Kancelarie prawne świadczące usługi w zakresie prawa nowych technologii warte są zaufania. Przedsiębiorstwa coraz częściej korzystają z nowoczesnych technologii, a także inwestują i rozwijają takie procesy. Co więcej, wszechobecna cyfryzacja napędza rozwój firm i sprawia, że są one łatwodostępne dla konsumentów.
Prawo nowych technologii
Trudno znaleźć prawników trudniących się tym zagadnieniem, bowiem prawo nowych technologii jest tematem rozległym i dosyć nowym. Samo w sobie prawo IT łączy dziedzinę prawa cywilnego, umiejętność zwalczania konkurencji, wiedzę na temat autorskich i internetowych praw. Co więcej, media społecznościowe mają własne regulaminy, a internauci kierują się swoimi prawami i regułami. Prawo nowych technologii (https://www.krwlegal.pl/uslugi/prawo-nowych-technologii) pozwala na zabezpieczenie kreatywnej działalności w sieci. Tego typu regulacje prawne wymagają bardzo dużej wiedzy i doświadczenia. Nie trudno zgubić się w wielu pułapkach prawnych, które zawarte są w polskim prawie. Nie ma co ukrywać, prawo nowych technologii jest tematem dynamicznie się zmieniającym. Należy do nich prawna obsługa firm IT, pomoc przy wdrażaniu projektów informatycznych, doradztwo w zakresie outsourcing, czy przeprowadzenie analizy ryzyka, a to tylko zagadnienia odnoszące się do branży tech. Wykwalifikowani prawnicy muszą mieć wiedzę nie tylko z zakresu prawa, ale także z podstaw informatyki.
Nie tylko działalność informatyczna
Prawo nowych technologii, choć kojarzy się głównie z branżą IT, obejmuje również inne działalności. To szereg innowacji, artystycznych, jak i praktycznych rozwiązań, które niedawno pojawiły się na polskim rynku. Do takich rozwiązań można zaliczyć start-upy, inwestycję w kryptowaluty, czy ochronę własności intelektualnej. Start-upy to forma działalności, w której szuka się odpowiedniego modelu biznesowego dla nowoczesnego produktu. Cechą charakterystyczną dla założycieli jest ograniczona wiedza na temat działania, więc pomoc osób specjalizujących się w prawie nowych technologii jest nieoceniona. Start-upy najczęściej wiążą się z ICO, jest to sposób finansowania młodych przedsiębiorców i ich pomysłów. Model zakłada zgromadzenie kapitału poprzez rozdysponowanie części środków osobom, które zdecydowały się pomóc w realizacji projektu. Każdy z finansujących otrzymuje tokeny, ich wartość wzrasta, jeśli działalność się rozwija i jest coraz więcej warta. Na podobnych warunkach działa inwestowanie w kryptowaluty. W tych przypadkach pomoc prawników jest szczególnie pomocna.