Mieszkania Targówek Warszawa – Osiedle Wilno

0
2941

Targówek to jedna z dzielnic Warszawy położona na jej obrzeżach, a dokładniej po prawej stronie Wisły. Powierzchnia dzielnicy wynosi trochę 24 km2. Jej zaludnienie na początku 2017 roku wynosiło 123 535 mieszkańców.

Dzielnice sąsiadujące

Targówek graniczy z:

 • od strony północnej z Białołęką;
 • od strony zachodniej z Pragą Północ;
 • od strony południowo-wschodniej z Rembertowem;
 • od strony wschodniej z miastami Ząbki i Marki,
 • od strony południowej z Pragą Południe.

Podział według Miejskiego Systemu Informacji

Targówek – zgodnie z podziałem administracyjnym Miejskiego Systemu Informacji – składa się z rejonów tkj.:

 • Targówek Mieszkaniowy
 • Targówek Fabryczny
 • Bródno
 • Bródno Podgrodzie
 • Zacisze
 • Elsnerów
 • Utrata.

 Targówek można podzielić na 2 części tj. mieszkaniową, do której zalicza się rejony tkj. Bródno, Targówek Mieszkaniowy oraz Zacisze, a także  przemysłową tzw. Targówek Fabryczny. Blisko 1/3 powierzchni dzielnicy to tereny zielone, z których najważniejszymi są: Park i Lasek Bródnowski, Park Wiecha, a także ogródki działkowe.

Ważne miejsca na Targówku

Do najważniejszych miejsc na Targówku można zaliczyć Cmentarz Bródnowski, na którego terenie znajduje się XIX-wieczny drewniany kościół św. Wincentego à Paulo, Cmentarz żydowski, kościół Zmartwychwstania Pańskiego, nagrobek Michała Walembergera z 1708 roku, Las Bródnowski, fort Lewicpol, Teatr Rampa, drewniana kamienica oraz drewniana chałupa przy ul. Praskiej 1. 

Osiedle Wilno

Targówek to jedna z najdalej położonych dzielnic Warszawy, co wiąże się również z atrakcyjniejszymi cenami nieruchomości na tym terenie. Prężnie rozwijające się dzielnice, również pod względem komunikacyjnym, są przyszłością rozwoju miasta, dlatego deweloperzy chętnie tu lokują swoje inwestycje.

Warszawski deweloper Dom Development właśnie na Targówku rozpoczął budowę Osiedla Wilno, zlokalizowanego przy ul. Wiernej 24. Osiedle znajduje się 4 minuty od stacji Metra Dworzec Wileński, a dojazd do centrum miasta zajmuje niecałe 15 minut za sprawą przystanku kolejowego Warszawa Zacisze – Wilno. Inwestycja znajduj się nieopodal Starej Pragi, a tym samym blisko różnych pubów, restauracji i obiektów kultury oraz sztuki. W bezpośrednim sąsiedztwie są również centra handlowe czy popularna IKEA. Nie brakuje tu również terenów zielonych m.in. sztucznego jeziora przy ul. Bardowskiego.

Sama inwestycja to 3-piętrowy budynek, w którym znajdują się mieszkania o różnej powierzchni – od 42 do ponad 90 m2. Mieszkania są funkcjonalne, komfortowe oraz posiadają duże okna, zapewniające odpowiednie doświetlenie.

Na terenie osiedla znajdują się 3 place miejskie, liczne uliczki, alejki i skwery, które nadają temu miejscu niepowtarzalnego charakteru. Architekturę tego osiedla wzorowano na wileńskiej zabudowie, a w samym sercu osiedla znajduje się Plac Ostrej Bramy, będący idealnym miejscem do spotkań i odpocznku. Części wspólne osiedla są zielone, znajduje się tu fontanna z rzeźbami kąpiących się dzieci, place zabaw, a całość dopełniają liczne elementy dekoracyjne. Dla wygody mieszańców na terenie osiedla zostały zaplanowane liczne punkty handlowo-usługowe.


Zakończenie budowy:
Wilno 3 Etap 2: Grudzień 2017
Wilno 3 Etap 3: Grudzień 2017
Wilno 6 Etap 1: Październik 2018
Wilno 6 etap 2: Kwiecień 2019

Tutaj znajdziesz więcej informacji o Osiedlu Wilno na Targówku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here