grunt

Nieruchomości uznawane są za jedną z lepszych sposobów na lokatę kapitału. Nie zawsze jednak kupno konkretnej nieruchomości pozwala na uzyskanie wysokiej stopy zwrotu. Do niedawna inwestorzy przede wszystkim interesowali się gruntami, które po wprowadzonej niedawno ustawie stały się trudniejsze w kupnie i sprzedaży. Czy tego rodzaju inwestycje nadal się opłacają?

Ziemia jest dobrem ograniczonym, dlatego też nie można „wyprodukować” jej więcej. W ciągu ostatnich lat inwestowanie w grunty naprawdę było opłacalne, co można zobaczyć na wykresach ilustrujących dynamikę wzrostów. Obecna sytuacja jest jednak patowa, ponieważ wprowadzona ustawa znacznie ogranicza obór gruntami rolnymi, niemniej jednak nie blokuje go całkowicie, co daje szansę inwestorom szukającym korzystnych nieruchomości rolnych.

Czy to dobry czas na inwestycje?

Jeszcze kilka lat temu, przed ustawą gruntową, eksperci wskazywali, że inwestowanie w grunty rolne rzeczywiście jest doskonałym sposobem na lokatę kapitału. W perspektywie rynek miał być całkowicie uwolniony, co w konsekwencji miało doprowadzić do wzrostu popytu ze strony zagranicznych inwestorów. W ten sposób jednocześnie ceny za polską ziemię miały automatycznie poszybować w górę. Sytuacja jest jednak całkowicie inna.

Najważniejsze to znalezienie dobrej oferty, ponieważ to ona powinna być podstawą – grunty zlokalizowane na przyszłościowym terenie, gdzie planuje się inwestycje lub też szacuje się, że inwestycje tego rodzaju mają być planowane, to najlepszy wybór. Warto pamiętać, że nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, która nieruchomość będzie pięła się cenowo w górę, niemniej jednak trendy nadal są wzrostowe, ale eksperci szacują, że po czasowym przestoju wartość gruntów będzie rosła.

Warto korzystać z pomocy doradców

Jeżeli nie masz zbyt dużego doświadczenia w obrocie nieruchomościami i chcesz zacząć inwestować właśnie w tym sektorze, warto skorzystać z pomocy firm doradczych, które będą mogły przeanalizować konkretne rozwiązania i doradzić ci, czy rzeczywiście konkretna inwestycja będzie mogła przynieść ci w perspektywie lat oczekiwane zyski.

Artykuł stworzony przy współpracy z firmą Wealth

Materiał zewnętrzny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here