Nowe mieszkanie w Katowicach

Po czasie stagnacji na rynku nieruchomości obserwuje się coraz większe zainteresowanie nowymi mieszkaniami. Wyniki analiz rynkach nieruchomości przeprowadzone w 2015 roku przez NBP pokazują, że we wszystkich większych miastach sytuacja mieszkaniowa poprawiła się [źródło http://www.nbp.pl/publikacje/rynek_nieruchomosci/raport_2015.pdf]. Jednym z miast, które w ostatnim czasie wzbudzają zainteresowanie deweloperów, jak i nabywców mieszkań są Katowice – stolica Śląska.

Ceny mieszkań w Polsce

Niezmiennie najdroższe mieszkania na sprzedaż znajdują się w Warszawie. Jak wynika z danych Bankier.pl na październik 2016 roku za nowe mieszkanie w średnim metrażu trzeba zapłacić niemal 8000 zł/mkw. W czołówce cenowej znajduje się także Kraków oraz Gdańsk, gdzie za metr kwadratowy nowego mieszkania trzeba zapłacić około 7000 złotych. W Katowicach za mieszkanie z rynku pierwotnego w średnim metrażu trzeba zapłacić powyżej 5000 zł/mkw. Według szacunków wszyscy, którzy planują zakup nowych mieszkań o powierzchni od 38 do 60 mkw w tym roku nie mogą liczyć na obniżki cen.

Nowe mieszkanie w Katowicach

Choć nowe mieszkania w Katowicach nie należą do najtańszych wśród tych z większych miast w Polsce, to jednak cieszą się dużym powodzeniem. Na terenie stolicy Śląska powstało w ostatnim czasie wiele nowych, nowoczesnych i pięknych osiedli mieszkaniowych. W planach deweloperów są także kolejne. W Katowicach można znaleźć mieszkania położone na cichych i spokojnych osiedlach, a jednocześnie bardzo blisko głównych szlaków komunikacyjnych i centrum miasta. Doskonałe położenie Katowic w Polsce to jeden z wielu atutów tego miasta. Stolica Śląska w ostatnim czasie przeżyła gruntowną rewitalizację i z roku na rok zachwyca nowymi projektami i wyglądem ulic. Położenie Katowic przeciąga również licznych inwestorów, co przekłada się na powstawanie nowych miejsc pracy.

Gdzie szukać ofert?

Poszukując nowego mieszkania w Katowicach można korzystać z bezpośrednich stron deweloperów – jeśli konkretna lokalizacja została uprzednio ustalona. Natomiast w przypadku, kiedy nie ma jeszcze do końca sprecyzowanych oczekiwań, doskonałym punktem wyjścia do przeglądania ofert będą portale internetowe, na których znajduje się wiele nowych mieszkań na sprzedaż. Jedną ze stron, na której znajdziesz wiele ogłoszeń dotyczących mieszkań w Katowicach z rynku pierwotnego http://tabelaofert.pl/nowe-mieszkania/katowice”. Znajduje się tutaj wiele ofert, które w szybki i wygodny sposób można przejrzeć, zlokalizować na mapie Katowic i porównać ich ceny z innymi. Dokładne, szczegółowe opisy wzbogacone licznymi zdjęciami ułatwią poszukiwania wymarzonego, nowego mieszkania na terenie Katowic.

Rynek mieszkaniowy w Polsce dynamicznie się rozwija. Do większego zainteresowania nowymi mieszkaniami przyczyniają się lepsze wskaźniki ekonomiczne i demograficzne, a także dodatkowe wsparcie ze strony państwa. Poszukując nowego mieszkania warto zapoznać się z wieloma ofertami, porównać je i wybrać to, które w pełni będzie spełniało oczekiwania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here