wirtualna asystentka

Wirtualne asystentki to coraz częściej pojawiający się w sieci zawód. W internecie możemy znaleźć coraz więcej osób, które oferują swoje usługi firmom, czy też osobom prywatnym potrzebującym pomocy. W obecnych czasach nie ma dużego problemu znalezieniu takiej osoby, ponieważ profesja ta stała się bardzo popularna. Kim dokładnie są wirtualne asystentki? Jakie są plusy z posiadania takiej osoby do pomocy? Jakie usługi oferują wirtualne asystentki? Wszystkie odpowiedzi na te pytania znajdują się poniżej. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie!

Przeczyatj też: https://www.wsb.com.pl/wirtualna-asystentka-czym-jest-ta-nowa-profesja-kim-sa-wirtualni-asystenci-oraz-jakie-uslugi-oferuja-poznaj-wszystkie-informacje-o-wirtualnych-asystentkach/

Wirtualne asystentki – kim są? 

Są to osoby, które możemy zatrudnić do pomocy przy różnego rodzaju zadaniach do wykonania w wersji online, czyli przez internet. Swoją działalność prowadzą tylko i wyłącznie przez internet. Zajmują się wykonywaniem takich czynności, które możemy wykonać w sieci. Asystentka taka z pewnością nie zrobi nam kawy i nie przyniesie nam jej do biura. 

Zasada działania takich asystentek jest bardzo prosta, ponieważ opiera się na wykupieniu konkretnych usług prowadzonych przez nie. Dodatkowo osoby takie podają swój cennik A my jeżeli chcemy, regularnie możemy korzystać z ich usług.

Jakie usługi oferują? 

Wirtualna asystentki oferują bardzo szeroki zakres usług dla firm oraz osób prywatnych. Z pewnością będą one wykonywały monotonne i nieskomplikowane prace, które może wykonać asystent. Można zaliczyć do tego między innymi: tworzenie czy też archiwizowanie dokumentacji lub kontaktowanie się z klientami. Asystentki wirtualny działają na zasadzie recepcjonistek, ale zdalnie. 

Do zadań takich asystentek należą również: 

• umawianie na spotkania,

• obsługa klienta,

• wysyłanie ofert handlowych, 

• zajmowanie się promocją firmy,

• usługi księgowe, 

• usługi biurowe. 

Dlaczego warto posiadać wirtualną asystentkę? 

Korzystanie z usług takiej asystentki jest na pewno bardzo pomocne. Do dużych plusów możemy zaliczyć możliwość wykupienia obowiązującej usługi w tym momencie, w którym tego potrzebujemy. Jest to bardzo przydatne w razie sytuacji nieprzewidzianych i nagłych kiedy gonią nas terminy, a osoba odpowiedzialna za to, najzwyczajniej w świecie się nie wyrabia.

Zdecydowanie za dużych plusów należą również koszt takiej przyjemności. Wykupując daną usługę nie musimy zatrudniać pracownika, czy też ponosić kosztów utrzymania jego stanowiska zawodowego. W ten sposób możemy miesięcznie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Tym samym korzystać z pomocą asystenta tylko wtedy, kiedy jest to potrzebne. 

Gdzie szukać wirtualnych asystentek? 

Na pewno oferty takich asystentach znajdują się na portalach dla freelancerów. W większości z nich możemy znaleźć nawet specjalną zakładkę dedykowaną wirtualnym asystentom.

Następnym miejscem są również fora dla freelancerów oraz grupki na przykład na Facebooku o tej tematyce. Do tego sprawdzi się również wyszukiwarka. Wystarczy wpisać to co nas interesuje, a z pewnością znajdziemy kilka propozycji stron, które oferują takie usługi

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here