Jak wybrać najlepszego brokera CFD

Jeśli jesteś początkującym inwestorem, z pewnością zastanawiasz się, jaki jest najlepszy broker CFD. Niestety, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Bardzo wiele zależy od indywidualnych preferencji inwestora. Jedni szukają bogatej oferty instrumentów, inni z kolei oczekują jak najniższych kosztów transakcyjnych, pozostali chcą zyskać ochronę w sytuacji wystąpienia ujemnego salda na swoim rachunku. Jak wielu jest na świecie inwestorów, tak wiele jest indywidualnych oczekiwań względem danego brokera, a także jego oferty.

Czym jest broker CFD?

Broker CFD umożliwia traderom, spekulantom, a także inwestorom dostęp do realizacji transakcji rynkowych. Zakładając rachunek u wybranego brokera – niezależnie od tego czy pochodzi z Polski, czy z zagranicy – otrzymujesz możliwość uczestniczenia w globalnych inwestycjach. Większość brokerów Forex to właśnie brokerzy CFD, ponieważ oferują, poza rynkiem walutowym, również kontrakty CFD. Aktywem bazowym dla tych instrumentów finansowych mogą być między innymi akcje, obligacje, indeksy giełdowe, surowce, i wiele innych. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do ponad 9000 instrumentów CFD, tutaj dowiesz się więcej, sprawdź koniecznie.

Wybór brokera CFD Online

Poszczególni brokerzy znacząco się od siebie różnią, dlatego wybór właściwego podmiotu jest niezwykle kwestią, szczególnie jeśli jesteś na początku swojej drogi do pomnożenia kapitału.

Wiele osób zadaje sobie więc pytanie – jaki jest najlepszy broker CFD? Odpowiedź brzmi – ten, którego oferta i warunki transakcyjne odpowiadają potrzebom i stylowi gry inwestora.

Regulacje Brokera CFD

Regulacje, którym podlegają brokerzy CFD to jedna z  podstawowych kwestii, na którą warto zwrócić uwagę rozważając rejestrację swojego rachunku u konkretnego pośrednika.

Najbardziej uznane instytucje nadzoru nad rynkami finansowymi to m.in.

  • brytyjski Financial Conduct Authority (FCA),
  • niemiecki Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin),
  • australijski Australian Securities and Investments Commission (ASIC).

Odpowiednie regulacje są kluczowe, gdyż gwarantują inwestorowi, że ma do czynienia z poważnym graczem na globalnym rynku. Dzięki temu kapitał złożony u tego brokera jest bezpieczny. Stosowne regulacje to nie tylko bezpieczeństwo pieniędzy, lecz także pewność, że wybrany podmiot przestrzega reguł narzuconych przez nadzór finansowy kraju, w którym jest zarejestrowany.

Warto również pamiętać, żę brokerzy będący pod regulacjami instytucji nadzoru, są częścią systemu rekompensat finansowych usług.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here