Jeśli do tej pory samodzielnie prowadziłeś księgowość, może warto rozważyć podjęcie współpracy z biurem rachunkowym? Jeżeli nie jesteś do takiego rozwiązania przekonany, poznaj 3 główne powody, dla których taka opcja może okazać się korzystna.

Samodzielne prowadzenie księgowości ma głównie jedną zaletę – nie jest związane z koniecznością ponoszenia kosztów za obsługę. Na tym jednak korzyści z takiego rozwiązania kończą się. Poznaj więc zalety współpracy z biurem rachunkowym.

  1. Możesz skoncentrować się na rozwijaniu firmy

Prowadzenie księgowości we własnym zakresie zajmuje wiele czasu. W efekcie cierpi na tym twoja firma. Zamiast dążyć do jej rozwoju, koncentrujesz się na wypełnianiu deklaracji, wysyłaniu rozliczeń, itp.

Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, to księgowy przejmie na siebie obowiązki związane z prowadzeniem księgowości. Ty zaś będziesz mógł w pełni skupić się na działaniach prowadzących do rozwoju przedsiębiorstwa.

  1. Biuro rachunkowe może reprezentować cię przed US i ZUS

Jeśli samodzielnie prowadzisz księgowość, to ty odpowiadasz przed urzędem skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, to ty wyjaśniasz wszelkie kwestie związane ze składanymi deklaracjami.

Współpraca z biurem rachunkowym będzie oznaczać dla ciebie możliwość reprezentowania twoich interesów przez księgowego. W razie wezwania do US czy ZUS, to pracownik biura rachunkowego stawia się tam w twoim imieniu. Oszczędzasz czas, a przy tym omija cię stres.

  1. Wsparcie w zakresie optymalizacji podatkowej

Prowadząc księgowość samodzielnie, zastanawiasz się nad sposobami obniżenia podatków? W ramach współpracy z biurem rachunkowym możesz liczyć na wsparcie w zakresie optymalizacji podatkowej. Księgowy podpowie rozwiązania, dzięki którym obniżysz wysokość podatków.

Biura rachunkowe, prowadząc księgowość firmową, powinny oferować dodatkowe usługi. Jeżeli więc decydujesz się na współpracę, poszukaj biura proponującego kompleksowe wsparcie, także z zakresu porad radców podatkowych czy prawników.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here