Jak pozyskać fundusze na rozwój start-upów?

Analitycy oceniają, że inwestycje w start-upy bywają niezwykle efektywne, gdyż mogą przynieść konkretne zyski pod warunkiem, że inwestor potrafi trafnie wybrać obszar działalności, który będzie wspierał. Decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego dla start-up winna być poprzedzona gruntowną analizą rynku, aby oszacować poziom korzyści oraz ryzyka. Jednak inwestowanie w innowacje technologiczne i  wynalazki stwarza możliwość szybkiego pomnożenia zainwestowanych środków i pozwala zbudować pozytywny wizerunek inwestora. Warto jednak uwzględniać ryzyko, które niosą za sobą inwestycje w innowacje i znaleźć właściwy obszar działania.

Crowdfunding udziałowy – szansa na wysokie zyski

Crowdfunding udziałowy to rozwiązanie inwestycyjne które można zakwalifikować do inwestycji średnioterminowych o podwyższonym poziomie ryzyka. Jego celem jest szybkie i efektywne pomnażanie własnego kapitału. Średni okres inwestycji wynosi od 3 do 5 lat, gdyż trzeba uwzględnić wczesny etap rozwoju start-upu oraz duży potencjał wzrostu. Inwestorzy mają świadomość, iż dynamicznie rozwijające się firmy mogą im przynieść ponadprzeciętne zyski, dlatego niejednokrotnie podejmują ryzyko. Wiedzą jednak, że szacunkowe zyski z inwestycji w młody, innowacyjny start-up, które mogą w skali roku wynieść ok. 30 – 50% zwrotu z inwestycji.

Wehikuł inwestycyjny Leonarto

Leonarto Fund to fundusz wspierający innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe. Finansuje on rozmaite projekty w fazie Proof of Principle i Proof of Concept. Powstał z inicjatywy trzech zdolnych menadżerów inwestycyjnych z wieloletnim doświadczeniem inwestycyjnym na rynku seed i Venture Capital. Pankiewicz Konrad jest jednym z nich. Jego nazwiskiem firmowany jest właśnie fundusz inwestycyjny Leonarto, który wspiera komercjalizację innowacyjnych patentów, nowatorskich projektów z sektora life science, wyników badań naukowych oraz obszarów kreatywnych, takich jak sektor gier video i multimedia. Zarządzający funduszem wielokrotnie brali udział w wielomilionowych transakcjach. Leonarto stanowi zamknięty wehikuł inwestycyjny, który powstał z udziałów w kilkunastu wyselekcjonowanych spółkach technologicznych o dynamicznym tempie wzrostu w zakresie innowacji. Zgodnie z dewizą, iż „Firmy upadają codziennie, ale ludzie nie” Leonarto inwestuje w ryzykowne z natury start-upy, a mimo tego nigdy nie doświadczył upadku spółki portfelowej. Wśród wielu innowacyjnych patentów fundusz Leonarto wsparł finansowo m.in. niezwykle ważny wynalazek – urządzenie do zdalnego badania KTG płodu.

Zaangażowanie w rozwój nowatorskich patentów

Prężnie działające fundusze inwestycyjne poszukują projektów w obszarze zaawansowanych technologii określanych mianem deep-tech. Inwestorzy potrafią szybko oszacować szanse powodzenia danego przedsięwzięcia błyskawicznie tworząc wieloletnie strategie dla konkretnych wynalazków. Dla specjalistów ds. funduszy inwestycyjnych – spółki technologiczne stanowią cenny  towar rynkowy, dlatego poszukują niszowych projektów, wybierając nowatorskie obszary: nanotechnologię, biologię molekularną, sztuczną inteligencję oraz cyberbezpieczeństwo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here