Jak możesz pomóc osobie tkwiącej w dlugach

Może masz dorosłe dziecko, starszego rodzica, brata lub siostrę, parafianina, bliskiego przyjaciela lub sąsiada, który ma przygniatające długi. Może to być zadłużenie z tytułu kredytu studenckiego, zadłużenie z tytułu kart kredytowych lub dawne koszty leczenia, które teraz są przedmiotem windykacji. Niezależnie od źródła zadłużenia, zależy Ci na tej osobie i wiesz, że potrzebuje ona pomocy. Wiesz, że sam nie jesteś w stanie pomóc tej osobie, ale albo nie wiesz, jak zasugerować jej pomoc, albo nie jesteś pewien, z jakiej pomocy mogłaby skorzystać.

Rozpoznawanie oznak uciążliwego zadłużenia

Każde gospodarstwo domowe jest inne. To samo można powiedzieć o problemach z zadłużeniem konsumentów. Jednak problemy finansowe gospodarstw domowych problemy finansowe gospodarstw domowych wykazują podobne oznaki kłopotów, na które możesz uważać. Oto kilka z nich, które powinny skłonić Cię do podjęcia kolejnych kroków z naszej listy, aby pomóc:

Osoba twierdzi, że nie ma żadnego konta oszczędnościowego lub nie jest w stanie zaoszczędzić nawet 1 dolara miesięcznie. Problem polega na tym, że osoba ta często odsuwa nawyk oszczędzania na drugi plan po płaceniu za telewizję kablową/satelitarną, Netflix lub inne formy rozrywki, stołowanie się na mieście raz lub dwa razy w miesiącu (lub tygodniu), duże opłaty za samochód, nowy iPhone i inne wydatki. duży samochód, nowy iPhone i inne wydatki. Nawet minimalny fundusz oszczędnościowy w wysokości 500 dolarów pozwoliłby większości gospodarstw domowych uniknąć niebezpieczeństwa nadmiernego zadłużenia na kartach kredytowych, kredytów gotówkowych, wynajmu mieszkań i innych kosztownych opcji, które pojawiają się, gdy trzeba wymienić urządzenie, zepsuć mebel lub gdy ktoś z domowników trafia na pogotowie z wysokim rachunkiem za leczenie, zaznacza https://pozyczkolog.pl/.

Schematy odmowy dokonania zakupów kartą kredytową wskazują, że dana osoba nie jest świadoma nawet ogólnego stanu swojego konta. Jedna odmowa tu czy tam nie musi być powodem do niepokoju, ale jeśli widzisz, że dana osoba przegląda trzy lub cztery karty przy kasie, zdecydowanie nadszedł czas na mobilizację i podjęcie kolejnych kroków.

Jak tylko dana osoba zacznie korzystać z alternatywnych produktów bankowych, należy rozpocząć rozmowę, aby zaoferować jej wsparcie. Należą do nich: pożyczki gotówkowe, pożyczki pod zastaw samochodu, usługi typu rent-to-own oraz czeki.

Jak tylko osoba zacznie korzystać z alternatywnych produktów bankowych, należy rozpocząć rozmowę, aby zaoferować jej wsparcie. usługi cashingowe.

Czy twój przyjaciel lub członek rodziny zaczął pracować w nadgodzinach, aby pokryć koszty utrzymania?

Jeśli wiesz, że on lub ona Czy Twój przyjaciel lub członek rodziny zaczął pracować w nadgodzinach, aby tylko opłacić wydatki na życie? Jeśli wiesz, że ma on również długi na karcie kredytowej lub kredyt studencki, takie zachowanie jest często wyrazem desperacji, aby utrzymać się na powierzchni.

Powinno, ale nie powinno

Powinno, ale nie musi, być oczywiste, że jeśli dana osoba zwróci się do Ciebie bezpośrednio o pożyczkę lub pomoc finansową, powinieneś porozmawiać z nią o tym, co tak naprawdę dzieje się z jej finansami. Jeśli dowiesz się, że dana osoba ma długi na karcie kredytowej lub pożyczce studenckiej, to takie zachowanie jest często desperacką próbą utrzymania się na powierzchni. Jak zaznacza https://pozyczkolog.pl/ – jeżeli dowiesz się, że członek twojej rodziny lub przyjaciel rutynowo odkłada na później podstawowe zabiegi medyczne, niezbędne recepty lub krytyczne procedury, przyczyną może być fakt, że ma już poważne długi medyczne.

Możesz zauważyć wiele czynników, które mogą mieć wpływ na twoje zdrowie

Możesz zauważyć wiele innych oznak, które nie są „właściwe” z finansowego punktu widzenia. Jeśli naprawdę zależy Ci na tej osobie, Wyraź swoją troskę i nadzieję, że będziesz dla niej źródłem wsparcia i pomocy w pokonywaniu trudności finansowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here