Kolizje i wypadki drogowe to codzienność, z którą muszą mierzyć się tysiące kierowców, uczestników ruchu drogowego. W myśl obowiązujących przepisów, jeśli kierowca nie jest sprawcą kolizji/wypadku, ma prawo do odszkodowania w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC (odpowiedzialność cywilna). Do odszkodowania mają prawo również Ci kierowcy, którzy spowodowali kolizję/wypadek, ale wcześniej wykupili dodatkowe ubezpieczenie typu autocasco. W obu przypadkach uzyskanie odszkodowania, które pozwoli pokryć całość kosztów naprawy nigdy nie jest łatwe.

Jeśli propozycja przedstawiona przez ubezpieczyciela nie wydaje się nam satysfakcjonująca, w uzyskaniu odszkodowania większej wartości pomoże wyspecjalizowana kancelaria – Poznań, Warszawa, Kraków i inne miasta wojewódzkie to siedziby wielu takich kancelarii. Wystarczy się do nich zgłosić, by uzyskać fachową poradę i pomoc w wywalczeniu odszkodowania o wyższej wartości.

Kiedy warto starać się o wyższe odszkodowanie?

Jeśli uznajemy, że kwota odszkodowania przedstawiona przez ubezpieczyciela jest zaniżona i nie pozwala na naprawę powstałej szkody, wtedy warto rozpocząć starania o ponowną wycenę strat. Największe szanse na wyższe odszkodowanie mają Ci kierowcy, którzy podczas kolizji/wypadku drogowego doznali jakiegoś rodzaju urazu. Taki uszczerbek na zdrowiu może być różnie wyceniany i przy pomocy doświadczonych prawników z wyspecjalizowanej w sprawach odszkodowawczych kancelarii w Poznaniu lub kancelarii w innym dużym mieście, można wywalczyć odszkodowanie o znacznie większej wartości niż to, które pierwotnie zaproponował ubezpieczyciel.

Co należy zrobić po otrzymaniu pierwszej propozycji od ubezpieczyciela?

Po otrzymaniu propozycji odszkodowania lub nawet zanim otrzymamy taką propozycję, zgłaszamy się do wyspecjalizowanego w sprawach odszkodowawczych prawnika – takiego prawnika znajdziesz pod adresem http://www.ceranek.pl/. Skorzystanie z usług prawnika zwykle nie wiąże się z koniecznością ponoszenia jakichkolwiek opłat wstępnych. Cena usługi to najczęściej procent od dodatkowego odszkodowania, jakie wywalczy wybrana przez nas kancelaria. Poznań to przykład miasta, w którym wielu kierowców jest w pełni świadomych swoich praw, w związku z czym wielu z nich chętnie korzysta z usług takich kancelarii. Warto, by również kierowcy z innych zakątków Polski wzięli z nich przykład. Przeszkodą w skorzystaniu usług kancelarii w Poznaniu nie powinno być miejsce zamieszkania danego kierowcy. Wstępną pomoc można przecież otrzymać telefonicznie, a z ofertą przygotowaną przez kancelarię zapoznać się przez Internet.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here