aplikacje
Fot. Pexels.com

Aplikacje mogą służyć do rozrywki, komunikacji jak i organizowania kalendarza. Tak naprawdę ich funkcji jest o wiele więcej. To tylko kilka przykładowych i najczęściej używanych. To właśnie na nich się skupimy.

Przeczytaj też: http://www.garg.pl/aplikacje-najpopularniejsze-aplikacje-na-telefon/

Transport

Pierwszą grupą aplikacji, którą się zajmiemy są te ogólnie określane mianem transportu. W tej kategorii królują Mapy Google. Jest to bardzo uniwersalny sposób na sprawdzenie trasy różnymi środkami transportu. Dostępny jest wybór trasy samochodem, rowerem, pieszo oraz komunikacją miejską.

Ponadto można sprawdzić swoje położenie globalnie, a nie tylko lokalnie. Oznacza to, że przy wyjeździe do innego kraju dalej możemy korzystać z tej aplikacji. To wszystko sprawiło, że Mapy Google są tak chętnie pobierane na telefon.

Warto poznać także SkyCash. Jest jednym z faworytów wśród posiadaczy urządzeń mobilnych. SkyCash pozwala na zakup biletów komunikacji miejskiej w autobusach, tramwajach oraz pociągach. Teraz już nigdy nie będziesz bez biletu.

Rozrywka

Do najpopularniejszej aplikacji w tej kategorii należy Spotify. Jest to serwis streamingowy bardzo dobrze przystosowany do urządzeń mobilnych. Posiada ogromną bibliotekę utworów muzycznych, a także podcastów.

Fani uwielbiają Spotify za możliwość tworzenia własnych playlist oraz za automatyczne roczne podsumowania najczęściej odsłuchiwanych utworów, gatunków oraz artystów. Ponadto jest to darmowa opcja na słuchanie muzyki. W takim wypadku słucha się reklam. Istnieje także płatna wersja. Pozwala ona na słuchanie muzyki offline.

Społeczność

Aplikacje z tej kategorii nie mają dużej różnicy pobrań. Na pierwszym miejscu jest Messanger czyli jedna z funkcji Facebooka. Bezpośrednia komunikacja jest jedną z najchętniej wykorzystywanych przez użytkowników opcji.

Sam Facebook również plasuje się bardzo wysoko. O funkcjonalnościach tego serwisu chyba nie trzeba nikomu mówić. I właśnie w tym leży jego potęga.

W czołówce aplikacji znajduje się także Twitter. Inne społecznościowy, którym warto się przyjrzeć to Instagram oraz Tik Tok. Obie z roku na rok zyskują coraz większą liczbę pobrań.

Zobacz też: http://www.euroavista.pl/czym-biznesplan/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here