Smartwatch – hit tego sezonu. Jaki kupić, by nie żałować?

Smartwatche to nowinka technologiczna, która podbiła świat. Można je zobaczyć na nadgarstkach zarówno sportowców, biznesmenów, jak i fashionistów. Nie ma co się dziwić – ten sprzęt, przypominający zegarek, ma mnóstwo dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji. Do tego producenci dbają też o ciekawy design, więc każdy może z powodzeniem dobrać gadżet w swoim stylu.

Smartwatch watch to inteligentny zegarek. Oprócz tego, że wskazuje godzinę, możemy za jego pomocą sprawdzać powiadomienia na portalach społecznościowych, odbierać SMS-y (a w nowocześniejszych wersjach także na nie odpisywać), sprawdzać, kto dzwoni, itp. A wszystko dzięki temu, że urządzenie łączy się za pomocą Bluetooth z naszym smartfonem. W zależności od modelu można znaleźć w nim niemalże nieskończoną liczbę przeróżnych funkcji.

Taki sprzęt kupuje się zazwyczaj na kilka lat, więc dobrze jest zastanowić się nad wyborem najlepszego urządzenia. Najtańsze modele smartwatchy kosztują niewiele ponad 100 zł, najdroższe zaś – kilka tys. zł. Jak widać, rozstrzał cenowy jest duży. Bez względu na to, czy decydujemy się na znany smartwatch Samsung, czy jakikolwiek inny, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Tylko w ten sposób dobierzemy produkt, który nas w pełni zadowoli. Kupowanie pierwszego lepszego sprzętu nie jest z pewnością dobrym rozwiązaniem.

Zwróć na to uwagę

Kupując jakikolwiek sprzęt, warto zwracać uwagę na producenta i opinie. Dużym powodzeniem cieszy się niejeden smartwatch Samsung, urządzenia te są bowiem przystępne cenowo i mają wiele rozmaitych funkcji. Można znaleźć także modele, które łączą się zarówno z iPhone’ami, jak i smartfonami z systemem Android. To świetna opcja dla osób, które często zmieniają telefony.

Tanie modele nie są zazwyczaj wodo- ani pyłoodporne. To duży minus, szczególnie że smartwatch watch często używany jest przez cały czas – na basenie, podczas kąpieli czy joggingu w deszczu. Brak tego zabezpieczenia powoduje, że urządzenie szybko się niszczy. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, czy sprzęt, który chcemy kupić, będzie wytrzymały i ma te parametry.

Niektóre inteligentne zegarki są także wyposażone w odtwarzacz MP3, budzik czy aparat fotograficzny. Najnowsze modele pozwalają, jak wcześniej wspomniano, odpisywać na SMS-y oraz kontaktować się ze znajomymi przy użyciu ekranu smartwatcha. Bardzo ciekawą funkcją, którą zawiera prawie każdy smartwatch Samsung oraz inne urządzenia dobrych marek, jest opaska monitorująca aktywność. To doskonała propozycja dla osób, które chciałyby kontrolować swoją codzienną aktywność – liczbę kroków czy spalone kalorie. Funkcja ta umożliwia także kontrolę snu, wiemy więc, czy w nocy nasz organizm prawidłowo się zregenerował.

Jaki wyświetlacz?

Smartwatch watch może mieć typową dla zegarka tarczę i niewielkie miejsce, na którym widzimy powiadomienia. Inne modele są z kolei wyposażone w zwykły ekran. Nie powinno się kupować urządzenia z dużym wyświetlaczem, nie będzie się on bowiem zbyt dobrze prezentował na nadgarstku, szczególnie że z założenia sprzęt ten nosi się przez cały czas. Najpopularniejsze przekątne ekranu wynoszą 1,2-1,7 cala. Jeśli urządzenie ma monochromatyczny ekran, to bateria będzie działała dłużej, natomiast ekran LCD daje kolorowy obraz.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here