Pożyczka gotówkowa na wyjazd z dziećmi

Ferie z dziećmi w ciepłych krajach to dobry pomysł dla miłośników plażowania, sportów wodnych i aktywnego zwiedzania. Zimowy wyjazd w góry jest okazją do nauki jazdy na nartach bądź desce snowboardowej i wspólnego spędzania wieczorów przy kominku.

Ferie z dziećmi na Wyspach Kanaryjskich

Pożyczki gotówkowe przyznawane są najczęściej już od 100 do nawet 4000 złotych przy piątym zobowiązaniu finansowym. Podczas wyjazdu (organizowanego na własną rękę bądź z biurem podróży) na wypoczynek, zawsze trzeba być przygotowanym na dodatkowe wydatki.

Ferie zimowe na Wyspach Kanaryjskich są polecane całym rodzinom. Wyspy są częścią Hiszpanii i leżą u wybrzeży Afryki. Nazywane Wyspami Szczęśliwymi Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, Gomera oraz Hierro nawet zimą mają przyjazny turystom klimat. Mało deszczowych dni i dużo słońca umożliwia całoroczne plażowanie i uprawianie sportów wodnych. Na Wyspy Kanaryjskie najlepiej jest polecieć samolotem, np. z Warszawy, z przesiadką w jednym z hiszpańskich miast. Pomiędzy wyspami można poruszać się samolotami lub promami, poduszkowcami i wodolotami, które zapewniają piękne widoki.

Dzieci będą zachwycone wizytą w jednym z licznych parków rozrywki i parków wodnych na Kanarach. Obowiązkowym punktem programu jest zwiedzanie parku narodowego Timanfaya, z gejzerami i kamieniami, które pozostają gorące od momentu wybuchu wulkanu w XVIII wieku. W parku safari Palmitos znajduje się ogromne akwarium, egzotyczne ptactwo oraz agawy, orchidee i kaktusy. Warto obejrzeć naturalne formacje skalne, takie jak Caldera de Taburiente, ściana wspinaczkowa Roque Nublo i wąwóz strachu, a także tysiącletni las laurowy, wydmy w Maspalomas i jaskinię Galdar.

Zimowy wyjazd z dziećmi na narty i snowboard (ferie w górach)

Wybierając miejsce na wspólny wyjazd należy zwrócić uwagę na to, czy:

  • stacja narciarska jest niewielka, ustronna, a ruch na stoku nieduży, w związku z czym dzieci będą mogły bezpiecznie uczyć się jazdy na nartach i snowboardzie i zjeżdżać z razem rodzicami,
  • na dużej i ruchliwej stacji wydzielono specjalny obszar do jazdy dla najmłodszych.

Dzieci szybciej opanują podstawy oraz technikę jazdy, pobierając lekcje u doświadczonego instruktora. Stok powinien być płaski, niekoniecznie długi, z dość długim wypłaszczeniem na końcu, co umożliwia początkującym narciarzom bezpieczne zatrzymywanie. Najwygodniejsze wyciągi dla dzieci to te dywanikowe, najbardziej popularne w krajach alpejskich.

W Polsce najlepsze ośrodki do uprawiania sportów zimowych dla całych rodzin z dziećmi to m.in.: Bukowina Tatrzańska, Białka Tatrzańska, Szczyrk, Ustronie, Szklarska Poręba, Bałtów, Wisła, Tylicz, Jaworzyna Krynicka, Rytro, Czarna Góra, Małe Ciche pod Zakopanem, Istebna Zagroń.

Przed zimowymi wyjazdami z dziećmi do innych krajów europejskich warto sprawdzić terminy ferii w szkołach w poszczególnych regionach, żeby uniknąć tłumów na stokach i w restauracjach. Najpiękniejsze miejsca znajdują się zarówno w pobliskiej Słowacji, jak i we Francji, Austrii oraz we Włoszech.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here