wtorek, Marzec 26, 2019

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego – główne cele i zasady

Dywersyfikacja portfela inwestycyjnego

Dywersyfikacja portfela to rozdzielenie środków finansowych inwestora pomiędzy inwestycje bezpieczne o niskiej stopie zwrotu i inwestycje obarczone ryzykiem, które są jednak wysoko oprocentowane.

Gdzie szukać ogłoszeń o przetargach?

Gdzie szukać ogłoszeń o przetargach

Czasami jesteśmy w takiej sytuacji, że musimy wystawić usługi naszej firmy na przetargi, ogłosić się z jej działalnością. Prowadzenie firmy nie jest łatwe i trzeba sprostać wielu wyzwaniom. Może się to wiązać z formalnościami i dużą ilością czasu. Wielu przedsiębiorców narzeka na to, że firma zajmuje cały ich czas wolny. Wciąż muszą pilnować wielu spraw i nadążać z terminami. Kiedy nie mają zleceń mogą szukać ogłoszeń o przetargach.

Wyszukiwarka przetargów i zamówień publicznych jest dostępna na stronie serwis przetargowy oferent.com.pl warto zaglądać tam co jakiś czas, a być może będzie to dobre rozwiązanie dla naszej firmy. Szczególnie jeśli mamy doświadczenie w tym, co robimy i jakość pełnionych przez nas usług jest naprawdę wysoka. Z pewnością będziemy bardzo zadowoleni z tego, że będziemy mogli tam sprawdzić cenne i potrzebne dla nas informacje. Obecnie prowadzenie firmy wiąże się z tym, że trzeba znać się na marketingu internetowym oraz wiedzieć, w jaki sposób docierać do szerokiego grona odbiorców. Oczywiście wiele firm działa lokalnie i nie potrzebują stron internetowych ani rozbudowanej strategii internetowej i też funkcjonują, ale wiele zależy od tego, czym się zajmujemy.

Dla niektórych rodzajów usług ogłoszenie się w internecie jest świetnym i sprawdzonym sposobem na aktywowanie sprzedaży. Jeżeli w ogóle się na tym nie znamy, warto poprosić o pomoc kogoś, kto ma już doświadczenie w tej kwestii. Przedsiębiorcy powinni sobie pomagać. Z pewnością mamy znajomych, którzy wiedzą, gdzie szukać ogłoszeń o przetargach, a także wiedzą, w jaki sposób wykorzystywać informacje dostępne w internecie. Choć może to wszystko brzmieć dla nas dosyć obco to warto się tego nauczyć, mieć elastycznym umysł i być elastycznym, ponieważ tylko wtedy nasza firma ma szansę utrzymać się na rynku przez taki czas jak i będziemy chcieli. Warto posiadać kwalifikacje zawodowe, aby wciąż nadążać ze zmieniającymi się potrzebami klientów pozwoli to nam mieć dochody i satysfakcje z wykonywanej pracy.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.oferent.com.pl.

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu biura

Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy urządzaniu biura

Wynajęcie biura w dobrej lokalizacji i spełniającego wszystkie podstawowe warunki związane z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy to jeden z podstawowych etapów zakładania własnej działalności gospodarczej. Po podjęciu decyzji, który lokal będzie najbardziej odpowiadał naszym indywidualnym potrzebom, istotne jest jego wyposażenie i urządzenie, które powinno być komfortowe, wygodne i zgodne z profilem firmy.

Zalety odwróconej hipoteki

Zalety odwróconej hipoteki

Starsze osoby często cierpią na brak gotówki, ale mają ograniczone możliwości, żeby ją zdobyć. Niestety emerytury często nie wystarczą na godziwe życie, co sprawia, że zaczynają szukać dodatkowego źródła dochodów. W ich przypadku nie jest to łatwe zadanie. Rynek pracy nie jest dla nich zbyt łaskawy, a różne firmy żerują na ich naiwności. Proponują im rozwiązania, które w ostateczności postawią ich w gorszej sytuacji niż byli na początku. Jednak są też pozytywne opcje, jedną z nich jest odwrócona hipoteka.

Czym właściwie jest odwrócona hipoteka?

Nie każdy ma pojęcie, czym jest odwrócona hipoteka. Wiele osób może się zastanawiać, na czym polega do rozwiązanie. Już wyjaśniamy, na czym to polega. Z odwróconą hipoteką mamy do czynienia wtedy, gdy właściciel nieruchomości otrzymuje od banku lub innej instytucji np. od http://www.familiasa.pl/odwrocona-hipoteka , dożywotnią rentę wypłacaną w ratach. Po jego śmierci, nieruchomość przechodzi na własność instytucji, która wypłacała gotówkę. Jest to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu starsze osoby mogą powiększyć swoje dochody. Dzięki temu będą mogli godnie żyć, a przy okazji nie martwić się, że zostaną bez dachu nad głową za życia.

Jakie są zalety odwróconej hipoteki?

 • Dowolność korzystania z pieniędzy;
  Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość otrzymywania dodatkowych pieniędzy, które można wykorzystać w dowolny sposób. Odwrócona hipoteka polecana jest szczególnie osobom starszym, będącym właścicielami nieruchomości, którzy nie mają środków do życia lub potrzebują pieniędzy na leczenie. Pozwala również pozyskać pieniądze, które pomagają poprawić komfort życia na emeryturze. Nie ma żadnych ograniczeń ani wytycznych dotyczących rozporządzania otrzymanymi pieniędzmi.
 • Wystarczy mieć jedną nieruchomość;
  Niektórzy mogą myśleć, że aby skorzystać z odwróconej hipoteki, trzeba być właścicielem kilku nieruchomości. Są też tacy, którzy uważają, iż ich własność się nie nadaje do skorzystania z oferty. Jednak jest to błędne przekonanie. Nie trzeba mieć kilku nieruchomości, a przedmiotem odwróconej hipoteki może być dom czy mieszkanie, w którym dana osoba zamieszkuje.
 • W nieruchomości można mieszkać do śmierci;
  Skoro nie trzeba mieć kilku nieruchomości, pojawia się obawa, że po podpisaniu umowy nie będziemy mieli, gdzie mieszkać. W końcu wiele osób straciło nieruchomość w wyniku różnych zobowiązań. Warto jednak sobie uświadomić, że odwrócona hipoteka to nieco inny sposób zdobycia pieniędzy. Osoba podpisująca umowę może w takiej nieruchomości mieszkać do śmierci, bez obawy, że ktoś ją eksmituje. Jak widać nie jest to takie złe rozwiązanie, a my nie musimy się obawiać, że zostaniemy pozbawieniu dachu nad głową.
 • Umowę można zerwać w każdym momencie;
  Poprzednie dobre strony odwróconej hipoteki na pewno uszczęśliwiły wiele osób, jednak to nie koniec. Zaletą odwróconej hipoteki jest także to, że umowa może być w dowolnym momencie zerwana przez osobę ją zawierającą bez żadnych konsekwencji. W takiej sytuacji należy jedynie zwrócić otrzymane środki, które otrzymało się od instytucji, z którą umowa została zawarta.

Porady dla inwestujących w nieruchomości w Kołobrzegu

Porady dla inwestujących w nieruchomości w Kołobrzegu

Planujesz zakup lub sprzedaż nieruchomości w Kołobrzegu? A może szukasz mieszkania do wynajęcia lub posiadasz lokal, który chcesz korzystnie wynajmować innym? W tego typu inwestycjach nieoceniona będzie pomoc biura nieruchomości. Dowiedz się dlaczego.

Choć obrót nieruchomościami wydaje się wielu osobom prosty i jasny, jest to tak naprawdę dość skomplikowany proces prawny wymagający dużej wiedzy oraz czasu. Warto ułatwić sobie zadanie związane z inwestycjami tego typu i skorzystać z pomocy profesjonalnego biura nieruchomości. Dla inwestorów w Kołobrzegu takie usługi oferuje m.in. doświadczone i renomowane biuro nieruchomości Freedom Kołobrzeg https://www.freedom-nieruchomosci.pl/biuro/kolobrzeg, należące do jednej z największej sieci biur nieruchomości w Polsce.

Potencjał lokalizacji jest ogromnie ważny na rynku nieruchomości

Na początku dowiedzmy się nieco o potencjale samego Kołobrzegu. Miasto posiada znakomitą lokalizację tuż nad morzem, dzięki czemu do lat stanowi popularne miejsce pobytowe turystów z Polski oraz z zagranicy, szczególnie z Niemiec. Wiele osób, widząc potencjał do inwestowania w mieszkania i domy w Kołobrzegu, coraz chętniej decyduje się kupno nieruchomości pod wakacyjny wynajem. Nie mniej intensywny jest tu obrót związany ze sprzedażą mieszkań i domów, a także wynajmu lokali na różne cele. Zamiast szukać nieruchomości na własną rękę, marnując czas na dojazdy, spotkania, wizyty w banku itd. warto zlecić tę pracę profesjonalistom z biura nieruchomości Freedom Kołobrzeg – specjalistom na lokalnym rynku.

Zaletą współpracy z biurem jest fakt, iż pracownicy świetnie znają się na lokalnym rynku nieruchomości. Posiadając ogromną bazę lokali mogą szybko zaproponować konkretnie dopasowane oferty. Zadaniem biura jest także bezpiecznie przeprowadzenie klientów przez cały proces kupna-sprzedaży nieruchomości. Dzięki temu oszczędzisz sporo czasu i pieniędzy. Podczas gdy samodzielne zarządzanie całym procesem zajmuje od kilku miesięcy do nawet pół roku, biura nieruchomości Freedom załatwiają sprawę średnio w ciągu 30 dni. Jeśli sprzedajesz mieszkanie lub dom – w cenie usługi biuro oferuje przygotowanie i promocję oferty Twojej nieruchomości, za co inne biura pobierają zazwyczaj dodatkowe prowizje.

Dobra reklama to klucz do szybkiej sprzedaży nieruchomości

Sieć biur nieruchomości Freedom nie utajnia swoich sposobów na skuteczne działania – a te są imponujące, bo to obecnie pond 3 tys. sprzedanych nieruchomości w naszym kraju. Pracownicy wiedzą, że dobry marketing i reklama oferty stanowi ponad połowę sukcesu. Zajmują się więc przygotowaniem atrakcyjnych zdjęć lokalu oraz opisu oferty językiem korzyści, który zachęca do obejrzenia nieruchomości przez potencjalnych klientów.

Zaintrygowany? Sprawdź ofertę biur nieruchomości Freedom na https://www.freedom-nieruchomosci.pl/.

Zaburzenia odżywiania – czym są i jak z nimi walczyć?

0
Zaburzenia odżywiania – czym są i jak z nimi walczyć?

Wiele osób kojarzy zaburzenia odżywiania tylko i wyłącznie z anoreksją oraz bulimią Tymczasem to tylko kilka z chorób, których podłożem jest psychika ludzka. Warto zatem zastanowić się jakie choroby występują oraz jak się przed nimi lub w ich trakcie bronić.

5 zalet korzystania z powiadomień push

5 zalet korzystania z powiadomień push

Marketing online ciągle się rozwija. Co rusz widzimy ciekawe rozwiązania i nowe narzędzia. Obecnie coraz bardziej popularne stały się powiadomienia push. Mają one bardzo duży wskaźnik skuteczności, dlatego szybko można zauważyć pierwsze efekty z ich instalacji.

Szybki i efektywny kontakt

Każda firma pragnie dotrzeć ze swoją ofertą bezpośrednio do klienta. Niestety ci z kolei, codziennie są zarzucani wieloma komunikatami, dlatego większość z nich zostaje zwyczajnie niezauważona. Wykorzystując powiadomienia push możemy to zmienić. Komunikaty są wyświetlane użytkownikom w czasie rzeczywistym. Ich przeważająca część zostaje odczytana, a jeśli sformułujemy ciekawy komunikat mamy także bardzo dużą szansę na konwersję.

Mało pracy, większy ruch

Stworzenie komunikatu i instalacja powiadomień push zajmuje niewiele pracy, szczególnie wtedy gdy korzystamy z wysokiej jakości narzędzi. Na stronie push-ad.com/pl znajdziemy specjalną możliwość  do zarządzania notyfikacjami push. Daje ona ogromne możliwości. Oprócz tego, że bez problemu stworzymy tam bazę klientów, którą będziemy mogli dowolnie zarządzać, zbudujemy także własne projekty powiadomień i sprawdzimy statystyki kampanii. Taki zbiór informacji pokaże nam, czy dotychczasowe działania były wystarczająco skuteczne, czy powinniśmy wprowadzić jakieś zmiany.

Zero formalności

Obecnie najwięcej problemów przy okazji działań w Sieci sprawiają ograniczenia związane ze zbieraniem danych osobowych. Powiadomienia push pozwalają ich uniknąć. Aby wyświetlić je użytkownikowi nie potrzebujemy jego danych, wystarczy aby sam zezwolił na dodanie się do listy odbiorców. Może to zrobić jednym kliknięciem.

Adblock im nie straszny

Wtyczka blokująca reklamy skutecznie uniemożliwia prezentację niektórych treści. Powiadomienia web push nie są traktowane jako reklamy, poza tym internauta dobrowolnie wyraził na nie zgodę, dlatego adblock w żaden sposób nie może ograniczyć wyskakującego okienka.

Lepsza relacja firma-klient

Jeśli użytkownik zgodzi się na otrzymywanie powiadomień push, oczekuje w zamian wartościowych treści. Zapewniając mu je oraz informując o promocjach i zachęcając do kontaktu zbudujemy trwałą relację z odbiorcą i wzbudzimy jego zaufanie.

Nowy Rok Nowe decyzje nowe mieszkanie

Nowy Rok Nowe decyzje nowe mieszkanie

Planujesz kupno nowego mieszkania, ale ciągle odwlekasz podjęcie ostatecznej decyzji. Tłumaczysz się brakiem czasu, lub wyszukujesz inne dziwne powody? Wykorzystaj zbliżający się koniec roku i podejmij właściwą decyzję i spełnij swoje marzenie o własnym mieszkaniu.

Złoto inwestycyjne

0
Złoto inwestycyjne

Złoto oraz jego wyjątkowy kolor nieodzownie kojarzy nam się z bogactwem. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukujących sposobów na inwestycję, decyduje się na zakup złota inwestycyjnego. Złoto inwestycyjne w postaci sztabek oraz monet stanowi doskonałą formę zabezpieczenia kapitału zarówno przed inflacją, jak i ryzykiem związanym z kryzysami gospodarczymi.

Czym jest złoto inwestycyjne?

Złoto inwestycyjne w formie fizycznej może zatem występować w postaci monet lub też sztabek. Każdy z tych produktów charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością metalu, ma nieograniczony nakład, często nie ma nominału, a zawartość kruszcu determinuje jego wartość. Z wyjątkiem niektórych monet bulionowych, nie mają one wartości kolekcjonerskich. Złoto inwestycyjne jest zwolnione z podatku VAT, więc można traktować je jako walutę, a nie jako surowiec.

Złote monety bulionowe

Złote monety bulionowe wybijane są w celach inwestycyjnych. Czasami nie mają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja. Nakład monet bulionowych przeważnie nie jest ograniczony i zależy od popytu na dana monetę. Kupując takie monety nie płacimy dodatkowej premii za wartość kolekcjonerską gdyż są one wystandaryzowane i bite w dużych ilościach. Każda moneta posiada wybitą próbę, czyli zawartość złota oraz rok produkcji. W jakie monety bulionowe warto inwestować? Jeśli dopiero rozpoczynamy swoja przygodę z lokowaniem kapitału w złotych monetach, warto inwestować w te z nich, które są najbardziej popularne i rozpoznawalne. Ich wysoka rozpoznawalność sprawia, że cena jest najbardziej zbliżona do ceny giełdowej uncji złota, a więc również najbardziej korzystna podczas naszych zakupów. Decydując się na bardziej rzadkie monety bulionowe, musimy niestety zapłacić więcej w relacji do ceny giełdowej jednej uncji złota, głównie z powodu wyższych kosztów bicia przez mennice. Wśród najbardziej znanych monet bulionowych wymienia się Krugerrandy, Filharmoniki, Kanadyjskie Liście Klonowe oraz Australijskie Kangury.

Złote sztabki

Złote sztabki

Złote sztabki są najpopularniejszą oraz najprostszą formą inwestowania w fizyczne złoto. Występują w rozmiarach od 1g aż do 1kg. Istnieją sztabki o większych gramaturach, jednak ze względu na ich wysoką cenę, używane są przede wszystkim w rozliczeniach pomiędzy bankami. Najpopularniejsza na świecie waga sztabki złota to 1 uncja (31,1 g). Jest to idealny kompromis pomiędzy ceną złota w przeliczeniu na jeden gram oraz płynnością i funkcjonalnością.

Czy warto inwestować?

Zakup złota inwestycyjnego jest bardzo dobrym pomysłem na zabezpieczenie przyszłości swojej i swoich najbliższych. Inwestując w złoto na rynku polskim należy pamiętać, że cena zależy od dwóch, równie ważnych, czynników. Po pierwsze jest to cena kruszcu na światowych giełdach. Z racji bliskości geograficznej oraz podobnej strefy czasowej, wyliczając cenę złota w Polsce opieramy się głównie na giełdzie londyńskiej. Kolejnym czynnikiem jest kurs dolara amerykańskiego do złotówki, ponieważ notowania złota podawane są w amerykańskiej walucie.

Jak dbać o złoto?

Niezależnie od tego, czy kupujemy złoto w formie sztabek czy też monet, jedno jest pewne – musimy o nie dbać. Wszelkie zarysowania powierzchni czy też niedoskonałości będą natychmiast wykorzystywane przez kupujących do obniżenia ceny naszego złota. Dlatego warto jest trzymać sztabki w specjalnych CertiCardach, natomiast monety w specjalnych kapslach menniczych. Biorąc monety do ręki warto jest to robić w rękawiczkach, dzięki czemu unikniemy ich uszkodzenia.

Więcej na mennica-krakowska.pl

Mieszkanie z hipoteką – jak sprzedać

Mieszkanie z hipoteką – jak sprzedać

Życie potrafi zaskoczyć i z dnia na dzień może się zmienić nasza sytuacja.