Mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnim czasie wybór jest ogromny, a deweloperzy nie poprzestają na wprowadzaniu nowych mieszkań do ofert sprzedażowych.

W niemal każdym mieście powstają osiedla deweloperskie. Buduje się głównie tam, gdzie jest na to miejsce, ze względu na to, że bardziej atrakcyjne tereny z wielu powodów już posiadają zabudowę. Nowe apartamenty w Warszawie obecnie powstają głównie w okolicach Białołęki oraz na poprzemysłowych terenach Woli.

W stolicy w pierwszej połowie 2017 roku zbudowano ponad 7,6 tysięcy mieszkań. Zdecydowana większość lokali jest przeznaczona na sprzedaż lub wynajem. Konkurencja nie hamuje działań deweloperów. Popyt na mieszkania jest w dalszym ciągu duży. Przy osiedlach mieszkaniowych powstają całe zaplecza: usługi handlowe, punkty gastronomiczne, drogi, komunikacja, przedszkola oraz szkoły. Trudno jednak o znalezienie mieszkania tuż przy samym metrze w centrum. Mieszkania Warszawa nowe inwestycje są pewnego rodzaju gwarancją, że przed budynkiem nie wyrośnie budynek przemysłowy lub droga szybkiego ruchu, stąd kompleksy osiedlowe wydają się być tak dobrym pomysłem.

W samym centrum powstają nowoczesne mieszkania, które odzwierciedlają klimat danej dzielnicy. W większości wypadków są to jednak drogie mieszkania lub apartamenty zlokalizowane w pobliżu Śródmieścia. Większość z apartamentów jest jednak nabywana bardziej z myślą o inwestycji pod wynajem niż samego zamieszkania w danym miejscu. Inwestycja tego typu jest opłacalna zwłaszcza, jeśli deweloper oferuje usługę typu concierge. W ten sposób mieszkanie zostaje włączone do obsługi wynajmu, a właściciel nie musi się zbytnio martwić o wyszukanie osób zainteresowanych wynajmem i dzięki temu może cieszyć się zyskiem z inwestycji.

Nowe mieszkania powstają w szybkim tempie, lecz na horyzoncie widać, że trend nieco spowalnia. Mimo to, deweloperzy są wciąż w dobrej sytuacji ze względu na duży popyt na mieszkania. W ten sposób mogą dalej realizować ciekawe projekty inwestycyjne w dużych aglomeracjach, takich jak Warszawa.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here