Czynność cynkowania poszczególnych elementów – także stali, pełni funkcję zabezpieczającą przed niechcianą korozją. Szerokie zastosowanie cynkowania dotyczy praktycznie wszystkich zakładów produkcyjnych – począwszy od branży motoryzacyjnej, a skończywszy na ciężkim przemyśle metalurgicznym. Na czym konkretnie polega cynkowanie stali? Odpowiedź w dzisiejszym artykule.
Różne warianty cynkowania
Cynkowanie występuje w różnych wariantach, które dobierane są względem elementu w którym ma ono być stosowane. Powłoką cynkową z powodzeniem można traktować elementy stalowe o dużych rozmiarach, jak i niewielkie, co znamy doskonale z części samochodowych. Jedną z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych metod cynkowania jest cynkowanie proszkowe. Polega ono na utrzymaniu danego elementu stalowego przez określoną ilość godzin w specjalnie dostosowanej temperaturze wewnątrz proszku, który zawiera rzecz jasna ocynk. Innym – również popularnym wariantem jest cynkowanie zanurzeniowe polegające na kąpieli danego elementu stali w specjalnie przygotowanym płynie, który także zawiera wspomniany ocynk. Kolejnym krokiem owego procesu jest czynność wysuszenia elementu stalowego. Najmniej popularną, ale wciąż stosowaną jest efektywna metoda natryskowa, która najczęściej bywa stosowana w zewnętrznych powłokach samochodowych. Dzięki temu blacha zachowuje nader długą żywotność, a posiadania auta w ocynku uznawane jest za ogromny prestiż.
Zaufaj sprawdzonym rozwiązaniom
Ocynkowana stal wciąż jest w cenie, dlatego popularność wspomnianych metod wciąż rośnie. Przykładem marki, która zajmuje się profesjonalnym cynkowaniem przy zastosowaniu innowacyjnych technologii jest renomowana firma Metaltech. Cynkowanie stali od Metaltech to gwarancja długiej żywotności i bezawaryjnego funkcjonowania poszczególnych elementów. Ze szczegółami oferty dostosowanej do indywidualnych potrzeb można zapoznać się poprzez oficjalną stronę internetową wspomnianej marki.