Dlaczego warto mieszkać we Wrocławiu?

Szukasz miejsca do życia, a wykształcenie i kierunek rozwoju zawodowego motywują Cię do wyboru dużego miasta? Wrocław jest jedną z najszybciej rozwijających się aglomeracji w Polsce, a do tego oferuje wiele możliwości wypoczynkowo-rozrywkowych. Dowiedz się, dlaczego warto osiedlić się w stolicy Dolnego Śląska i pakuj walizki, by stać się mieszkańcem tego pięknego i perspektywicznego miasta.

Po pierwsze – rynek nieruchomości

Wrocław jest jednym z najprężniej rozwijających się rynków nieruchomości w Polsce. Zarówno rynki wtórny, jak i pierwotny mogą pochwalić się popytem oraz podażą na bardzo wysokim poziomie. Nowe mieszkania we Wrocławiu powstają blisko centrum oraz na suburbiach, dzięki którym miasto rozrasta się w szybkim tempie. Dzięki coraz większej liczbie mieszkańców oraz osiedli powstających w nowych lokalizacjach, miasto staje się coraz lepiej skomunikowane. Ośrodki kulturowe i rozrywkowe także powstają nie tylko w centrum, ale również na przedmieściach, dzięki czemu dotychczasowe sypialnie Wrocławia stają się miejscami, w których toczy się życie.

Po drugie – rewitalizacja

Wrocław ma za sobą bardzo bogatą historię, która swoje odzwierciedlenie znajduje również w architekturze miasta. Obecnie włodarze stolicy Dolnego Śląska sukcesywnie odnawiają zabytkowe kamienice oraz inne budowle, a nawet całe dzielnice. Doskonałym przykładem jest tutaj Nadodrze, które ponownie rozkwita i odzyskuje swoją dawną świetność. Dzięki podobnym działaniom miasto staje się ładniejsze oraz bezpieczniejsze.

Po trzecie – dynamiczny rozwój

We Wrocławiu dynamicznie rozwija się rynek usług, czego efektem jest rosnące zapotrzebowanie przedsiębiorców na powierzchnie biurowe. Biurowce powstają nie tylko w centrum – gospodarowane są także tereny niegdyś wykorzystywane przez zakłady przemysłowe. Wrocław nie jest jeszcze miastem tak nasyconym usługami jak choćby Warszawa. Dlatego, jeśli masz ambicję, by zostać przedsiębiorcą, tutaj będziesz mieć znacznie większe możliwości wybicia się na tle konkurencji.

Po czwarte – kultura i rozrywka

W 2016 roku Wrocław pełnił funkcję Europejskiej Stolicy Kultury. Spuścizną po tym projekcie jest to, że wiele przedsięwzięć kulturowych jest kontynuowanych, jako że cieszyły się one dużą popularnością wśród wrocławian i turystów. W mieście odbywają się festiwale muzyczne, filmowe i literackie. Ponadto mieszkańcy mają duże możliwości podejmowania oddolnych inicjatyw.

Również nocne życie tętni energią. Jeśli potrzebujesz wyszaleć się po ciężkim tygodniu pracy, w całym mieście znajdziesz wiele muzycznych klubów, które dają możliwość rozerwania się. We Wrocławiu prężnie rozwija się też gastronomia – smakosze kuchni z całego świata znajdą to lokale serwujące ich ulubione smaki.

Po piąte – turystyka

Wrocław posiada tak wiele historycznych i architektonicznych atrakcji, które są warte zwiedzenia, że poznanie ich wszystkich z pewnością zajmie wiele miesięcy. Jeżeli natomiast w czasie weekendu zechcesz wybrać się poza miasto, wystarczy, że przejedziesz kilkadziesiąt kilometrów i znajdziesz się w pięknych Karkonoszach.

Kochasz dalekie podróże? Możesz liczyć na ofertę wrocławskiego lotniska. Obsługuje ono coraz więcej kursów, również w kierunkach egzotycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here