Życie przynosi wiele niespodzianek, zarówno tych miłych, jak i tych, których każda osoba wolałaby uniknąć. Niestety w niektórych sytuacjach konieczne może się okazać zaciągnięcie pożyczki. Obecnie można zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki krótkoterminowej, jak i długoterminowej, jednak czym różnią się one między sobą?

Pożyczka krótkoterminowa

Krótkoterminowa pożyczka sprawdza się idealnie w przypadku pojawienia się w domu np. jakiejś usterki, a jej cechą charakterystyczną jest to, iż jej okres spłaty wynosi co najwyżej 1 rok, jednak może być nieco krótszy, co ustalane jest podczas podpisywania umowy. Taka pożyczka udzielana jest na niezbyt wysokie kwoty, dzięki czemu podczas załatwiania wszystkich formalności wystarczy posłużyć się jedynie dowodem osobistym.

Pożyczka długoterminowa

W przypadku nieco większych wydatków lub też w sytuacji, gdy spłacenie pożyczki po roku nie byłoby możliwe, warto zdecydować się na pożyczkę długoterminową. Taka pożyczka udzielana jest najczęściej na okres od 1 roku do co najmniej 3 lat, dlatego też nie trzeba martwić się tym, iż mogą pojawić się jakieś problemy z jej spłatą. Kiedy warto zdecydować się na pożyczkę długoterminową? Najlepiej podczas chęci zakupu samochodu, organizacji wesela, czy też wtedy, gdy konieczne jest przeprowadzenie w domu większego remontu.

Pożyczka tylko z pewnego źródła

Decydując się na zaciągnięcie pożyczki czy to krótkoterminowej, czy to długoterminowej niezwykle ważne jest to, aby zawsze korzystać ze sprawdzonego źródła. Każdą firmę warto bardzo dokładnie sprawdzić a podczas podpisywania umowy bardzo dokładnie się z nią zapoznać. Proste zasady a w szczególności jasno określone procedury są w tym przypadku najważniejsze. Tylko w taki sposób można uniknąć nieporozumień i cieszyć się pożyczonymi środkami finansowymi.

Aktualnych promocji i konkursów pożyczkowych szukaj na stronie http://www.pozyczkazadarmo.net.pl/

[Głosów:6    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here