Zregeneruj siły w Stanach Zjednoczonych USA

Służbowy wyjazd do Stanów Zjednoczonych USA nie musi kojarzyć się wyłącznie z pracą. Możesz wykorzystać tą okazję i zwiedzić kilka bardzo ciekawych i atrakcyjnych miejsc. Jeżeli dysponujesz czasem, możesz zrobić sobie wakacje w pracy. Przedstawiamy kilka atrakcji turystycznych w Stanach Zjednoczonych, które warto zobaczyć. Nowe otoczenie pozwoli na chwilę oderwać się od życia codziennego i zregenerować siły.

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych USA

Żeby wyjechać do USA musimy mieć ważny paszport oraz wizę. Na wizę czekamy od około trzech do czterech tygodni. Kosztować ona nas będzie około 400 – 500zł. Żeby zwiedzić całe Stany Zjednoczone USA potrzebujemy na to około pół roku. Teren jest olbrzymi, a atrakcji mnóstwo. Na zwiedzanie parków narodowych należy poświęcić minimum dwa dni. Żeby zwiedzić dokładnie duże miasta jak np. Nowy Jork potrzebujemy około dwóch tygodni.

Stany Zjednoczone USA zajmuje czwarte na świecie miejsce pod względem powierzchni kraju. Wszystkich interesujących miejsc nie da się odwiedzić. Nie mniej jednak warto odwiedzić poniższe miejsca.

1. Nowy Jork. Najpopularniejsze miasto w USA, w którym znajduje się Statua Wolności. Możemy tutaj zobaczyć siedzibę ONZ, Metropolitan Museum of Art i New York City Hall. Znany jest także plac Time Square. Nowy Jork jest bardzo zaludniony. Istnieje tutaj mieszkanka kulturowa z całego świata. Miasto tętni życiem.
2. W Dakocie warto zobaczyć Górę Rushmore z wykutymi popiersiami czterech prezydentów Stanów Zjednoczonych.
3. Park Narodowy Yellowstone (najstarszy na świecie). Położony na terenach wulkanicznych, posiada liczne gejzery, gorące źródła, wodospady. Warto zobaczyć tutaj bogatą florę i faunę.
4. Las Vegas. Miasto rozrywki z ogromna ilością kasyn.
5. Wodospad Niagara. Jedno z najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych.
6. Wielki Kanion Kolorado.
7. Dzielnica Hollywood w Los Angeles tętniąca życiem filmowym i kinematografii.

Podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych USA każdy znajdzie coś dla siebie: zarówno zwolennicy spokojnego odpoczynku, miłośnicy przyrody, jak i osoby rozrywkowe.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here