Jedną z lepiej płatnych branż jest rozwój osobisty. Godzina z coachem może kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Każdy, kto chce zmienić swoje życie, zacząć zarabiać, a zarobione pieniądze oszczędzać, wie, że nie zrobi tego bez odpowiedniego wsparcia w postaci mentoringu. Niewiedza może nas kosztować masę utraconego czasu, który spędziliśmy na powielaniu starych, niedziałających rozwiązań, zamiast na wyrobieniu nowych nawyków i zaangażowaniu się w działania, które niosą realną wartość, którą ukazuje również najlepszy blog o rozwoju osobistym.

Już za późno na rozwój osobisty?

Wiele osób żyje w błędnym przekonaniu, że jest już za późno na rozwój osobisty, zmianę zawodową, zarabianie czy oszczędzanie. Prawda jednak jest taka, że codziennie powstają nowe zawody, upadają firmy, a inne odnotowują rekordową sprzedaż i w tak dynamicznie zmieniającym się świecie, nie można niczego planować z dużym wyprzedzeniem, a najlepszy czas, by działać, jest teraz. Z tego samego powodu nie warto chować swoich pomysłów przed światem, w nieskończoność ich poprawiać. Kolejną barierą przed zmianą zawodową jest lęk przed popełnieniem błędu. Boimy się porażki, więc nie wykorzystujemy swojego potencjału. Statek jest bezpieczny w porcie, ale nie po to buduje się statki. Dlatego lepiej zastąpić termin porażka słowem nauczka i po każdym niepowodzeniu wyciągać wnioski.

Jak zacząć zarabiać ?

Aby zacząć zarabiać, trzeba zadać sobie inaczej sformułowane pytanie: jaką wartość mogę dać innym i gdzie znaleźć osoby gotowe zapłacić za to, co oferuję? Każdy z nas ma jakiej talenty i mocne strony. Praca z pasją cechuje się tym, że mamy coraz więcej energii, wieczorem zasypiamy szczęśliwi, a możliwość pomagania innym daje ogromną satysfakcję. Następnie musimy porzucić nisko płatne zajęcie, które zabiera nam czas i być gotowi uczyć się nowej branży, nieustannie rozwijać, aktywnie poszukiwać klientów. Im większe korzyści wnosimy w życie innych, tym większego zwrotu możemy oczekiwać. Działa marketing rekomendacji. Zadowolony klient będzie dzielił się z innymi swoimi postępami, będzie nas polecał. Właśnie tego uczy nas Copywriting blog, z którym warto być na bieżąco.

Warto przyjąć taki model biznesowy, w którym nie musimy nieustannie poszukiwać nowych klientów, ale swoim zaufanym proponować nowe, ulepszone produkty. O wiele łatwiej jest zadbać o raz pozyskanego klienta, niż zdobyć nowego. Musimy też szukać naszego klienta w odpowiednim miejscu, a zatem określić szczegółowo, jaki jest, jakie ma potrzeby i w czym możemy mu pomóc. Jeśli nie możemy rzucić stałej pracy, możemy zacząć zarabiać w weekendy i wieczorami, stopniowo zmniejszając liczbę godzin w starym zawodzie.

Jak zacząć oszczędzać ?

Kiedy nasze dochody są stabilne, warto zadbać o poduszkę finansową na czarną godzinę. Pomoże nam ten cel osiągnąć oszczędzanie. Również na tym polega rozwój osobisty. Niestety wiele osób przejada całe zarobione pieniądze, dodatkowo zaciągają kredyty, a nawet gdy zwiększą swoje zarobki, to od razu wszystko wydają. Każdy może oszczędzać niezależnie od wysokości dochodów. Wymaga to wyrobienia odpowiednich nawyków. Oszczędzanie może nam też ułatwić określenie celu, np. emerytura, kurs doszkalający, studia syna.

Pozycjonowanie strony www – poradnik

Kolejny etap rozwoju to nasza wiedza i doświadczenie na temat pozycjonowania stron www. Warto się w tym kierunku szczególnie rozwijać, jeśli posiadamy pewną stronę, na przykład bloga, stronę firmową czy sklep online. Czy warto jest pozycjonować seo czy po prostu wybrać reklame w Google Adwords? Poniższy film daje pewne światło na tą sprawę:

Film o tym co jest lepsze „Pozycjonowanie czy Adwords?”:

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here