Zalety odwróconej hipoteki

Starsze osoby często cierpią na brak gotówki, ale mają ograniczone możliwości, żeby ją zdobyć. Niestety emerytury często nie wystarczą na godziwe życie, co sprawia, że zaczynają szukać dodatkowego źródła dochodów. W ich przypadku nie jest to łatwe zadanie. Rynek pracy nie jest dla nich zbyt łaskawy, a różne firmy żerują na ich naiwności. Proponują im rozwiązania, które w ostateczności postawią ich w gorszej sytuacji niż byli na początku. Jednak są też pozytywne opcje, jedną z nich jest odwrócona hipoteka.

Czym właściwie jest odwrócona hipoteka?

Nie każdy ma pojęcie, czym jest odwrócona hipoteka. Wiele osób może się zastanawiać, na czym polega do rozwiązanie. Już wyjaśniamy, na czym to polega. Z odwróconą hipoteką mamy do czynienia wtedy, gdy właściciel nieruchomości otrzymuje od banku lub innej instytucji np. od http://www.familiasa.pl/odwrocona-hipoteka , dożywotnią rentę wypłacaną w ratach. Po jego śmierci, nieruchomość przechodzi na własność instytucji, która wypłacała gotówkę. Jest to bezpieczne rozwiązanie, dzięki któremu starsze osoby mogą powiększyć swoje dochody. Dzięki temu będą mogli godnie żyć, a przy okazji nie martwić się, że zostaną bez dachu nad głową za życia.

Jakie są zalety odwróconej hipoteki?

 • Dowolność korzystania z pieniędzy;
  Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest możliwość otrzymywania dodatkowych pieniędzy, które można wykorzystać w dowolny sposób. Odwrócona hipoteka polecana jest szczególnie osobom starszym, będącym właścicielami nieruchomości, którzy nie mają środków do życia lub potrzebują pieniędzy na leczenie. Pozwala również pozyskać pieniądze, które pomagają poprawić komfort życia na emeryturze. Nie ma żadnych ograniczeń ani wytycznych dotyczących rozporządzania otrzymanymi pieniędzmi.
 • Wystarczy mieć jedną nieruchomość;
  Niektórzy mogą myśleć, że aby skorzystać z odwróconej hipoteki, trzeba być właścicielem kilku nieruchomości. Są też tacy, którzy uważają, iż ich własność się nie nadaje do skorzystania z oferty. Jednak jest to błędne przekonanie. Nie trzeba mieć kilku nieruchomości, a przedmiotem odwróconej hipoteki może być dom czy mieszkanie, w którym dana osoba zamieszkuje.
 • W nieruchomości można mieszkać do śmierci;
  Skoro nie trzeba mieć kilku nieruchomości, pojawia się obawa, że po podpisaniu umowy nie będziemy mieli, gdzie mieszkać. W końcu wiele osób straciło nieruchomość w wyniku różnych zobowiązań. Warto jednak sobie uświadomić, że odwrócona hipoteka to nieco inny sposób zdobycia pieniędzy. Osoba podpisująca umowę może w takiej nieruchomości mieszkać do śmierci, bez obawy, że ktoś ją eksmituje. Jak widać nie jest to takie złe rozwiązanie, a my nie musimy się obawiać, że zostaniemy pozbawieniu dachu nad głową.
 • Umowę można zerwać w każdym momencie;
  Poprzednie dobre strony odwróconej hipoteki na pewno uszczęśliwiły wiele osób, jednak to nie koniec. Zaletą odwróconej hipoteki jest także to, że umowa może być w dowolnym momencie zerwana przez osobę ją zawierającą bez żadnych konsekwencji. W takiej sytuacji należy jedynie zwrócić otrzymane środki, które otrzymało się od instytucji, z którą umowa została zawarta.
[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here