Ankiety on-line – za darmo czy płatne?

Ankiety internetowe wzbudzają duże zainteresowanie – dla tych, którzy chcą uzyskać potrzebne informacje, są one bardzo wartościowym ich źródłem, jako że formularz ankiety przygotować można samodzielnie i można rozpocząć jej prowadzenie wtedy, gdy tylko jest to potrzebne. Do wyboru jest obecnie wiele serwisów pozwalających na prowadzenie ankiet on-line – zarówno darmowych, jak i płatnych. Co będzie lepszym rozwiązaniem?

Internetowe generatory ankiet są wykorzystywane między innymi przez firmy oraz instytucje, a także przez osoby prywatne – może używać ich każdy, kto potrzebuje uzyskać potrzebną mu wiedzę w danej dziedzinie. Przykładowo można dzięki nim przeprowadzić takie ankiety jak ankieta satysfakcji pracownika, ankieta zadowolenia klienta sklepu internetowego, ankieta dla pracy dyplomowej.

Programy pozwalające na przygotowywanie ankiet on-line działają bardzo łatwo – nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy dotyczącej ich tworzenia, ponieważ wystarczy tylko wybrać odpowiedni typ ankiety, a potem dodawać po kolei pytania. Ankieta może być potem zamieszczona na stronie czy rozesłana do różnych odbiorców. Co więcej, internetowe generatory ankiet dają możliwość analizy wyników, dlatego można na ich podstawie przygotowywać różne raporty.

Czy warto jednak zdecydować się na ankiety on-line za darmo czy też lepsze będą te płatne? Zasadniczo zasada jest tutaj następująca – darmowa ankieta daje do dyspozycji ograniczone narzędzia, natomiast ta płatna udostępnia znacznie więcej opcji. Niektóre generatory dostępne za opłatą pozwalają też na darmowe testowanie, na przykład serwis Webankieta ma ofertę testowania swojego generatora przez 2 miesiące bez dodatkowych opłat.

W związku z tym wtedy, gdy ankiety planuje się przeprowadzać regularnie i dla szerszego grona ankietowanych, zdecydowanie się na płatne rozwiązania jest wygodniejsze. W przeciwnym przypadku, gdy ankietę zamierza się wykonać jednokrotnie i nie będzie ona zbyt skomplikowana, wystarczające powinny być serwisy dostępne za darmo.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here