W ostatnich latach coraz więcej osób sięga po audiobooki, ale nie oznacza to, że tradycyjna książka odchodzi do lamusa. Wręcz przeciwnie, forma papierowa trzyma się mocno i nadal ma swoich zdeklarowanych zwolenników, którzy uwielbiają słyszeć szelest przewracanych kartek oraz czuć specyficzny zapach papieru. Również księgarnia wysyłkowa może potwierdzić, że tradycja czytania tradycyjnej książki nie ginie.

5 dowodów na to, że książka tradycyjna jest idealną alternatywą dla audiobooków

1. Oszczędności

Nie da się ukryć, że książkę w formie papierowej, oczywiście poza nowościami, można dostać już za kilka złotych. Liczne wyprzedaże i promocje starszych wydań sprawiają, że stosunkowo niewielkim kosztem udaje się stworzyć całkiem pokaźną biblioteczkę, która będzie zdobić mieszkanie. To świetna opcja dla osób z mocno ograniczonym budżetem, które nie chcą rezygnować z czytania, a zarazem lubią mieć swoje ulubione pozycje literackie w domowym księgozbiorze. Co ważne, nawet najnowsze bestsellery mogą mieć niezwykle atrakcyjne rabaty np. cała seria poczytnych książek kryminalnych Remigiusza Mroza w promocji 35%.

2. Świetna dostępność

Księgarnia wysyłkowa przyznaje, że zasoby literatury drukowanej są zdecydowanie większe w porównaniu z zasobami cyfrowymi. Ci, którzy czytają naprawdę dużo mogą nie być usatysfakcjonowani ilością dostępnych audiobooków, natomiast zdobycie książki drukowanej jest dość proste, a ponadto są różne możliwości. Można skorzystać z oferty księgarni, ale także antykwariatu. Wiele osób praktykuje wymianę przeczytanych książek na inne tytuły, są nawet organizowane specjalne grupy czytelnicze, które praktykują przekazywanie sobie wzajemne ulubionych tytułów, aby każdy miał do nich dostęp. Co więcej, zawsze można też skorzystać z zasobów bibliotecznych.

3. Łatwość i bezpieczeństwo korzystania

Przeczytanie książki tradycyjnej nie wymaga posiadania żadnego dodatkowego urządzenia, nie grozi również nagły brak zasilania bateryjnego. Jeżeli książka upadnie na podłogę, to najwyżej trochę się zabrudzi, ewentualnie delikatnie rozedrze, ale nie ograniczy to możliwości korzystania z książki. Zupełnie inaczej będzie w przypadku wersji elektronicznej i audiobooka. Przypadkowe upuszczenie czytnika bądź smartfonu wiąże się z poważnym ryzykiem uszkodzenia urządzenia, którego wartość znacznie przekracza koszt zwykłej książki. Warto także podkreślić, że papierową wersję wygodniej trzymać w środkach komunikacji miejskiej, a przede wszystkim trudno sobie wyobrazić, aby jakiś złodziej pokusił się na książkę, natomiast elektroniczne gadżety stanowią łakomy kąsek.

4. Większa użyteczność

Książka tradycyjna zawsze była i nadal jest dobrym prezentem, natomiast książki elektroniczne można podarować wyłącznie osobie, która będzie miała odpowiedni sprzęt do odsłuchania. Trzeba też pamiętać, że nie wszyscy lubią słuchać i wolą samodzielnie śledzić tekst. Książka w formie drukowanej na pewno okazalej się prezentuje, szczególnie ładnie ilustrowane wydania w twardej oprawie. Można także liczyć na wysoką jakość ilustracji i ogólnie bardzo pozytywne wrażenia estetyczne.

5. Prestiż

Może nie jest to najważniejszy aspekt, ale nie można pomijać tej kwestii. Książki ładnie ułożone w domowej biblioteczce niezwykle pozytywnie świadczą o domownikach i nadają przestrzeni mieszkania prestiżowe i bardzo ciepłe wrażenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here