nowemieszkanie

Ilość mieszkań i domów na sprzedaż przyprawia Cię o zawrót głowy? Nie wiesz, czym kierować się przy wyborze idealnej oferty? Jednym z najważniejszych kryteriów okaże się wiarygodność dewelopera. Zobacz, jak sprawdzić, czy firma jest godna Twojego zaufania.

Oficjalny portal internetowy miasta Wrocław podaje, że obecnie na terenie miasta działa około 70 deweloperów. Oznacza to, że osoby poszukujące nowego lokum z rynku pierwotnego stają przed niezwykle wymagającym zadaniem wybrania odpowiedniej firmy, z którą będą chciały wejść we współpracę.

Niestety, nie każdy deweloper (Wrocław) będzie wart Twojego zaufania. Powszechnie znane są przypadki firm, które w tajemniczych okolicznościach znikają po otrzymaniu zaliczek od przyszłych właścicieli mieszkań, pozostawiając ich bez pieniędzy i marzeń o własnym kącie. Jeżeli nie chcesz podzielić ich losu, koniecznie weź do serca wskazówki z tego artykułu. Dowiedz się, jak potwierdzić wiarygodność dewelopera.

Deweloper Wrocław – jak sprawdzić jego wiarygodność?

KRS i CEIDG

Nieocenioną pomocą przy weryfikowaniu przedsiębiorców są państwowe rejestry – KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) i CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej). Za ich pośrednictwem można sprawdzić, czy deweloper (Wrocław) nie ogłosił upadłości, nie zawiesił działalności lub nie jest wobec niego prowadzone postępowanie komornicze. Skorzystanie z rejestrów pozwoli również potwierdzić dane firmy – adres siedziby, NIP czy imię i nazwisko właściciela.

workbook

ZUS i Urząd Skarbowy

Dopełnieniem formalności będzie również wystąpienie o zaświadczenie z ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Z tych dokumentów dowiesz się, czy deweloper nie zalega z odprowadzaniem podatków i innych świadczeń wobec tych urzędów.

BIG

Cennym źródłem informacji mogą okazać się również biura informacji gospodarczej zwane inaczej rejestrami dłużników. Choć dostęp do ich bazy jest płatny, warto z niego skorzystać. Wizyta na stronie BIG-u pozwoli Ci sprawić, czy deweloper (Wrocław) nie zalega z płatnościami wobec podwykonawców lub innych współpracujących z nim podmiotów.

Prospekt informacyjny

Już od kilku lat – dzięki tak zwanej ustawie deweloperskiej – przyszli nabywcy mieszkań mają możliwość poznania dokładnej dokumentacji inwestycji, włącznie z prospektem informacyjnym. W dokumencie – oprócz danych identyfikacyjnych i kontaktowych samego dewelopera – można znaleźć również wiele wartościowych informacji na temat nieruchomości – jej status prawny, plan zagospodarowania przestrzennego, zezwolenia na budowę, stan księgi wieczystej, harmonogram działań czy adnotacje o rachunku powierniczym.

Wszystkie te dane okażą się bardzo pomocne nie tylko przy sprawdzaniu wiarygodności firmy, ale również przy ocenie atrakcyjności danego mieszkania. Plan zagospodarowania przestrzennego może przecież ujawnić, że w przeciągu kilku lat w niedalekiej odległości od spokojnego osiedla planowane jest poprowadzenie nitki obwodnicy czy wybudowanie wysypiska śmieci. Dokładna analiza prospektu może więc uchronić przed nietrafioną inwestycją.

Rekomendacje i realizacje

Dopełnieniem działań mających na celu weryfikację dewelopera (Wrocław) będzie sprawdzenie posiadanych przez niego certyfikatów i odznaczeń. Najlepsze firmy w branży należą do Polskiego Związku Firm Deweloperskich i mogą pochwalić się bogatym portfolio dotychczasowych realizacji. O ich rzetelności świadczą również opinie zadowolonych klientów, które z łatwością można znaleźć na grupach dyskusyjnych czy portalach społecznościowych.

Sprawdź to sam

Zweryfikowałeś już wiarygodność dewelopera, ale wciąż obawiasz się, czy proponowane przez niego mieszkania będą spełniały określone przez Ciebie standardy? Aby przekonać się, czy poziom prezentowany przez inwestycje danego dewelopera jest dla nas satysfakcjonujący, warto wsiąść w samochód i odwiedzić kilka jego wcześniejszych realizacji.

Więcej informacji na temat wiarygodnych deweloperów z Wrocławia znajdziesz na stronie: http://www.blockpol.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here