jak może nam pomóc technologia

Kto z nas nie marzy o tym, by wybrać się do jakiegoś egzotycznego kraju lub na inny kontynent? A może wręcz przeciwnie, naszym celem jest szlak górski, z dala od cywilizacji? Niezależnie od miejsca, które wybierzemy, warto nasz wymarzony wyjazd dobrze zaplanować, w czym z pewnością pomoże nam technologia.

Planujemy wyjazd

Aby nasze wymarzone wakacje mogły dojść do skutku, ważne jest, by je dobrze zaplanować. Musimy potraktować to jak projekt do wykonania i podzielić go na etapy, wraz z czasem, którzy przewidujemy na ich realizację. Narzędziem elektronicznym, które możemy wykorzystać w tym celu, jest zainstalowany w komputerach z systemem Windows Microsoft To-Do. Jest to program, który umożliwia rozpisanie projektu i podzielenie go na etapy. Do każdego z zadań do odhaczenia możemy dopisać termin realizacji oraz ustawić przypomnienie. Jeżeli planujemy wyjazd w grupie, warto rozważyć skorzystanie z narzędzia przeznaczonego docelowo dla firm. Mowa tu o Asanie, która daje 30-dniowy okres próbny, co zupełnie nas nic nie kosztuje. Dzielimy wówczas obowiązki między poszczególnych znajomych, dzieląc ich na zespoły. Asana ułatwia też komunikację w grupie, co pozwala oszczędzić czas, który moglibyśmy zmarnować na dojazdy i spotkania offline.

Wybieramy cel i ustalamy budżet

Z pewnością na liście rzeczy do zaplanowania w powyżej omówionych narzędziach znajdziemy obranie celu podróży i ustalenie budżetu. Warto jest zadbać o odpowiednio wczesne przygotowania do wyjazdu, dzięki czemu zyskamy cenny czas pozwalający na uzbieranie potrzebnej nam ilości pieniędzy. W planowaniu domowego budżetu znów może pomóc nam technologia, a konkretnie aplikacje, m. in. Menadżer Wydatków czy 1Money. Musimy co prawda regularnie zapisywać w nich swoje wydatki, jednak pozwala to spostrzec, na co wydajemy najwięcej pieniędzy. Pomocne może być również nasze konto bankowe i analiza przychodów oraz wydatków. Mając dopięty budżet, powinniśmy przejść do wyboru celu podróży. Warto wykorzystać wyszukiwarkę internetową czy popularne blogi podróżnicze, ponieważ mogą nam one nieco więcej powiedzieć o atrakcjach znajdujących się w danym miejscu.

Nocleg i dojazd

Przyszła pora na rezerwację noclegu i biletów. W zależności od celu naszej podróży, możemy wybrać odpowiednią opcję poszukiwania miejsca zakwaterowania. Jeżeli będzie to wyjazd do zagranicznych kurortów znajdujących się m. in. w Grecji czy Turcji, warto będzie skorzystać z ofert znajdujących się na stronach biur podróży. Dobrym pomysłem jest wcześniejsze zaplanowanie wyjazdu, gdyż oferty „first minute” są często o wiele bardziej opłacalne niż gdybyśmy zakupili wakacje w późniejszym terminie. Chcemy wyjechać za granicę, ale niekoniecznie z biurem podróży? Skorzystajmy z wyszukiwarki lotów takiej, jak chociażby esky.pl. Ma ona wiele zalet – pokazuje nam loty nie tylko w wybranych przez nas terminach, ale również wcześniej i później, zwłaszcza, jeżeli ceny biletów są wtedy niższe. Dodatkowo, możemy za pomocą tej wyszukiwarki zarezerwować hotel. Planujemy urlop w Polsce? Warto opracować dojazd za pomocą Map Google, a w przypadku komunikacji zbiorowej poszukać dostępnych połączeń poprzez wyszukiwarki. Jedną z nich jest popularny Google, który pokazuje najszybszą, a także najbardziej opłacalną trasę dojazdu. Innym narzędziem pomagającym w zaplanowaniu dojazdu na miejsce jest strona e-podroznik.pl, która umożliwia znalezienie najlepszych połączeń kolejowych i autobusowych. Narzędzie to często podpowiada również różne promocje. W przypadku noclegu w Polsce czy poza jej granicami świetnie sprawdzą się znane platformy takie, jak Booking.com czy Airbnb. Pozwolą one na wybranie najkorzystniejszej dla nas formy noclegu, która nie nadszarpnie zbytnio zaplanowanego budżetu.

Uwiecznienie wspaniałych chwil

Nie ma dobrego wyjazdu bez uwiecznienia go w postaci zdjęć. Oczywiście, nie musimy od razu wszystkim chwalić się w mediach społecznościowych – to ma być przede wszystkim pamiątka dla uczestników wakacji. Trudno jednak o dobre zdjęcia, kiedy brak nam jest odpowiedniego sprzętu. Przyzwoity smartfon lub kamera powinny wystarczyć. Warto jednak przed wyjazdem zorientować się, czy nie potrzebujemy czegoś lepszego, a także poznać triki, dzięki czemu nasze fotografie będą niezapomniane. Z pomocą przyjdą blogi technologiczne, takie, jak chociażby ten: https://techpolska.pl/, gdzie możemy zapoznać się z rankingami najlepszych smartfonów w rozsądnych cenach czy poczytać o aplikacjach, które mogą nam ułatwić życie podczas podróży.

Czas na obiad, czyli gdzie zjeść?

Zanim wybierzemy się w podróż marzeń, warto zapoznać się z ofertą restauracji, które znajdują się w pobliżu miejsca, do którego się wybieramy. Z pomocą przyjdą nam oczywiście Mapy Google. Być może „all inclusive” nie wystarczy lub zwyczajnie będziemy mieli ochotę na coś innego, niż jest serwowane w hotelu. Mając dostęp do hotelowego Wi-Fi, warto skorzystać ze wspomnianych Map Google i poszukać restauracji znajdujących się w naszej okolicy. Zanim jednak wybierzemy się na wyjazd, powinniśmy dowiedzieć się, jak należy szukać dobrych restauracji za pomocą tego narzędzia. Również tu z pomocą przyjdzie nam technologia, a konkretnie poradniki omawiające to zagadnienie. Przykładem może być następujący wpis: https://techpolska.pl/jak-znalezc-restauracje-w-poblizu-mojej-lokalizacji-za-pomoca-map-google/, który przedstawia krok po kroku proces odnalezienia restauracji znajdującej się w pobliżu naszej lokalizacji. Wszak o poziomie zadowolenia z wyjazdu w dużej mierze decyduje to, co jedliśmy i czy było to smaczne.

Podsumowanie

Nie ma dobrego wyjazdu bez odpowiedniego planu (chyba, że spontaniczność nam świetnie wychodzi…). Jak się już przekonaliśmy, mogą nam w tym pomóc odpowiednio dobrane narzędzia elektroniczne – aplikacje, programy i strony internetowe. Warto zatem skorzystać z powyższych porad, a najbliższy wyjazd będzie wakacjami marzeń.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here