Wiedeński Filharmonik to jedna z najpopularniejszych monet inwestycyjnych. Ta złota moneta bulionowa emitowana jest od 1989 roku przez austriacką mennicę Münze Österreich. Jeśli chodzi o europejskie monety lokacyjne, to pierwsza moneta o nominalne 100 euro. Ceniona na rynku, bo łączy w sobie wymagania kolekcjonerów, ale i oczekiwania inwestorów. Wykonana z 24-karatowego złota, próby 999,9. Upamiętnia 160-letnią tradycję Filharmonii Wiedeńskiej.

Monetę można nabyć decydując się na wagę od 1/25 uncji do 1 uncji złota. Biorąc pod uwagę dostępne monety bulionowe, Złoty Filharmonik Wiedeński o wadze 1 uncji, jest najcieńszą monetą bulionową. Z tego względu staje się produktem trudnym do podrobienia, bo im cieńsza moneta, tym większy stwarza problem względem umieszczania domieszek nieszlachetnych metali.

Wiedeński Filharmonik jednocześnie zajmuje zaszczytne miejsce w gronie, jakim są monety kolekcjonerskie. Wpłynął na to fakt, że w 2004 roku na rynku pojawiła się seria tejże monety, o wadze 10 uncji złota, ale w liczbie zaledwie 15 sztuk. Inwestorzy mają zatem do czynienia z najpopularniejszą złotą monetą bulionową, rozpoznawalną na całym świecie i charakteryzującą się precyzyjnym wykonaniem. Zakup staje się zatem bezpieczną i pewną inwestycją, na której można dużo zyskać.

By mieć pewność, co do inwestycji w złote monety bulionowe, nie tylko popularny złoty Wiedeński Filharmonik, warto stawiać na firmy prowadzące sprzedaż internetową. Jedną z cenionych staje się Metal Market Europe, który to, jako jedyna firma w Polsce oferuje system weryfikacji monet złotych i srebrnych Bullion DNA dla monet Canadian Maple Leaf. Ponadto odbiorcy mogą liczyć na najszerszą ofertę monet o niskich gramaturach, jak i pełną ofertę produktową firmy PAMP. Klienci zyskują zatem nie tylko na szerokim wyborze, który uzupełni wachlarz inwestycyjny, a także kolekcjonerski, ale przede wszystkim bezpieczne i rzetelne transakcje, wraz z zachowaniem najwyższych standardów względem pakowania na czas transportu.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here