Coraz częstsze podróże, większe możliwości wyjazdów za granicę oraz przystępne ceny lotów i hoteli – to najważniejsze czynniki, jakie mają wpływ na rozwój kantorów w naszym kraju. Wymiana walut jest jedną z tych czynności, które musimy wykonać przed podróżą. Współczesne społeczeństwo żyje jednak szybciej i bardziej spontanicznie niż kilka lat temu. Tradycyjna forma wymiany walut przestała mu już wystarczać.

Dlatego pojawił się internetowy kantor walutowy. Zaawansowana technologia, coraz większa ilość usług przenoszona jest do sieci, są one świadczone online. Wymiana walut za pośrednictwem Internetu spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem wśród Polaków. Czym jednak internetowy kantor walutowy różni się od stacjonarnego?

Różnice w kursach

To, co przede wszystkim warunkuje wybór kantoru, to kurs walut. Nietrudno jest dostrzec, że różnice kursowe w kantorach nawet w obrębie jednego miasta mogą być naprawdę duże. Analiza poszczególnych placówek wymaga jednak dużego nakładu pracy i czasu, którego jednak w natłoku codziennych obowiązków nie mamy wystarczająco dużo. Wpływ na różnice kursowe ma wiele czynników – koszt prowadzenia kantoru, liczba klientów i zasięg działalności. Przy ustalaniu spreadu właściciele kantorów stacjonarnych muszą uwzględnić koszty, jakie ponoszą z tytułu prowadzenia działalności.

Internetowy kantor walutowy funkcjonuje znacznie inaczej. Przez to, że nie generuje kosztów, a jego zasięg jest nieograniczony, może pozwolić sobie na atrakcyjniejszą ofertę dla swoich klientów. To jedna z tych różnic pomiędzy dwoma formami wymiany walut, która zadecydowała o wzroście zainteresowania usługami online.

Wymiana walut, a oszczędność czasu

Czas to pieniądz, dlatego nie należy go marnować w momencie, kiedy można wybrać opcję wygodniejszą i wymagającą od nas poświęcenia znacznie mniej czasu. Internetowy kantor walutowy jest dostępny dla klientów przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu i nie trzeba wychodzić z domu, aby kupić euro czy dolary. Można to zrobić nawet na kilka minut przed wylotem. Aby dokonać wymiany walut w kantorze stacjonarnym, trzeba osobiście pojawić się w jego placówce. To kolejna różnica, która jest niezwykle istotna dla klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here