Myślisz o mieszkaniu we Wrocławiu? Grupa deweloperska GEO ma dla Ciebie idealną propozycję, jeśli chcesz się dowiedzieć o niej czegoś więcej, a przy okazji zobaczyć, co jest lepsze – mieszkanie z rynku wtórnego, czy mieszkanie z rynku pierwotnego, zapraszamy do dalszej lektury! Jesteś o krok od swojego wymarzonego „M”!

Kupujemy mieszkanie we Wrocławiu – rynek pierwotny a wtórny

Szukasz mieszkania? Swoich własnych „czterech kątów”? Zapewne pierwszą rzeczą, nad którą się zastanawiasz jest to, czy wybrać mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego.  Zapewne wiesz, że rynek wtórny dotyczy mieszkań używanych, z tak zwanej „drugiej ręki”, a rynek pierwotny dotyczy mieszkań nowych, od dewelopera.

Z pozoru mogłoby się wydawać, że mieszkanie z rynku wtórnego jest tańsze i to najważniejsza z zalet. Ale czy na pewno jest tańsze? Takie mieszkanie z drugiej ręki będziesz musiał dodatkowo wyremontować i dostosować do własnych predyspozycji, a remont niekiedy jest droższy niż wykończenie i doprowadzenie nowego mieszkania ze stanu surowego do stanu „pod klucz”. Dodatkowo dochodzi podatek PCC, którego nie trzeba opłacać, jeśli kupujesz mieszkanie nowe. Przy nowych mieszkaniach jest też większa szansa na uzyskanie korzystniejszego kredytu. W konsekwencji może się okazać, że mieszkanie z rynku wtórnego wcale nie jest o wiele tańsze. A są też inne wady!

Przewagą mieszkania z rynku pierwotnego może być też to, że mieszkania nowe są budowane przy wykorzystaniu nowszych i bardziej wydajnych technologii.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego?

Wybrałeś mieszkanie z rynku pierwotnego? Zobacz, na co powinieneś zwrócić uwagę. Znasz już pewnie osiągniecia dewelopera, który buduje Twoje przyszłe mieszkanie? Jeśli nie – krok pierwszy! Poznaj firmę, która buduje Twoje „M”. Na podstawie wcześniejszych inwestycji, będziesz mógł ocenić rzetelność firmy.

Patrz również na umowę! Tak naprawdę, to najważniejsza część. W umowie znajdują się wszystkie warunki odbioru oraz dodatkowe gwarancje. To tutaj powinny też zostać wpisane materiały, które zostały użyte przez firmę do budowy Twojego mieszkania.

Ostatnia część to odbiór „M”. Bądź czujny. Pomimo tego, że masz 5 lat rękojmi, zawsze warto starannie przyjrzeć się temu, czy firma wywiązała się z umowy i czy mieszkanie nie ma żadnych ukrytych wad. W tym celu można wziąć ze sobą na przykład specjalistę, który oceni jakość wykonanych prac.

 

Nowe mieszkania we Wrocławiu

Szukasz nowego mieszkania we Wrocławiu? Rynek nieruchomości przeżywa renesans i nowe inwestycje pojawiają się jak grzyby po deszczu. Niestety, tak szybko jak nowe mieszkania powstają, tak szybko też znikają. Jeśli interesuje Cię nowe mieszkanie we Wrocławiu, grupa deweloperska GEO ma dla Ciebie idealną propozycję.

Aktualnie deweloper prowadzi inwestycje. Jedną z nich jest Nowy Horyzont przy ul. Łomnickiej na Stabłowicach. To kameralny i spokojny kompleks mieszkaniowy o charakterze rodzinnym, zlokalizowany w spokojnej i cichej okolicy.

To też region, który szybko się rozwija. Powstają tutaj nowe ośrodki kulturalne, sklepy, szkoły oraz połączenia komunikacyjne. Czyni to z Nowych Horyzontów miejsce, które idealnie nadaje się do życia.

Sprawdź ofertę grupy Deweloperskiej GEO na stronie http://geogrupa.pl/pl/oferta/wroclaw/stabalowice/nowy-horyzont. Nowe mieszkanie czeka właśnie na Ciebie!

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here