Jakie nieruchomości sprzedają się najszybciej? Kawalerki, apartamenty, a może działki?

Rynek nieruchomości ma się w Polsce całkiem nieźle, o czym świadczy wysoki popyt, ale i podaż mieszkań, domów, a nawet działek. Wiadomo jednak co konkretnie cieszy się największym zainteresowaniem wśród kupujących. Jakie nieruchomości sprzedają się więc najszybciej? Mieszkania, domy, a może działki?

Jakie nieruchomości są najbardziej pożądane?

Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że największą popularnością cieszą się mieszkania. Każda osoba, która marzy o przysłowiowym własnym kącie, rozpoczyna starania o mieszkanie, najczęściej biorąc kredyt. Domy również są pożądane, ale wśród dojrzałych kupujących. Takich, którzy mają stabilną sytuację finansową i mogą sobie pozwolić na większy wydatek. Wśród działek natomiast jest duże zainteresowanie tymi, które przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną. Mniejsze jest zapotrzebowanie na grunty orne. Nieruchomości, w tym kawalerki, apartamenty i działki, dostępne są na stronach z ogłoszeniami jak sprzedajemy.pl/nieruchomosci, gdzie można przejrzeć najnowsze oferty z rynku wtórnego, ale i pierwotnego.

 
Najlepiej sprzedające się mieszkania

Wśród najlepiej sprzedających się mieszkań wymienić można kawalerki o powierzchni do 30 metrów kwadratowych. Decydują się na nie single, ale i młode pary. To najczęściej wybierany rodzaj nieruchomości, kiedy staramy się o pierwsze M. Dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania 2-pokojowe o metrażu do 50 metrów kwadratowych lub 3-pokojowe do 60 metrów kwadratowych. Najczęściej szukają ich osoby, które planują założenie rodziny lub mają już dzieci. Nie tylko metraż jest istotny w przypadku mieszkań. Najlepiej sprzedają się te nieruchomości, które mają atrakcyjną lokalizację. Szybko znikają więc niewielkie mieszkania położone w centrach wielkich miast lub w dobrze skomunikowanych dzielnicach. Prym wiodą tu takie miasta jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk, Katowice czy Lublin.

 
Jeżeli chodzi o nieruchomości premium, czyli apartamenty, one również są popularne, ale w określonych grupach odbiorców. Najczęściej są to osoby zamożne, dla których takie nieruchomości są formą inwestycji. Chętnie kupowane są apartamenty o powierzchni do 100 metrów kwadratowych, najlepiej jeśli znajdują się na górnych piętrach z widokiem na panoramę miasta lub np. morze.

 
Kto jest zainteresowany kupnem działki?

Wśród działek najpopularniejsze są oczywiście te budowlane, na których można postawić dom. Najlepiej, jeśli są one równe i mają kształt prostokąta, takie sprzedają się najszybciej. Ważne jest również to, by na terenie działki dostępne były media. Takie działki są dla kupujących szczególnie atrakcyjne, ponieważ nie muszą martwić się o podciąganie prądu czy gazu na własną rękę, co bywa kłopotliwe. Działki najczęściej kupują młode osoby o stabilnej sytuacji finansowej. Wolą zbudować dom niż kupić gotowy. Na takie rozwiązanie decydują się również osoby w dojrzałym wieku, którym znudziło się już życie w mieście i szukają oddalonej od miejskiego gwaru działki, na której mogliby postawić dom i cieszyć się spokojem.

[Głosów:3    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here