Pożyczka online z gwarantem – jak otrzymać, kto może być poręczycielem?

Co trzeba zrobić, żeby otrzymać pożyczkę z gwarantem? Jakie warunki powinna spełniać osoba, by pełnić rolę poręczyciela, i jakie obowiązki na niej będą spoczywać?

Na czym polega pożyczka z gwarantem?

Pożyczki z gwarantem są zobowiązaniami z dodatkowym zabezpieczeniem. Najczęściej są to pożyczki online, w których w roli zabezpieczenia występuje poręczyciel. Jest to osoba trzecia, której poświadczenie jest potwierdzeniem uregulowania długu. Poprzez zaangażowanie poręczyciela pożyczkobiorca potwierdza, że spłaci należną kwotę. Dzięki zaangażowaniu w sprawę osób trzecich o pożyczkę ubiegać mogą się nawet te osoby, które nie mają dobrej historii finansowej albo ciążą na nich długi.

Kim jest gwarant?

Gwarant, zwany też poręczycielem bądź żyrantem, to osoba, która potwierdza możliwość spłaty zobowiązania pożyczkobiorcy. Jeśli ten nie wywiąże się z umowy, to obowiązek spłaty spada na poręczyciela. Kiedy zdarzy się właśnie tak, że poręczyciel będzie zmuszony uregulować długi za pożyczkobiorcę, ma on prawo, by dochodzić swych należności na drodze sądowej i w ewentualnym postępowaniu egzekucyjnym.

Nie ma jasno określonych rygorystycznych kryteriów, jednak poszczególne instytucje pożyczkowe wyznaczają własne warunki, które powinien spełniać gwarant. Najważniejsze są tu oczywiście zasoby finansowe, a zatem stabilna praca i stałe wynagrodzenie. Poręczyciel najczęściej powinien też posiadać polskie obywatelstwo, mieszkać na terytorium Polski i być w przedziale wiekowym od 21 do 75 lat. Dodatkowym atutem jest posiadanie dużego majątku lub nieruchomości, która może stać się formą zabezpieczenia.

Pożyczka z gwarantem – co warto wiedzieć?

Pożyczka z gwarantem nie trafia na konto pożyczkobiorcy, lecz właśnie poręczyciela. Z jednej strony jest to sposób firmy pożyczkowej na zabezpieczenie się przed oszustwem, a z drugiej często jest to jedyna możliwość – mowa tu o sytuacji, gdy konto pożyczkobiorcy zostało zajęte przez komornika.

Poręczyciel ma, jak wspomnieliśmy, obowiązek zwrotu długu, jeśli pożyczkobiorca się z tego nie wywiąże, czyli w przypadku, gdy zaniecha jego spłaty czy też ogłosi upadłość konsumencką. Nawet śmierć pożyczkobiorcy nie jest okolicznością zwalniającą poręczyciela za spłaty.

Gwarant o braku terminowej płatności musi zostać poinformowany niezwłocznie, by mógł przedsięwziąć odpowiednie środki, takie jak skontaktowanie się z dłużnikiem i nakłonienie go do uregulowania zobowiązania.

Jak otrzymać pożyczkę z gwarantem?

Jak była tu już o tym mowa, większość takich pożyczek to pożyczki online. Cały proces ubiegania się o pożyczkę z gwarantem można więc przeprowadzić nie ruszając się sprzed komputera. Po wybraniu odpowiedniej kwoty i okresu spłaty, należy wypełnić formularz, udostępniany na stronach firm pożyczkowych. Należy w nim także podać dane gwaranta.

Wówczas gwarant otrzyma link do wniosku, który będzie musiał wypełnić. Dopiero wtedy z nami i z nim skontaktuje się firma pożyczkowa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here