Nie możesz pozwolić sobie na zakupienie drogiego mieszkania w centrum? W takim przypadku warto zapoznać się z ofertami na obrzeżach, gdzie ceny spadają o kilkadziesiąt procent.

Sprzedaż mieszkań idzie pełną parą – deweloperzy w Polsce cały czas realizują nowe inwestycje, a klienci kupują je nie tylko dla siebie, ale również w celach inwestycyjnych. Znalezienie odpowiedniego mieszkania nie jest dzisiaj bardzo trudne – problemem bywa jednak jego sfinansowanie.

Ceny mieszkań różnią się głównie pod względem lokalizacji. Najwięcej zapłacimy za nieruchomość położoną w centrum – nawet jeśli jest ona w gorszym stanie. Mniej z kolei będą kosztowały nas nieruchomości znajdujące się na obrzeżach miast. To właśnie na takie lokale decyduje się obecnie wiele osób, które nie mogą pozwolić sobie na większy wydatek.

Jedna wraz z gorszą lokalizacją pojawiają się też pewne problemy. Dotyczą one głównie dużych miast, na przykład wtedy, gdy interesują nas nowe mieszkania Wrocław ma rozbudowane osiedla na obrzeżach. Podobnie jest z Warszawą, Krakowem czy Poznaniem. Dojazd z podmiejskiego osiedla mieszkaniowego do centrum może trwać aż ponad godzinę własnym autem. Także komunikacja publiczna nie zawsze działa idealnie. Zatem pojawia się problem – czy rzeczywiście opłaca się kupować takie nieruchomości?

Zanim zdecydujemy się na zakupienie mieszkania na obrzeżach, powinniśmy zawsze przenalizować, czy taki zakup będzie dla nas opłacalny. Dotyczy to głównie osób, które będą musiały dojeżdżać do centrum miasta do pracy. Także wtedy, gdy mamy dzieci, dojazdy się komplikują.

Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być znalezienie mieszkania nieco dalej od centrum, ale jednocześnie z dobrym połączeniem, na przykład autobusowym czy drogowym, aby dojazd nie zajął dużo czasu. Warto też dowiedzieć się, jakie inwestycje mogą powstać w danej okolicy w przeciągu kolejnych lat.

Zatem mieszkanie w dalszej lokalizacji ma zarówno swoje plusy, jak i minusy. Warto zawsze dobrze sprawdzić, czy konkretne położenie nieruchomości będzie nam odpowiadało teraz i za jakiś czas.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here