ilezarobicnablogu

Jeszcze kilkanaście lat temu ciężko było sobie wyobrazić, że Internet będzie mógł być traktowany jako miejsce, w którym będzie można zarabiać realne pieniądze. Jedną z takich możliwości jest pisanie o swojej pasji na własnym blogu. Jak osiągnąć sukces w Internecie, czym się kierować i ile możemy zarobić na własnym blogu?

Jak zarobić na blogu?

Już na samym początku trzeba wyraźnie zaznaczyć, że jeżeli liczymy na duże zyski w przeciągu tygodnia od uruchomienia strony internetowej i opublikowania pierwszego postu, to się na pewno zawiedziemy – budowa dochodowego bloga i zyskania czytelników jest długotrwałym procesem wymagającym systematyczności w publikowaniu treści, mówi Robert z kursu ZarabiajBlogujac.pl. Z tego też powodu przed założeniem bloga należy zastanowić się, o czym chcemy pisać – dobrze, gdyby była to nasza pasja, hobby, czy po prostu temat, o którym mamy odpowiednią wiedzę.

Kilka rad na temat treści

Podstawą dobrego i dochodowego bloga jest treść – dbajmy nie tylko o merytoryczną poprawność postów, ale również ich aspekty wizualne poprzez odpowiednio dobrane zdjęcia, filmy czy wykresy. Warto jednocześnie tworzyć chwytliwe tematy przekładające się na ilość odsłon, jak i prowokować dyskusje w komentarzach.

Reklamodawcy

Zarabianie na blogu nie jest możliwe bez nawiązania współpracy z reklamodawcami – mogą to być konkretne firmy, jak i agencje marketingowe. Warto mieć jednak na uwadze, że bez dużej ilości treści na blogu oraz odpowiedniej ilości odsłon i internetowej popularności nie możemy liczyć na przyciągnięcie osób chętnych reklamować się na naszej witrynie. Jeżeli będziemy mieli odpowiednią pozycję wśród blogerów w danej tematyce, to reklamodawcy mogą zacząć się do nas sami zwracać.

Ile można zarobić na blogowaniu?

Wbrew pozorom bardzo ciężko ocenić możliwości zarobku na blogu – wszystko zależy od popularności naszej strony, ilości reklam, ich zasięgu oraz branży. Na samym początku przygody z blogowaniem powinniśmy raczej liczyć na otrzymanie konkretnych produktów (np. po przetestowaniu ich), a nie na wypłatę w gotówce. Popularni w Polsce blogerzy ujawniają, że ich zarobki osiągają poziom 2-4 tysięcy złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here