Czy Polska rodzina może otrzymać dodatki rodzinne w Niemczech?

0
1275

Emigracja zazwyczaj kojarzy się z młodymi osobami, które uciekają z kraju za lepszej jakości życiem. Oczywiście często są to osoby, które posiadają już rodziny i chcą zapewnić im lepszym byt w Polsce. Z czasem jednak coraz więcej osób decyduje się na to, by wyjechać dosłownie całymi rodzinami, ponieważ w ten sposób nie tylko jeden rodzic może lepiej zarabiać, ale obydwoje. Mogą oni również otrzymać dodatki rodzinne w Niemczech lub innymi kraju europejskim. To bez wątpienia atrakcyjna propozycja, ponieważ bywają one dużo większe niż w Polsce.

Czy jednak osoby, które nie mają obywatelstwa z innego kraju, mogą otrzymać tego typu dodatki do pensji? Spieszymy z odpowiedziami, które z pewnością interesują wiele Polskich rodzin za granicą. Zapraszamy serdecznie do lektury i mamy nadzieję, że uda nam się kompleksowo rozwiązać problem dotyczący takich aspektów jak dodatki rodzinne w Niemczech.

Dodatki – jak je otrzymać?

Oczywiście nie każdy może ubiegać się o tego typu dodatki rodzinne w Niemczech. Gdyby otrzymanie ich było zbyt proste, wiele osób wyjeżdżało by chociażby na kilka miesięcy do kraju, by otrzymać tego typu świadczenia i wracały do kraju.

Przede wszystkim musimy legalnie pracować na terenie Niemiec, przez określony czas. Co to znaczy? Że musisz prowadzić tam działalność, pracować w niemieckiej firmie lub niemieckim oddziale innego przedsiębiorstwa. Nawet jeśli więc Twoim pracodawcom jest Polska firma, lecz z oddziałem w Niemczech i jesteś w stanie wykazać, że na stałe mieszkasz na terenie Niemiec, będziesz mieć możliwość pobierania takich świadczeń jak dodatki rodzinne w Niemczech.

Gdzie szukać pomocy?

Oczywiście w urzędach niemieckich. Zazwyczaj pracownicy są bardzo pomocni, lecz nie wszystko, co do nas mówią, musi być zrozumiałe. To w końcu język urzędowy, który potrafi sprawiać problemy nawet w języku polskim. Zatrudnianie specjalistycznego tłumacza przysięgłego to dodatkowy koszt, dlatego warto szukać rozwiązań w innych, bardziej atrakcyjnych pod względem finansowych miejscach. Najlepszą propozycją są firmy specjalizujące się w pomocy podczas składania dokumentacji. Są to oczywiście działalności prowadzone przez Polaków, co z pewnością ułatwi komunikację, gdy będziesz chcieć wnieść dokumenty o dodatki rodzinne w Niemczech.

Na jaką pomoc możesz liczyć? Nie tylko otrzymasz krok po kroku instrukcje wypełnienia dokumentów, ale również zostanie poinstruowany o samym procesie. To z pewnością uprości zdobywanie dodatków, dzięki którym poprawisz domowy budżet.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here