Zrównoważone alternatywy dla plastikowych butelek wody w biurach

Coraz większa liczba przedsiębiorców wie, jak istotne jest skuteczne ograniczanie wpływu człowieka na zmiany klimatyczne. Tego typu działania wdraża się nie tylko na poziomie ogólnokrajowym, ale przede wszystkim rozpoczynając od środowisk funkcjonowania małych firmy. Jednym ze sposobów na produkcję mniejszej ilości śmieci jest rezygnacja ze stosowania plastikowych butelek. W tym artykule odkryjemy, dlaczego warto rozważyć zamianę napojów butelkowanych na inne alternatywy w przedsiębiorstwie.

Woda w biurze z dzbanka?

Zrezygnowanie z plastikowych butelek wody w biurach to krok w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej działalności. Jakie możliwości pojawiają się przed właścicielami firm, którzy chcą wdrażać ekologiczne rozwiązania w swojej firmie? Jednym z pomysłów jest rezygnacja z wody butelkowanej na rzecz dzbanków filtrujących. Takie działanie sprawdzi się przede wszystkim w najmniejszych podmiotach, w których zatrudniona jest stosunkowo niewielka liczba pracowników.

Trudno bowiem sobie wyobrażać stosowanie dzbanków na szeroką skalę, choćby w kilkudziesięcioosobowym zespole. Problemem związanym ze stosowaniem dzbanków filtrujących jest konieczność systematycznego uzupełniania wody – najczęściej już po dwóch lub trzech użyciach. W przypadku częstego korzystania z dzbanka szybszemu zużyciu podlegają filtry, które trzeba systematycznie wymieniać. O ile tego typu urządzenie filtrujące wodę w warunkach domowych może pracować nawet miesiąc na jednym filtrze, to w przypadku użytkowania dzbanków w firmie ten czas kilkukrotnie się skraca.

Firmowy dystrybutor filtrujący wodę

Drugim, bardzo częstym pomysłem wdrażanym w nowoczesnych przedsiębiorstwach jest automat do wody, czyli maszyna pozwalająca na filtrowanie wody z możliwością modyfikowania jej właściwości. Stacjonarne urządzenie można kojarzyć przede wszystkim z różnych miejsc użyteczności publicznej – galerii handlowych, przychodni lekarskich czy sklepów wielkopowierzchniowych. Maszyna filtrująca w formie słupka posiada kraniki i różne dodatkowe funkcje, które są przypisane do konkretnego typu dystrybutora. Jednym z topowych dystrybutorów tychże maszyn jest firma AQUAMO.

Urządzenia w formie automatu umożliwiają:

  • długotrwałe korzystanie z wody pitnej bez konieczności napełniania zbiorników,
  • wygodne użytkowanie wody i natychmiastowe jej nalewanie do naczynia,
  • dużą wydajność użytkową pozwalającą także na użycie gorącej wody pitnej.

Przede wszystkim jest to wynalazek, który zmniejsza zużycie plastiku. Dzięki inwestycji w urządzenie firma może zrezygnować z kupowania dużej ilości wody butelkowanej lub zaprzestać jej sprowadzania w stu procentach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here