Moda na inwestowanie w prywatne akademiki trwa

Zakup mini apartamentów czy pokoi w prywatnych akademikach na wynajem to coraz popularniejsza forma inwestowania prywatnych pieniędzy. To sposób, który może nam zapewnić wyższy zwrot z inwestycji niż zakup mieszkania na wynajem.

Prywatne akademiki wchodzą do Polski

Prywatne akademiki w Europie Zachodniej na dobre zadomowiły się w akademickiej rzeczywistości. W wielu krajach stanowią trzon bazy mieszkaniowej dla żaków. W Polsce także zaczynają powstawać pierwsze prywatne domy studenckie. Ożywienie w tym sektorze nieruchomości szczególnie widać w największych ośrodkach akademickich, tam gdzie najszybciej rośnie liczba studentów. W Gdańsku zaledwie kilka minut piechotą od Politechniki Gdańskiej przy ulicy Sobieskiego 13, w tzw. zagłębiu studenckim powstaje pierwszy prywatny kampus akademicki. Składać się będzie z dwóch sześciokondygnacyjnych budynków, pomiędzy którymi usytuowana będzie ogólnodostępna strefa wypoczynkowo – gastronomiczna. Docelowo ma w nim zamieszkać prawie 500 studentów. Do dyspozycji scholarów będzie 480 pokoi jedno i dwuosobowych komfortowo i nowocześnie wyposażonych. Przed obiektem znajdzie się 126 miejsc parkingowych. Studenci mogą liczyć także na wiele innych udogodnień, takich jak strefa relaksu, nauki czy fitness. Kampus buduje amerykańska firma z ogromnym doświadczeniem w zakresie nieruchomości komercyjnych spółka Silver Rock Investments. Zarządzać obiektem będzie firma Collegia. Ambicją firmy jest stworzenie sieci prywatnych akademików w największych ośrodkach studenckich w Polsce. W tej chwili trwają poszukiwania atrakcyjnych lokalizacji.

Inwestycja z przyszłością

Według Ministerstwa Nauki Szkolnictwa Wyższego wynika, że w 2035 roku będzie ok. 1,5 mln żaków w Polsce. Nie można także zapomnieć, że rokrocznie będzie przybywać studentów zza granicy. Obecnie w największych trójmiejskich uczelniach studiuje prawie 2500 studentów z różnych krajów. Obcokrajowców przyciąga nie tylko wysoki poziom nauczania, ale także stosunkowo niski koszt studiów i utrzymania. Już dziś wiadomo, że nie wszyscy znajdą miejsce w uczelnianych domach studenckich (dziś na takie miejsce może liczyć jedynie 15% scholarów). Siłą rzeczy, będą oni musieli wynająć mieszkanie lub skorzystać z oferty prywatnych akademików. Druga opcja na pewno jest korzystniejsza cenowo. Collegia, firma obsługująca inwestycję, gwarantuje stopę zwrotu w skali roku na poziomie 6 procent. Zakup mini apartamentu lub pokoju w prywatnym akademiku to pewna i perspektywiczna lokata kapitału. Nie dość, że inwestycja jest zabezpieczona własną księgą KW, to na dodatek sytuacja w najbliższej przyszłości będzie sprzyjać przewidywanym zyskom – wzrośnie popyt na miejsca w akademikach, nie tylko tych państwowych, ale także prywatnych.

Sposób na dodatkowy zarobek

Coraz więcej Polaków zaczyna przekonywać się do inwestowania w nieruchomości. Te zapewniają o wiele większy zysk z inwestycji niż lokaty bankowe, fundusze czy akcje. Collegia zapewnia kompleksową obsługę budynku, nie tylko w zakresie techniczno – administracyjnym, ale także w zakresie poziomu obłożenia pokoi. Collegia to firma z dużym doświadczeniem w obszarze zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Zakup pokoju w akademiku na wynajem to inwestycja porównywalna do zakupu mieszkania. Gwarantuje jednak większe korzyści. Poza wyższą gwarantowaną stopą zwrotu daje możliwość odliczenia podatku VAT, także prywatnym inwestorom. Ponadto to inwestycja pewniejsza, niż zakup pokoju w jednym z hoteli czy domów wczasowych. Obłożenie pokoju w akademiku nie zależy od pogody czy zmiany trendów wakacyjnych. Dzięki doskonałej lokalizacji pokój w akademiku może liczyć na duże zainteresowanie nie tylko podczas roku akademickiego, ale także latem.

Wszystkich zainteresowanych inwestycją w prywatny akademik – zapraszamy do kontaktu tel.  +48 730 555 565, biuro@collegia.pl, www.collegia.pl

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here