Jakie konto osobiste jest dla Ciebie odpowiednie

Zamierzasz otworzyć swoje pierwsze konto osobiste, ale szeroki wybór ofert utrudnia Ci podjęcie decyzji? A może masz już rachunek, jednak uważasz, że nie spełnia Twoich potrzeb i chcesz założyć nowy w innym banku? Podejdź do tego zadania spokojnie i z rozwagą. Dokładnie przeanalizuj dostępne oferty kont osobistych na rynku i sprawdź ich warunki. Co wziąć pod uwagę? Podpowiadamy!

Trudno obecnie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta osobistego. To właśnie tam trafiają wpływy z wynagrodzenia, świadczeń rentowych i emerytalnych czy zasiłków społecznych. Wiele osób przechowuje na rachunku także swoje oszczędności. Co więcej, dzięki niemu można np. płacić rachunki czy kupować różne produkty bez wychodzenia z domu. Z konta korzysta się prawie każdego dnia, dlatego nie może ono zostać wybrane przypadkowo.

Jakie powinno być dobre konto osobiste?

Dobre konto osobiste to takie, do którego jest łatwy dostęp. Obecnie prawie wszystkie banki dają możliwość obsługi rachunku nie tylko za pośrednictwem bankowości internetowej, ale także aplikacji mobilnej. Jednak to nie wystarczy! Interfejs systemu powinien być prosty w obsłudze, jasny i czytelny, aby np. starsze osoby nie miały problemów ze sprawdzeniem swojego rachunku.

Ponadto konto osobiste powinno być:

  •       tanie. Wiele banków nie pobiera opłat za utrzymanie rachunku. Jednak zdarza się, że wymagają płacenia np. za przelewy międzynarodowe. Zazwyczaj są to symboliczne kwoty w wysokości kilku-kilkunastu złotych. Jednak jeśli wykonujesz płatne operacje regularnie, w skali roku to w sumie może być wydatek nawet kilkuset złotych!
  •       dopasowane do Ciebie. Jeśli np. zdarza Ci się płacić za pomocą Google Pay, sprawdź przed otworzeniem konta, czy można je połączyć z aplikacją. Zależy Ci na zachowaniu bezpieczeństwa podczas płacenia w Internecie? Ustal, czy w wybranym rachunku można założyć tzw. wirtualny portfel, za pomocą którego będziesz kupować bez konieczności wpisywania wrażliwych danych z karty;
  •       pozbawione dodatkowych opłat. Zdarza się, że niektóre banki oferują prowadzenie konta czy utrzymanie karty za darmo… tylko jeśli spełnisz konkretne warunki określone „drobnym drukiem”. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie czytać ofertę banku i wyjaśnić wszelkie wątpliwości, które się pojawiają.  

Dobre konto osobiste nie tylko nie generuje dodatkowych kosztów, ale także pozwala zarobić! W wielu bankach za otworzenie rachunku można zyskać dodatkową premię lub dostęp do lokaty z korzystnym oprocentowaniem.

Gdzie można założyć dobre konto osobiste?

Nie wiesz, w którym banku otworzyć rachunek? W wyborze pomoże Ci ranking kont osobistych, który jest dostępny np. na stronie finanse.rankomat.pl. To czytelne zestawienie, które zawiera najważniejsze informacje o dostępnych ofertach, czyli:

  •       wysokość opłat za prowadzenie konta, utrzymanie karty i wypłaty z bankomatów oraz warunki, jakie trzeba spełnić, aby powyższe usługi były darmowe,
  •       dodatkowe korzyści, które można uzyskać za otworzenie rachunku, np. zwrot za opłacone rachunki czy atrakcyjne oprocentowanie na lokacie itp.

Ponadto w rankingu zawarto szczegółowe informacje np. o tym, w jakich bankomatach można wypłacać pieniądze, ile kosztuje zlecenie przelewów przez infolinię i jakie płatności mobilne są dostępne. Po analizie tych parametrów z łatwością wybierzesz bank, w którym najkorzystniej założyć konto.

Pamiętaj! Rachunek powinien być dopasowany do Twoich potrzeb. Wtedy korzystanie z niego będzie proste i przyjemne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here