Zarządzanie przedsiębiorstwem to spore wyzwanie. Trzeba zadbać o to, aby wszystkie podejmowane działania były zgodne z prawem, zapewnić odpowiednie przygotowanie stanowisk pracy i dopilnować, by pracownicy posiadali właściwe kwalifikacje. Do tego dochodzą jeszcze kwestie finansowe i niezbędna dokumentacja. Łatwo coś przeoczyć, szczególnie, gdy mamy do czynienia z dużą, prężenie rozwijającą się firmą.

Wsparcie inżynieryjne to sposób na to, by firma prosperowała dynamicznie i bez problemów. Dowiedz się, na czym polega działanie naszych specjalistów i w jaki sposób mogą wesprzeć twoją firmę

Dla kogo wsparcie inżynieryjne?

To idealne rozwiązanie dla firm, które zajmują się przemysłem, w tym między innymi produkcją urządzeń AGD i RTV. Wsparcie inżynieryjne sprawdzi się również w instytucjach związanych z motoryzacją oraz wszędzie tam, gdzie praca musi odbywać się pod ścisłym nadzorem, na możliwie najwyższym standardzie. Nasi specjaliści są w stanie podjąć się tego zadania. Dbamy o każdą firmę tak, by nic nie zakłócało jej pracy wewnętrznej.

Wsparcie inżynieryjne – czym dokładnie jest?

To wiele podejmowanych działań służących prawidłowemu prosperowaniu firmy. Trudno wymienić je wszystkie, ale można wskazać te podstawowe. Przykładowo, w branży motoryzacyjnej niezwykle istotna jest dokumentacja PPAP, czyli etap zaakceptowania konkretnego elementu w seryjnej produkcji. Dokumentacja PPAP jest niezbędna klientowi, ponieważ na jej podstawie można stwierdzić, czy wszystko przebiegło zgodnie z planem. Kontrola tego typu wiążę się z wypisywaniem sporej liczby dokumentów. Specjaliści oferujący wsparcie inżynieryjne zajmują się dokładną analizą wszystkich materiałów, by upewnić się, czy nie zabraknie czegokolwiek przed spodziewaną kontrolą.

W innych branżach istotny jest również proces APQP, czyli metoda stosowana do zaplanowania efektywnego wdrożenia nowego projektu w firmie. Polega ona na przeprowadzeniu kolejno pięciu etapów:

  1. Planowania
  2. Planowania i rozwoju produktu
  3. Planowania i rozwoju procesu
  4. Walidacji produktu i procesu
  5. Sprzężenia zwrotnego oraz działań korygujących

Nie zawsze firma znajduje czas na takie działania, a są one bardzo istotne. Dlaczego? Ponieważ pozwalają odkryć wady produktów i wyeliminować je na możliwie najwcześniejszym etapie. Dzięki wsparciu inżynieryjnego przeprowadzenie procesu PPAP pójdzie znacznie szybciej, a to oznacza, że finalny produkt również pojawi się szybciej na rynku.

Od ogółu do szczegółu

Wsparcie inżynieryjne to nie tylko praca usprawniająca działanie firmy, ale też „działanie na zapleczu”. Co to oznacza? Duża firma to dużo dokumentów, a im więcej papierów, tym większa szansa na popełnienie błędu. Produkcja oznacza urzędowe kontrole, a nie da się ukryć, że wiążą się one z dużą dawką stresu. Rozwiązaniem tego problemu jest pomoc specjalistów, którzy zajmą się skompletowaniem wszystkich dokumentów z wyprzedzeniem. Mowa tu nie tylko o podstawowych pismach urzędowych, ale również o projektach i rysunkach. Zebranie i uporządkowanie wszystkich materiałów sprzyja spokojnej pracy – od dziś już nie musisz się martwić o błędy powstałe na skutek źle wypełnionych druków.

Inżynierowie od wsparcia dla firm zajmują się również wszystkimi sprawami urzędowymi, czyli przykładowo kontrolą wymagań dotyczących zakładu. Co to oznacza w praktyce? Specjaliści od wsparcia inżynieryjnego sprawdzają, jakie wymagania obowiązują w twojej firmie, a następnie kontrolują, czy wszystko przebiega zgodnie z prawem. To pozwala zapobiec ewentualnym karom finansowym, które można czasem otrzymać przez zwykłe niedopatrzenie.

Podsumowując: wsparcie inżynieryjne to świetne rozwiązanie dla tych firm, w których trzeba dopilnować wielu rzeczy jednocześnie. Dzięki temu z jednej strony przyspiesza się procesy produkcyjne (prawidłowo stworzona dokumentacja + AQPQ), a z drugiej nie trzeba martwić się o grzywny.

Autor: Mariusz Zakrzewski. Artykuł “Wsparcie inżynieryjne – świetne rozwiązanie dla nowoczesnych firm” powstał dzięki uprzejmości przedstawiciela firmy Team Prevent Poland sp. z o.o.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here