Gdzie najlepiej kupić mieszkanie w Warszawie?

0
2286

Stołeczny rynek nieruchomości zapełnia się błyskawicznie kolejnymi to budynkami mieszkalnymi, gdzie można bez większych trudności kupić mieszkanie i rozpocząć swoją przyszłość w największym mieście Polski! Miejsca w stolicy jednakowoż zaczyna brakować – zwłaszcza w dzielnicach takich jak Wola, Śródmieście, Żoliborz. Miasto rozszerza się na boki, a osiedla mieszkalne są coraz mocniej wysunięte poza ścisły miejski interior. Gdzie szuka fajnych mieszkań w warszawie i co może być pomocne w tym, aby wybrać naprawdę świetne luksusowe nieruchomości w Warszawie w optymalnej lokalizacji?

Rozpoznanie rynku nieruchomości

Ceny mieszkań w stolicy nie należą do regularnych. Trzeba wskazać głównie na fakt, iż bardzo często ceny ich są mocno wywindowane do góry i nie odpowiadają realnym możliwościom rynkowym. Bańka w kredytach hipotecznych trwa w najlepsze, co przede wszystkim związane jest z niskimi stopami procentowymi. Ludzie często decydują się na luksusowe nieruchomości w Warszawie, nie dysponując jednocześnie kapitałem , który realnie byłby w stanie zabezpieczyć ewentualne roszczenia kredytobiorcy. Mamy więc do czynienia z sytuacją, w której spodziewać się można realnych spadków kosztów nieruchomości.

Badanie planów rozwoju miasta

To także bardzo istotna kwestia. Obecnie nieruchomości budowane w obrębie Targówka mieszkaniowego są w dużej części wyprzedane – na boom w tej okolicy wpłynęły deklaracje Urzędu Miasta Stołecznego odnośnie budowy drugiej linii metra. De facto obecne inwestycje są już realizowane i w perspektywie kilku lat Bródno i Targówek mieszkaniowy będą miały połączenie z centrum miasta za pośrednictwem linii metra M2.

Wielu agentów nieruchomości m.in. fenixgroup.pl zwraca również uwagę na mieszkania z rynku wtórnego. Szczególnie cenione okazują się warszawskie kamienice, w dużej części zlokalizowane w obrębie Pragi Północ. Ulica Targowa, Okrzei oraz inne przyległe do Dworca Wschodniego i Wileńskiego lokalizacje to bardzo dobre punkty transportowe. Do dyspozycji są zarówno autobusy, tramwaje, druga linia metra, jak i linia średnicowa na torach obsługiwanych przez przewoźników regionalnych, jak SKM, Koleje Mazowieckie oraz innych operatorów.

Gdzie szukać mieszkań w Warszawie?

Jeśli chce się pozyskać mieszkanie w fajnej lokalizacji, to na pewno trzeba zdecydować się na nieruchomości z tak zwanego rynku wtórnego. Jest to bardzo dobra alternatywa, gdyż pozwala kupić naprawdę luksusowe nieruchomości w Warszawie w doskonałej lokalizacji. Na rynku pierwotnym zostają jedynie mieszkania oferowane przez deweloperów, np. znaną fenixgroup.pl oraz innych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here