Wiele osób uważa, że brak tak zwanego źródła stałego dochodu wyklucza możliwość wzięcia pożyczki. Okazuje się jednak, iż jest to możliwe. Coraz prężniej rozwija się bowiem sektor firm pozabankowych, które oferują tego typu usługi.

Kim jest bezrobotny?

Według obowiązującej definicji jest to osoba zdolna do pracy, zarejestrowana w odpowiednim Urzędzie Pracy. Oczywiście nie może być nią student dzienny oraz pełnoletni uczniowie (techników, czy liceów). Aby uzyskać pożyczkę niezbędne będzie zaświadczenie o posiadaniu statutu osoby bezrobotnej, który możemy zdobyć właśnie w UP.

Prostota i szybkość

Korzystając z pożyczek dla bezrobotnych nie musimy martwić się formalnościami. Zazwyczaj niezbędny będzie jedynie ważny dowód osobisty. Istotną kwestią jest także oprocentowanie. W przypadku pożyczek dla bezrobotnych jest ono zazwyczaj dość niskie, tak by pożyczkobiorca był w stanie spłacić należność w terminie. Przekroczenie ustalonej daty, może powodować naliczenie karnych odsetek. Najczęściej pożyczki są zaciągane na 30 dni i są to stosunkowo niewielkie kwoty.

Aby uzyskać pożyczkę musimy zarejestrować się na stronie WWW danej firmy, wypełnić formularz i przesłać skan dowodu osobistego. Pamiętajmy, by wszystkie informacje były prawdziwie. Wpisanie fałszywych danych uniemożliwi wzięcie pożyczki. Po pozytywnej weryfikacji danych otrzymamy pieniądze na konto.

Bezpieczeństwo

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie długu koniecznie musimy zapoznać się z ofertami firm pozabankowych. Dokładnie przeczytajmy wszystkie informacje, przeliczmy także kwotę jaką będziemy musieli zwrócić. W przypadku dodatkowych pytań, warto skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. Dopiero, gdy zbierzemy wszystkie niezbędne dane i nasze wątpliwości zostaną rozwiane, złóżmy wniosek o przyznanie pożyczki. Wiele firm próbuje wykorzystać ciężką sytuację osób bezrobotnych, dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się z ofertą. Nie dajmy się oszukać i sprawdźmy wiarygodność placówki, od której zamierzamy pożyczyć pieniądze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here