Inwestowanie w instrumenty finansowe, takie jak akcje czy obligacje to inwestowanie tradycyjne, zwane również konwencjonalnym. Osoby oczekujące większego potencjału zysku, a przy tym skłonne zaakceptować wyższe ryzyko, powinny zainteresować się inwestycjami alternatywnymi. W których z nich warto ulokować środki i jak mogą pomóc w tym kontekście usługi private banking?

Zainteresowanie inwestycjami alternatywnymi zwiększa się w okresach, w których panuje bessa giełdowa oraz niskie oprocentowanie obligacji skarbowych i lokat terminowych. To szczególnie nie dziwi, ponieważ generowane przez nie stopy zwrotu są najczęściej nisko a nawet ujemnie skorelowane ze stopami zwrotu z giełdowych papierów wartościowych. Sęk w tym, że rodzajów inwestycji alternatywnych jest naprawdę wiele i każdy z nich charakteryzuje się określoną specyfiką oraz ryzykiem inwestycyjnym. Dlatego osoba skłonna zainwestować większą kwotę pieniędzy, rzędu kilkunastu, kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych, powinna rozważyć skorzystanie z oferty private banking (bankowości prywatnej). W ten sposób zapewni sobie dostęp do wsparcia merytorycznego specjalistów z zakresu inwestycji i zarządzania majątkiem, a także możliwość wygodnego inwestowania w wybrane inwestycje alternatywne.

Rodzaje inwestycji alternatywnych

Zdecydowana większość alternatywnych form inwestowania polega na realnym nabywaniu fizycznych produktów, których wartość wzrasta tym bardziej, im bardziej ich posiadanie jest pożądane przez innych zainteresowanych. Przykładami takich produktów są:

  • metale szlachetne – złoto, platyna, pallad, srebro,
  • kamienie szlachetne – diamenty, szafiry, rubiny,
  • nieruchomości mieszkalne i komercyjne,
  • whiskey, wino i inne markowe alkohole,
  • monety kolekcjonerskie i inne numizmaty,
  • zabytkowe samochody,
  • dzieła sztuki.

Praktycznie każda z wyżej wymienionych inwestycji odznacza się stosunkowo niską płynnością, a większość z nich dodatkowo – wysokimi kosztami transakcyjnymi i wysokim progiem wejścia. Takie cechy można też przypisać tym nielicznym inwestycjom alternatywnym, które wiążą się z aktywami niebędącymi w powszechnym użyciu. Najpopularniejszymi z nich są inwestycje private equity oraz fundusze hedgingowe.

Złoto fizyczne – najpopularniejsza i najbezpieczniejsza inwestycja alternatywna

Spośród wielu dostępnych rodzajów inwestycji alternatywnych, najpopularniejszym nadal pozostaje złoto fizyczne w postaci sztabek i monet. Za taki stan rzeczy odpowiadają nie tylko właściwości tego cennego kruszcu, ale również rola jaką odgrywa on we współczesnym świecie. Złoto jest niezniszczalne i nie do podrobienia, a jego zasoby stosunkowo niewielkie. Poza tym, chroni ono oszczędności przed inflacją, stanowi kapitał rezerwowy banków centralnych, a przy tym jest walutą powszechnie akceptowaną praktycznie w każdym kraju.

Co ważne jednak, nabywane wyroby złotowe powinny pochodzić od wiarygodnego dostawcy, który gwarantuje ich wysoką jakość oraz bezpieczną realizację transakcji. Kryteria te spełnia Deutsche Bank, gdzie klienci korzystający z oferty private banking mogą w wygodny i bezpieczny sposób zakupić złotowe sztabki o wadze od 1 g do 1000 g (szczegóły oferty na: https://www.eliteprivatebanking.pl/#/inwestycje-alternatywne/zloto-inwestycyjne).

Dlaczego warto zostać klientem segmentu private banking?

Segment bankowości prywatnej zapewnia klientowi dostęp do całego szeregu usług finansowych i udogodnień pozafinansowych. Zaliczają się do nich między innymi: usługa concierge, atrakcyjnie oprocentowane lokaty, gwarantujące liczne korzyści karty płatnicze, pomoc podczas załatwiania spraw bankowych, czy też możliwość korzystania ze wsparcia dedykowanego menedżera private bankingu. Z pomocą wspomnianego specjalisty, klient może inwestować zarówno w tradycyjne instrumenty finansowe, jak i złoto oraz inne inwestycje alternatywne.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here