Pojawienie się dziecka to przełomowy moment w życiu każdej pary. Nowy członek rodziny daje rodzicom mnóstwo radości, ale nakłada również wielką odpowiedzialność – również jeśli chodzi o warunki mieszkaniowe. Wiele bezdzietnych par decyduje się na wynajem mieszkania, jest to całkiem wygodne rozwiązanie, gdyż daje większą mobilność w przypadku różnych zmian życiowych. Częste przeprowadzki nie są jednak dobre w sytuacji, kiedy rodzina liczy więcej członków. Wtedy warto już rozejrzeć się za własnym lokum. Jak dokonać wyboru mieszkania, by dobrze służyło nam przez całe lata?

Metraż dla rodziny

Powierzchnia mieszkania to pierwsza rzecz, na którą powinniśmy zwracać uwagę przeglądając oferty developerów. O ile bezdzietne pary mogą jeszcze zadowolić się kawalerkami, o tyle taki wybór, gdy mamy już dziecko nie będzie zbyt trafiony – nasza pociecha z czasem dorośnie, nie będzie już wymagała naszej stałej opieki, zacznie za to domagać się prawa do prywatności, czyli własnego pokoju. Z tego powodu powinniśmy wybierać mieszkania, które każdemu domownikowi zapewnią odpowiednią ilość przestrzeni. Myślmy przyszłościowo, w przeciwnym wypadku czekać nas będą częste przeprowadzki do większych mieszkań.

Lokalizacja

Wybór lokalizacji powinien uwzględniać wszystkie nasze potrzeby – łatwość dojazdu, dostęp do środków komunikacji miejskiej i służby zdrowia, odległość od sklepów i centrum miasta, poziom hałasu (warto sprawdzić w planie zabudowy miasta, czy w najbliższych latach niedaleko wybranego przez mieszkania nie powstanie np. stadion sportowy lub duże centrum handlowe). Jeśli posiadamy dziecko należy do tej listy doliczyć również bliskość szkół i przedszkoli, placów zabaw, parków i innych terenów rekreacyjnych, a także ogólny poziom bezpieczeństwa. Ogólną tendencją wśród par, które posiadają lub spodziewają się pierwszego dziecka jest wybieranie mieszkań w spokojniejszych i mniej ruchliwych dzielnicach położonych z dala od centrum miasta. Decyzja o kupnie mieszkania zlokalizowanego bliżej centrum może być również korzystna, przede wszystkim na bardzo łatwy dostęp do wszelkich usług oraz szybkie dojazdy.

Kupno mieszania dla rodziny to bardzo ważna inwestycja, najczęściej dokonywana tylko raz w życiu. Aby zapewnić sobie komfort mieszkania powinniśmy korzystać z usług developerów takich jak Kasiński Investment – w ten sposób zyskamy pewność, że nasze rodzinne gniazdo spełni wszystkie nasze wymagania

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here