W jaki sposób można przygotować profesjonalną zapowiedź telefoniczną

Jednym z najważniejszych sposobów kontaktowania się klientów z firmami jest kontakt telefoniczny. To możliwość bezpośredniego kontaktu z pracownikiem firmy w formie, która jest przyjazna dla klientów. Z tego powodu bardzo ważne jest, aby taki kontakt był jak najbardziej profesjonalny. Ważnym elementem działania infolinii firmowych jest przygotowanie w odpowiedni sposób zapowiedzi głosowych.

  1. Na jakie formy zapowiedzi telefonicznej warto się zdecydować?
  2. Kiedy decydować się na nagranie zapowiedzi telefonicznej przez syntezator, a kiedy przez lektora?
  3. Znaczenie zapowiedzi głosowych dla ocen infolinii ze strony klientów?

Na jakie formy zapowiedzi telefonicznej warto się zdecydować?

Zamierzając wykorzystywać powitania telefoniczne do central, niezbędne jest zdecydowanie się na wybór odpowiedniej formy przygotowania takiego powitania.

Wybierać można z takich opcji jak:

  • nowoczesne nagranie zapowiedzi centrali telefonicznej,
  • powitania lektorskie,
  • powitania nagrywane na syntetyzatorze.

Poszczególne opcje mają swoje wady i zalety, co należy brać pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. Ważne jest, aby profesjonalne nagrania lektorskie były dopasowane do potrzeb firmy oraz do sposobu funkcjonowania infolinii obsługującej klientów. Ma to duże znaczenie z punktu widzenia wizerunku firmy. Właściwie zrealizowane nagranie zapowiedzi telefonicznej to możliwość uzyskania znacznie lepszej komunikacji z klientami.

Kiedy decydować się na nagranie zapowiedzi telefonicznej przez syntezator, a kiedy przez lektora?

Do głównych metod przygotowania nagrań zapowiedzi telefonicznych można zaliczyć nagranie realizowane przez lektorów oraz nagrania realizowane z wykorzystaniem syntezatora. Do zalet nagrań realizowanych z wykorzystaniem syntezatora można zaliczyć niższy koszt przygotowania. Bywa to rozwiązaniem, choćby dla mniejszych firm, które mogą nie móc pozwolić sobie na droższe rozwiązania. Natomiast trzeba brać pod uwagę, że komunikaty głosowe nagrane syntezatorem to sztuczny głos. Taki głos może być dla klientów drażniący. Z tego powodu troska o wizerunek firmy wśród dzwoniących do niej klientów sprawia, że duża liczba firm decyduje się na wykorzystanie profesjonalnych nagrań realizowanych przez lektorów.

Zaletą takiego rozwiązania jest:

  • możliwość dobrego przygotowania treści komunikatów,
  • czytanie komunikatów przez doświadczonych lektorów.

Gdy wybiera się opcję nagrania z wykorzystaniem głosu lektora, można wykorzystać bank głosów. Pozwala to wybrać takiego lektora, którego barwa głosu czy sposób jego modulacji najbardziej odpowiada oczekiwaniom firmy. Natomiast decydując się na nagrania lektorskie realizowane bezpośrednio u wybranego lektora, można liczyć na uzyskanie bardziej przystępnych cen. Najważniejsze jest, że doświadczonych lektor jest w stanie zapewnić idealne dopasowanie nagranych komunikatów do wizerunku konkretnej firmy. Właściwa forma zapowiedzi głosowych to sposób na umilenie klientom czasu oczekiwania na połączenie z pracownikami firmy.

Znaczenie zapowiedzi głosowych dla ocen infolinii ze strony klientów?

Należy brać pod uwagę, że dla klientów długi czas oczekiwania na odebranie telefonu przez pracownika centrali telefonicznej jest frustrujący. Wybierając komunikaty w nagraniu zaprezentowanym klientom na infolinii, warto to brać pod uwagę. Zawsze warto przy wybieraniu lektorów skorzystać ze sprawdzenia przykładowego nagrania. Dobrze jest również po nagraniach sprawdzić jak ono brzmi. Zawsze posłuchaj przykładowego nagrania, co pozwala sprawdzić, jak bardzo jest przyznaje. W ramach komunikatów, które są przygotowywane na potrzeby central telefonicznych można tworzyć różne ich ilości. Warto z tym nie przesadzać. Gdy klient ma wybrać w komunikatach temat rozmowy z pracownikiem, powinno to być komfortowym doświadczeniem. W ten sposób można pozytywnie wpływać na opinie klientów zarówno na temat firmy, jak i też infolinii obsługującej klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here