Pożyczka i kredyt z gwarantem

Zdolność kredytowa jest nam niezbędna do tego, aby nasz wniosek kredytowy został rozpatrzony pozytywnie. Jest ona oceniania przez bank za każdym razem, gdy ubiegamy się o jakiś produkt finansowy i zależy w dużej mierze od naszej historii kredytowej. Niestety mimo starań czasem może zdarzyć się tak, że nasza zdolność kredytowa nie jest wystarczająco dobra dla banku i szanse na otrzymanie kredytu są praktycznie zerowe. Na szczęście w takiej sytuacji możemy skorzystać z pomocy gwaranta, dzięki któremu możemy zwiększyć swoją zdolność kredytową. Kim on jest i jak może nam pomóc?

Kredyt i pożyczka z gwarantem – co to jest?

To nic innego jak produkt finansowy, który udzielany jest dopiero wtedy, gdy przystąpi do niego osoba trzecia, czyli inaczej poręczyciel lub gwarant. Dobra historia i zdolność kredytowa gwaranta sprawią, że jesteśmy bardziej wiarygodni dla banku i mamy o wiele większe szanse na to, że otrzymamy potrzebny nam kredyt. Poręczyciel kredytu powinien wyróżniać się bardzo dobrą oceną w BIK, a także mieć na swoim koncie zobowiązanie spłacone w terminie, a nawet przed czasem. Pożyczka z gwarantem lub kredyt z gwarantem polega na tym, że poręczyciel staje się współodpowiedzialny za spłatę. W momencie, gdy kredytobiorca staje się niewypłacalny lub przestaje spłacać swoje zobowiązanie, to właśnie gwarant musi to zrobić za niego. Jest to więc bardzo odpowiedzialna rola, ponieważ poręczyciel odpowiada za spłatę kredytu, nawet jeśli nie skorzystał z pożyczonych pieniędzy.

Kto może być gwarantem?

Poręczycielem kredytu może zostać zarówno członek rodziny kredytobiorcy, jak i jego znajomy. Tak naprawdę nie ma żadnych ustalonych zasad co do pokrewieństwa między kredytobiorcą, a  gwarantem. Może to być zarówno bliska rodzina, jak i całkowicie obca osoba.

Czy pożyczka z gwarantem się opłaca?

Pożyczka z gwarantem lub kredyt z gwarantem https://habzafinanse.com.pl/pozyczka-z-gwarantem-i-kredyt-z-gwarantem-co-musisz-wiedziec/ może bardzo opłacać się kredytobiorcy. W momencie, gdy kredytobiorca nie spełnia warunków banku, może zostać obciążony dodatkowymi kosztami. Może to być np. wyższe oprocentowanie lub prowizja, dzięki temu bank zabezpiecza się przed stratą pieniędzy. Tak samo jest w przypadku kredytu z gwarantem – poręczyciel jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla banku, że odzyska on pożyczone pieniądze. Instytucja finansowa jest w stanie zaproponować kredytobiorcy lepsze warunki spłaty, ponieważ zmniejsza się ryzyko związane z udzieleniem pieniędzy. Możemy wtedy liczyć na niższe raty, mniejsze oprocentowanie, a nawet wyższe kwoty kredytów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here