mechanik

Według ogłoszenia internetowego i ogłoszeń z Urzędu Pracy w 2019 roku zarobki mechanika zaczynają się od minimalnej Krajowej. Większość ogłoszeń gwarantuje przyszłym mechanikom kwotę 1878 zł na rękę. W urzędach pracy rzadko możemy napotkać się na taką ofertę powyżej 2000 zł netto. Dobrych mechaników w kraju jednak brakuje. Rynek prawdziwych fachowców, którymi niestety nie możemy się pochwalić, jest upadkiem szkolnictwa zawodowego. Bardzo mała część chętnych stanowi stanowiska mechanika samochodowego, niestety nawet ta mała część jest spełnia oczekiwań pracodawców. Sprawdź ile zarabia mechanik oraz od czego zależą jego zarobki. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/ile-zarabia-mechanik-pojazdow-samochodowych/

Mechanik w warsztacie samochodowym – zarobki

Wynagrodzenie mechanika zależy przede wszystkim od obrotu jaki ma. Jeżeli osoba jest zwykłym podstawowym mechanikiem, można sugerować się jeszcze stawkami godzinowym i w zależności od zajmowanego stanowiska w warsztacie.

Stawki te wahają się od 10 do 20 zł za godzinę na rękę. Na wyższych stanowiskach takich jak na przykład kierownik, przed zmian zarabia się z reguły więcej. Zarobki złotego pracownika warsztatu samochodowego krążą w okolicach najniższej krajowej, która w 2020 roku wynosi 2600 zł. 

Od czego zależą zarobki mechanika?

Zarobki mechanika samochodowego zależą przede wszystkim od stażu jego pracy oraz doświadczenia które posiada. Bardzo ważnym elementem jest również wykształcenie. Wykształcenie mechanicznie możemy zdobyć w szkole zawodowej oraz w szkole branżowej lub doszkalać się dodatkowo na kursach.

Zarobki zależne są od wielkości i renomy firmy. Pracując w wielkich i uznanych warsztatach z pewnością zarobimy więcej, niż przeciętny pracownik w małym warsztaciku. Mechanik samochodowy może liczyć na zarobki od 2 500 zł wzwyż. W branży samochodowej liczy się przede wszystkim dokładność, doświadczenie oraz chęć do nauki cały czas.

[Głosów:21    Średnia:2.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here