W całej historii wydobycia złota – do 2010 roku – pozyskano około 166 tysięcy ton kruszcu. Pozostałe jeszcze światowe jego zasoby, których wydobycie jest uzasadnione ekonomicznie, szacuje się na niecałe 20 tysięcy ton. Wprawdzie aż połowa całego surowca zużywana jest do zastosowań jubilerskich, zaś 40% do celów inwestycyjnych, jednak w innych gałęziach gospodarki również istnieje na niego spore zapotrzebowanie. Przemysł chemiczny, nowoczesne technologie – a nawet medycyna – materiał ten wykorzystują na szeroką skalę. Biorąc więc pod uwagę – z jednej strony – rosnący popyt, z drugiej natomiast – wciąż szczuplejące zasoby, można spodziewać się, że ceny złotego kruszcu wciąż będą piąć się w górę.

Pomijając zatem kwestie inwestycji na dużą skalę, warto przyjrzeć się… zawartości prywatnych szuflad. W wielu gospodarstwach domowych „zalega” na przykład złota biżuteria, której nikt nie używa. Większość z nas ma świadomość, że są to zwykle dość wartościowe przedmioty. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo.

Może warto więc je spieniężyć? Wprawdzie sprzedaż złota jest dość powszechnym remedium na doraźne problemy finansowe – tyle tylko, że wówczas udajemy się do lombardów czy kantorów, które nie tylko proponują nam ceny zupełnie nieadekwatne do cen rynkowych, ale też nie zawsze uczciwie wyceniają przekazany im towar. Dlatego warto sięgnąć po inne rozwiązanie, takie jak skup złota w Warszawie.

W każdym większym mieście w Polsce funkcjonują firmy specjalizujące się w pozyskiwaniu złotego kruszcu. Po wpisaniu do popularnej wyszukiwarki internetowej hasła „skup złota Kraków” zostaniemy dosłownie zasypani ofertami. Skup złota w Łodzi również oferuje przynajmniej kilkanaście firm – tak samo, jak na przykład skup złota we Wrocławiu.

Na rynku obecne są także firmy działające na większym obszarze, w tym oferujące nie tylko – dajmy na to – bezpośredni skup złota w Poznaniu, lecz prowadzące usługi za pośrednictwem internetu – szybko, wygodnie, bezpiecznie.

Jak widać, ze zbytem szlachetnego surowca problemu nie ma. Pojawia się jednak pytanie: co rożni skup złota w Gdańsku i skup złota w Szczecinie? Oczywiście pytanie to pada najczęściej w kontekście ceny. Otóż odpowiedź jest prosta: praktycznie nic. Giełdowa cena złota ustalana jest na londyńskiej giełdzie towarowej przez pięć największych instytucji światowych handlujących tych drogocennym kruszcem. W konsekwencji – ceny lokalne muszą być do siebie podobne. Wprawdzie tak samo, jak trzy firmy działające przy jednej ulicy, tak też skup złota w Bydgoszczy i skup złota w Lublinie mogą proponować swoim klientom ceny minimalnie się różniące, ale rzadko kiedy różnica będzie na tyle poważna, by uzasadnić na przykład koszty podróży do innego miasta.

Tak czy inaczej, z doświadczenia firm oferujących skup złota w Katowicach wynika, że w wielu polskich domach wciąż odnaleźć można całkiem spore zasoby tego kruszcu, przeważnie w postaci niepotrzebnej i nieużywanej biżuterii. Światowy kryzys wprawdzie ma się powoli ku końcowi, jednak sposobów na poprawę domowego budżetu nigdy dość.

Złoto, jako materiał bardzo pożądany i jednocześnie surowiec niemal na wyczerpaniu, w długoletniej perspektywie zyskuje na wartości, toteż wiele z przechowywanych w domowych pieleszach precjozów sprzed lat dziś może być już bardzo drogich. Skup złota w Białymstoku będzie zatem zapewne w stanie zaoferować nam za nie bardzo atrakcyjną cenę!

Możliwości, jakie niesie ze sobą złoto, od lat rozpalają wyobraźnię zarówno wielkich inwestorów, jak i przysłowiowych „szarych ludzi”. Skoro więc istnieje opcja ich prostego wykorzystania (a na dodatek, jest to możliwość dostępna jest na wyciągnięcie ręki) – dlaczego z niej nie skorzystać? I nie ważne, czy będzie to propozycja złożona przez skup złota w Gdyni czy prywatna oferta od znajomego przedsiębiorcy – jeśli tylko jest opłacalna i rozsądnie osadzona w aktualnych realiach rynkowych, z pewnością okaże się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here