Rynek pracy jest obecnie tak dynamiczny i zróżnicowany, że wymaga od nas ciągłego dokształcania i doskonalenia swoich umiejętności. Jeśli chcemy utrzymać lub zdobyć całkiem nowe stanowisko, niezbędna okaże się uzupełniająca wiedza, a także dodatkowe umiejętności. Jeśli chcemy zaskoczyć naszego przyszłego pracodawcę zawartym w naszym CV bogatym doświadczeniem, powinniśmy stale poszerzać swoje horyzonty i podnosić kwalifikacje.

Konkurencja na rynku pracy nie śpi. Ukończone studia i zdobyty na nich tytuł magistra mogą nie wystarczyć, abyśmy mogli zdobyć wymarzoną posadę. Musimy szukać coraz to nowszych sposobów na wyróżnienie się na tle naszych konkurentów i dorównanie im, a nawet wzniesienie się ponad ich umiejętności. Dodatkowe wykształcenie zdobędziemy decydując się na studia podyplomowe Bielsko-Biała. Dlaczego warto zdecydować się na kolejny kierunek studiów?

Cenne umiejętności

Studiując podyplomowo uzyskamy jednocześnie wiedzę specjalistyczną z danego zakresu, a także szereg cennych umiejętności, które przydadzą się nam niezależnie od tego, na jakim szczeblu kariery obecnie jesteśmy. Zarządzanie czasem, projektami czy też planowanie pracy to niezwykle modne terminy, dzięki którym potencjalny pracodawca z pewnością zwróci na nas swoją uwagę. Nabyte przez nas umiejętności sprawią, że konkurencja w postaci innych kandydatów nie będzie stanowiła dla nas żadnego zagrożenia.

Nowe kwalifikacje

Studia podyplomowe pozwalają nie tylko na poszerzenie swoich kwalifikacji, ale i na zdobycie całkiem nowych uprawnień. Uczęszczającym na nie słuchaczom zdarza się także przekwalifikować lub całkowicie zmienić profesję. Jeśli czujemy, że obecna praca nie przynosi nam satysfakcji, a zdobywane zarobki nie są w stanie nam tego wynagrodzić, możemy skorzystać z oferty studiów podyplomowych i zacząć robić w życiu coś zupełnie nowego.

Dofinansowanie edukacji

W zdobyciu nowych umiejętności i stałym pogłębianiu wiedzy pomóc może nam urząd pracy, który jest w stanie sfinansować nawet 100% kosztów studiów podyplomowych. Dzięki temu nie musimy obawiać się przerastających nas kosztów i opłat, które często stanowią barierę w dalszym kształceniu. W okresie edukacji na studiach podyplomowych możemy uzyskać także stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych.

Nasza ścieżka edukacyjna nie powinna kończyć się na studiach. Aby móc stale się rozwijać i osiągać jeszcze więcej, konieczne jest poszerzanie swojej wiedzy z zakresu w wielu dziedzin. Decydując się na studia podyplomowe mamy także okazję wymienić się doświadczeniami z innymi ludźmi czy nawiązać z nimi współpracę, która może zaowocować w przyszłości.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here