praca

Wstydzisz się tego, jak wygląda twoja aktualna pensja? Gdy jesteś pytany przez znajomych o to, ile zarabiasz, najczęściej po prostu im nie odpowiadasz, bo uważasz, że nie ma się czym chwalić, a wręcz jest co ukrywać? Zamiast walczyć z tym bezsensownym poczuciem wstydu, zrób coś, by być dumnym ze swojej życiowej sytuacji. Niektóre oferty pracy w Stargardzie Szczecińskim na pewno ci w tym pomogą. A nie muszą to być oferty pracy stałej, bo równie dobrze możesz zacząć pracować gdzieś dodatkowo lub nawet założyć własną działalność – możliwości na podwyższenie zarobków jest teraz wiele.

Duży wybór ofert pracy w Stargardzie Szczecińskim znajdziesz na Gowork Stargard.

1 – wykorzystaj to, co potrafisz

Na pewno masz jakieś cenne umiejętności. W końcu masz już jakąś pracę i czymś się w niej zajmujesz, więc wystarczy teraz, że spróbujesz wykorzystać gdzieś indziej to, co potrafisz. Nie muszą to być zresztą jakieś konkretne techniczne umiejętności. Być może masz do czegoś naturalny talent, bo np. potrafisz świetnie pisać i już w dzieciństwie doskonale radziłeś sobie z przygotowywaniem różnych prac, a może jesteś amatorskim miłośnikiem programowania, który tworzy różne aplikacje po godzinach w celach wyłącznie hobbystycznych. Przekuj te pasje w dodatkowy zarobek. Możesz być pewien, że za solidne umiejętności każdy będzie w stanie zapłacić.

2 – zacznij się dokształcać

Podwyżki zapewniane są wyłącznie najlepszym pracownikom. A by dojść na szczyt w swojej branży, nie możesz ograniczać się wyłącznie do wypełniania swoich codziennych obowiązków, nawet jeśli za każdym razem wypełniasz je wprost perfekcyjnie. Najwyższa pora znów powrócić delikatnie do czasów edukacji. Na naukę nigdy nie jest za późno, a tak naprawdę każdy człowiek powinien uczyć się do końca swojego życia, bo to właśnie edukacja zapewnia naszym mózgom stymulacje, a nam efektywny rozwój. Czasami warto rozważyć powrót do szkoły. Nie musisz przecież wracać do nauki dziennej, bo w twoim przypadku, skoro normalnie pracujesz, na pewno dużo lepszą opcją będzie kształcenie się wieczorowe lub weekendowe. Teraz wiele uczelni posiada też swoje programy zdalne. Oznacza to, że możesz kształcić się w jakiejś wyższej szkole całkowicie przez Internet, jedynie kilka razy w roku uczestnicząc w stacjonarnych zjazdach.

3 – zmień środowisko zawodowe

Czyli po prostu… zmień pracę. Akurat ten krok jest zwykle najtrudniejszy do zrobienia, ale na ogół ma też najwięcej sensu, zwłaszcza jeśli twoja pensja nijak nie współgra z tym, jakie życie chciałbyś prowadzić. Dawno temu minęły czasy, w których w jednym miejscu zatrudnienia ludzie spędzali po kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Pracę możesz zmieniać regularnie, cały czas szukając takiej, która dałaby ci i odpowiednie zarobki w Stargardzie Szczecińskim, i możliwość działania w miejscu nastawionym na rozwój. Nie można za bardzo przyzwyczajać się do jednego stanowiska w jednej firmie. Jeżeli poczujesz nadmierną więź ze swoim pracodawcą, może zdarzyć się tak, że nie będziesz chciał się zwolnić tylko dlatego, by nie robić mu przykrości. A czy ma to jakikolwiek sens? Oczywiście nie. Zamiast więc uporczywie tkwić w tej samej firmie, która – jak wiesz – niczego więcej nie może ci już zaoferować, popatrz, jak wyglądałoby twoje życie, gdybyś podjął się pracy gdzieś indziej. No i wciel te plany w życie. Zdobądź się na odrobinę odwagi i spróbuj coś zmienić. Nikt inny za ciebie tego nie zrobi.

4 – poszukaj pracy dodatkowej

Jeżeli jedna nie chcesz tak zupełnie rezygnować z tej pracy, jaką wykonywałeś dotychczas, a jednocześnie nadal marzysz o większych zarobkach, idealną opcją będzie dla ciebie znalezienie pracy dodatkowej – wykonywanej zwykle albo po etacie, albo podczas weekendów, albo zdalnie (w dowolnie wybranych przez ciebie godzinach). Teraz większość firm okresowo szuka takich dodatkowych pracowników. Największe zapotrzebowanie na nich panuje oczywiście w sezonie wakacyjnym, bo to właśnie wtedy miejscowości turystyczne przeżywają prawdziwe oblężenie, a wszystkie kwatery turystyczne potrzebują dodatkowych rąk do pracy. Jeżeli jednak nie masz aż tyle czasu, by pozwolić sobie na działanie zawodowe w jeszcze innym miejscu, popatrz na ogłoszenia dotyczące dodatkowej pracy zdalnej. Tylko uważaj, bo niestety wiele jest takich portali w sieci, które tylko w teorii gwarantują jakieś zarobki. Zawsze sprawdzaj swoich potencjalnych pracodawców i rób to każdorazowo jeszcze przed nawiązaniem z nimi współpracy, czyli przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.

5 – załóż własny biznes

Ostatnią korzystną drogą dojścia do większych pieniędzy będzie założenie jakiejś działalności gospodarczej, czyli poprowadzenie własnego biznesu. Skoro rynek pracy w Stargardzie Szczecińskim nie może zagwarantować ci tego, czego od niego oczekujesz, sam stwórz sobie idealne warunki do rozwoju. Nic tak nie rozwinie cię przecież jak prowadzenie własnego biznesu, zwłaszcza jeśli zwiążesz go z dziedziną, którą od zawsze chciałeś się zajmować. To ma zresztą najwięcej sensu. Trudno bowiem byś zaczął działać w branży odzieżowej, jeżeli z ubraniami masz naprawdę niewiele wspólnego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here