne oszczędzanie

Na oszczędzanie zawsze jest dobry moment – każdy z nas mógłby przeprowadzić nawet niewielką korektę wydatków w swoim domowym budżecie. Regularne odkładanie nawet niewielkich kwot sprawi, że w skali roku uzbiera się pokaźna suma, np. na wyjazd na wakacje, nowe meble czy inny dowolny cel. Poznaj sprawdzone sposoby na systematyczne oszczędzanie!

Od czego zacząć oszczędnie pieniędzy?

Aby skutecznie oszczędzać, powinieneś uświadomić sobie, że może to robić każdy i najlepiej zacząć już od dziś. Regularne odkładanie nawet niewielkich kwot z czasem da Ci sporą satysfakcję, a świadomość rosnących na koncie – lub w portfelu – oszczędności będzie motywacją do dalszego udoskonalania swojej domowej strategii finansowej. Z czasem odkładane kwoty będą coraz większe, ponieważ oszczędzanie stanie się Twoim nawykiem. Dodatkową zaletą przemyślanego oszczędzania jest to, że wcale nie musi ono odbywać się kosztem pogorszenia standardu Twojego życia, jeśli tylko zastosujesz się do naszych sprawdzonych porad.

Zaplanuj domowy budżet

Analiza struktury domowych wydatków i przychodów powinna być pierwszym krokiem w poszukiwaniu oszczędności. Spisz wszystkie źródła i wysokości osiąganych dochodów oraz szczegółowo zaplanuj miesięczne wydatki. W ten sposób uzyskasz kwotę, jaką będziesz mógł odłożyć w danym miesiącu. Przy szacowaniu kosztów uwzględnij zarówno stałe opłaty i rachunki (telefon, internet, koszty dojazdów lub paliwa), jak i zmienne, jak: prąd, gaz, woda, koszty zakupu żywności czy innych produktów i usług.

Szukaj oszczędności na domowych wydatkach

Mając opracowany bilans dochodów i kosztów, zastanów się, na których wydatkach jesteś w stanie zaoszczędzić. W przypadku opłat za energię elektryczną czy wodę oszczędności mogą generować m.in.: zmiana operatora lub taryfy, używanie funkcji EKO dostępnej w większości urządzeń AGD (mniejszy pobór prądu i wody) czy zmiana źródeł światła na żarówki LED, które pobierają nawet do 75% mniej prądu niż tradycyjne świetlówki. Wybieranie prysznica zamiast kąpieli w wannie również pomoże obniżyć wysokość rachunku, podobnie jak analiza konkurencyjnych operatorów internetu czy usług telekomunikacyjnych – na tym polu miesięcznie można zaoszczędzić naprawdę sporo! Sposobem na wydawanie mniejszej sumy pieniędzy w sklepach są przydatne aplikacje mobilne, pozwalające porównywać ceny w poszczególnych supermarketach i dyskontach bez wychodzenia z domu. Skoro te same produkty w innym sklepie możesz kupić taniej, to czy warto za nie przepłacać w osiedlowym sklepiku?

Odkładaj pieniądze na koncie oszczędnościowym

Kolejnym sposobem na systematyczne oszczędzanie jest otwarcie kotna oszczędnościowego w jednym z banków z korzystną ofertą. Sądzisz, że to nie dla Ciebie, bo masz zbyt mało pieniędzy na oszczędzanie w banku? To błąd! Nie musisz być zamożną osobą, aby móc korzystać z atrakcyjnego oprocentowania na koncie systematycznym. Nawet najmniejsze wpłacone kwoty natychmiast zaczynają na siebie pracować, podczas gdy te same pieniądze na tradycyjnym rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym pełnią wyłącznie funkcję depozytu. Zysk z odsetek na koncie możesz wypłacić już po miesiącu lub dopisać do rachunku w celu systematycznego powiększania swoich oszczędności.

Najważniejsze zalety konta oszczędnościowego:

 • zarabianie na oprocentowaniu środków na rachunku bankowym,
 • Twoje pieniądze pracują na Twój zysk – już od pierwszego dnia i niezależnie od kwoty,
 • możliwość wypłaty gotówki w każdej chwili bez utraty odsetek – inaczej niż na lokacie,
 • bezpieczeństwo i wygoda zarządzania finansami,
 • doskonała alternatywa dla osób pasywnie zarządzających swoimi finansami,
 • szansa na regularne i systematyczne oszczędzanie.

Które konto oszczędnościowe wybrać?

Konto oszczędnościowe jest obecnie bardzo popularnym produktem bankowym, dostępnym w ofercie większości najpopularniejszych instytucji finansowych. Rzecz w tym, by wybrać ofertę przede wszystkim korzystną, a także najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb oraz indywidualnego sposobu gospodarowania finansami osobistymi. Wybierając konto oszczędnościowe, warto upewnić się, że:

 • wpłaty i wypłaty gotówki mogą być dokonywane w każdym momencie bez utraty odsetek,
 • zysk z oprocentowania może być wypłacony lub dopisany do kapitału rachunku,
 • prowadzenie konta będzie darmowe,
 • bank zapewnia dostęp do konta i możliwość wykonywania niezbędnych operacji przez internet lub aplikację mobilną.

W świetle powyższych wymogów warto zwrócić uwagę na Konto Systematyczne oferowane przez Santander Bank Polska. Jest ono darmowe zarówno, jeśli chodzi o otwarcie, jak i prowadzenie rachunku oraz umożliwia wypłaty w dowolnym czasie bez straty odsetek. Charakteryzuje się też korzystnym, promocyjnym oprocentowaniem podwyższonym do 2,70% w skali roku. Odsetki na rachunku kapitalizowane są co 30 dni, a zysk z oprocentowania można wypłacić już po upływie pierwszego miesiąca.

Systematyczne oszczędzane nie jest trudne!

Jak widać, istnieje wiele sposobów na regularne oszczędzanie. Część z nich wymaga szczegółowej analizy struktury kosztów i wydatków, a inne możliwe są dzięki zmianie dostawcy usług, porównywaniu cen czy otwarciu kotna oszczędnościowego zamiast tradycyjnego rachunku w banku. Każdy sposób na odkładanie niewielkich kwot jest dobry, a oszczędzanie najlepiej zacząć od zaraz!

Jak pozyskać fundusze na rozwój start-upów?

0
Jak pozyskać fundusze na rozwój start-upów?

Analitycy oceniają, że inwestycje w start-upy bywają niezwykle efektywne, gdyż mogą przynieść konkretne zyski pod warunkiem, że inwestor potrafi trafnie wybrać obszar działalności, który będzie wspierał. Decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego dla start-up winna być poprzedzona gruntowną analizą rynku, aby oszacować poziom korzyści oraz ryzyka. Jednak inwestowanie w innowacje technologiczne i  wynalazki stwarza możliwość szybkiego pomnożenia zainwestowanych środków i pozwala zbudować pozytywny wizerunek inwestora. Warto jednak uwzględniać ryzyko, które niosą za sobą inwestycje w innowacje i znaleźć właściwy obszar działania.

Crowdfunding udziałowy – szansa na wysokie zyski

Crowdfunding udziałowy to rozwiązanie inwestycyjne które można zakwalifikować do inwestycji średnioterminowych o podwyższonym poziomie ryzyka. Jego celem jest szybkie i efektywne pomnażanie własnego kapitału. Średni okres inwestycji wynosi od 3 do 5 lat, gdyż trzeba uwzględnić wczesny etap rozwoju start-upu oraz duży potencjał wzrostu. Inwestorzy mają świadomość, iż dynamicznie rozwijające się firmy mogą im przynieść ponadprzeciętne zyski, dlatego niejednokrotnie podejmują ryzyko. Wiedzą jednak, że szacunkowe zyski z inwestycji w młody, innowacyjny start-up, które mogą w skali roku wynieść ok. 30 – 50% zwrotu z inwestycji.

Wehikuł inwestycyjny Leonarto

Leonarto Fund to fundusz wspierający innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe. Finansuje on rozmaite projekty w fazie Proof of Principle i Proof of Concept. Powstał z inicjatywy trzech zdolnych menadżerów inwestycyjnych z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym na rynku seed i Venture Capital. Pankiewicz Konrad jest jednym z nich. Jego nazwiskiem firmowany jest właśnie fundusz inwestycyjny Leonarto, który wspiera komercjalizację innowacyjnych patentów, nowatorskich projektów z sektora life science, wyników badań naukowych oraz obszarów kreatywnych, takich jak sektor gier video i multimedia. Zarządzający funduszem wielokrotnie brali udział w wielomilionowych transakcjach. Leonarto stanowi zamknięty wehikuł inwestycyjny, który powstał z udziałów w kilkunastu wyselekcjonowanych spółkach technologicznych o dynamicznym tempie wzrostu w zakresie innowacji. Zgodnie z dewizą, iż „Firmy upadają codziennie, ale ludzie nie” Leonarto inwestuje w ryzykowne z natury start-upy, a mimo tego nigdy nie doświadczył upadku spółki portfelowej. Wśród wielu innowacyjnych patentów fundusz Leonarto wsparł finansowo m.in. niezwykle ważny wynalazek – urządzenie do zdalnego badania KTG płodu.

Zaangażowanie w rozwój nowatorskich patentów

Prężnie działające fundusze inwestycyjne poszukują projektów w obszarze zaawansowanych technologii określanych mianem deep-tech. Inwestorzy potrafią szybko oszacować szanse powodzenia danego przedsięwzięcia błyskawicznie tworząc wieloletnie strategie dla konkretnych wynalazków. Dla specjalistów ds. funduszy inwestycyjnych – spółki technologiczne stanowią cenny  towar rynkowy, dlatego poszukują niszowych projektów, wybierając nowatorskie obszary: nanotechnologię, biologię molekularną, sztuczną inteligencję oraz cyberbezpieczeństwo.

Certyfikacja ISO 9001 – jak ją uzyskać? Jakie kroki należy wykonać?

Certyfikacja ISO 9001 – jak ją uzyskać? Jakie kroki należy wykonać?

Proces certyfikacji ISO 9001 może dać ogromne korzyści firmie – zarówno na poziomie finansowym, jak i kultury pracy. Wielu przedsiębiorców sądzi, że wdrożenie tak rozbudowanego standardu niesie ze sobą spore wydatki, jednak nie jest to prawdą. Jaki jest więc najlepszy sposób na uzyskanie certyfikatu ISO 9001 przy minimalnych inwestycjach i maksymalnych wynikach?

Sprzedaż domu – czy pora roku ma znaczenie?

Sprzedaż domu – czy pora roku ma znaczenie?

Zmiany pór roku oddziałują na różne sektory i branże. Warunki klimatyczne wpływają w pewien sposób także na rynek nieruchomości. Konkretny okres w roku może w określonym stopniu decydować o efektywności procesu sprzedaży domu. Czy pora roku rzeczywiście ma znaczenie?