Gdańsk to miasto oferujące wiele ciekawych atrakcji. Co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów nie tylko z Polski, ale też z innych zakątków świata. To właśnie duże zapotrzebowanie na noclegi ze strony turystów sprawiło, że kawalerki w Gdańsku stały się tak dobrym pomysłem na inwestycję.

Podczas wyjazdu do innego miasta możemy przenocować w hotelu lub w hostelu, ale aktualnie nie jest to jedyna opcja dla podróżujących. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również apartamenty na wynajem, które określane są też mianem aparthoteli. Wynajmujemy wtedy całe mieszkanie – na jedną noc albo na dłuższy okres. Zarobek wynikający z takiego krótkoterminowego, turystycznego wynajmu mieszkań jest znacznie większy niż w przypadku wynajmu długoterminowego. Jedna noc kosztuje przeważnie od około 150 do 500 złotych w zależności od lokalizacji, standardu oraz od metrażu nieruchomości.

W związku z tym nowe mieszkania na sprzedaż w Gdańsku są obecnie kupowane nie tylko przez osoby chcące przeprowadzić się na swoje, ale również przez inwestorów, którym zależy na ulokowaniu pieniędzy przyszłościowo – w nieruchomości. Aktualnie średnia cena nieruchomości mieszkalnej na rynku pierwotnym w Gdańsku to około 7 000 złotych. Gdy będziemy chcieli jednak zdecydować się na zakup kawalerki, musimy liczyć się z wydatkiem wynoszącym nawet około 10 000 złotych. To właśnie mieszkania o mniejszym metrażu cieszą się największym zainteresowaniem wśród inwestorów – są łatwe w wynajmie, a także w ewentualnej sprzedaży, dlatego znikają z rynku jak świeże bułeczki.

Osoby, które chciałyby zainwestować w mieszkanie na wynajem w Gdańsku, powinny pamiętać o tym, że znalezienie odpowiedniego lokum może być poważnym wyzwaniem – trzeba szybko decydować się na zakup, ponieważ mieszkania o mniejszym metrażu są szybko rezerwowane. Z aktualnymi ofertami nieruchomości można zapoznać się on-line na stronach internetowych deweloperów w Gdańsku https://riverfront.pl/nowe-mieszkania-od-dewelopera-gdansk/ – zajdziemy tam informacje na temat wykonawcy, obecnie realizowanych inwestycjach, tych oddanych już do użytkowania, a także tych planowanych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here