Rozwód to jedna z najbardziej stresujących sytuacji życiowych, która dodatkowo może obfitować w wiele niespodziewanych problemów. Dlatego już od samego początku, w właściwie od poziomu przygotowywania pozwu rozwodowego, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty jakim jest adwokat. Może on pomóc w niespodziewanych sytuacjach na drodze do uzyskania rozwodu oraz reprezentować nas w sądzie.

Jak wybrać adwokata?

Najlepiej zdecydować się na profesjonalistę, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych. Oczywiście przy prostych sprawach najprawdopodobniej wszystko obejdzie się bez zbędnych problemów, jednakże jeżeli rozwód ma być orzeczony ze względu na winę współmałżonka lub chodzi o sprawy majątkowe, czy też opiekę nad dziećmi, adwokat i jego profesjonalna wiedza to nieodzowne wsparcie.

Najlepiej skorzystać z rekomendacji kogoś znajomego, kto korzystał z pomocy konkretnego adwokata w naszym mieście. Można także podeprzeć się opiniami na forach związanych z prawem lub też referencjami na stronie konkretnego prawnika.

W czym może pomóc adwokat

Adwokat przede wszystkim pomoże przygotować pozew rozwodowy oraz nastawić się na pewne kwestie, które mogą wyłonić się na sali sądowej. Podpowie również jak postępować, by sprawa została rozwiązana na korzyść osoby którą reprezentuje. Taka fachowa wiedza jest szczególnie ważna w sprawach gdzie dochodziło do przemocy w rodzinie czy też różnorodnych zaniedbań.

Ponadto adwokat jest niezbędny na sprawie, na której osoba go zatrudniająca spodziewa się różnorodnych problemów ze strony partnera. Niestety często jest tak, że para rozwodzących się nie potrafi bez udziału sądu rozwiązać pewnych kwestii. Każda ze stron powinna więc mieć swego adwokata. Zna on doskonale aktualne prawo dotyczące rodziny i kwestii rozwodowych, więc nawet jeżeli zaistnieją sytuacje niespodziewane, bardzo dobrze odnajdzie się jako nasz reprezentant.

Profesjonalne wsparcie na sali sądowej

Każda osoba rozwodząca się wie bardzo dobrze, że nawet jeżeli jest doskonale przygotowana do rozprawy, stres może spowodować, że nie będzie potrafiła do końca wyrazić swoich racji. Prawnik udzieli fachowego wsparcia i będzie mógł ująć w słowa to, czego strona oczekuje od sądu, a czego nie potrafi w danej chwili wyrazić.

Przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu konkretnego prawnika, warto sprawdzić czy z danymi adwokatem mamy dobry kontakt i czy będziemy potrafić z nim współpracować, dążąc do sukcesu przy rozwiązaniu sprawy. Trzeba jednak pamiętać, że najistotniejszą kwestią nie jest jednak osobowość adwokata, lecz jego profesjonalizm i doświadczenie.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here