Czy zakup samochodu poleasingowego to dobra inwestycja? Poznaj najczęstsze obawy kupujących i sprawdź, czy są uzasadnione

Zakup auta poleasingowego może być opłacalną transakcją pod warunkiem, że dokonasz jej rozsądnie i w sprawdzonej firmie. W artykule omówimy najczęstsze wątpliwości, które mają osoby kupujące tego rodzaju samochody.

Czy auto poleasingowe nie będzie nadmiernie wyeksploatowane?

Wbrew obiegowym opiniom pojazdy poleasingowe wcale nie muszą być nadmiernie wyeksploatowane czy mocno zniszczone. Wszystko zależy od tego, kto użytkował samochód, w jaki sposób się z nim obchodził i jak o niego dbał. Samochód, którym poruszał się prezes firmy, będzie z pewnością w zdecydowanie lepszym stanie niż auto po handlowcu przemierzającym codziennie duże odległości.

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie pojazdu, dokładnie sprawdź jego stan techniczny, najlepiej z pomocą zaufanego mechanika. Sprawdź wygląd tapicerki, upewnij się także, że karoseria nie posiada widocznych rys czy uszkodzeń.

Czy mogę kupić naprawdę dobrze wyposażony samochód poleasingowy?

Choć większość aut poleasingowych to te z segmentu B, na aukcjach poleasingowych dostępne są także ekskluzywne, doskonale wyposażone limuzyny. Takie pojazdy służyły zazwyczaj prezesom oraz menedżerom wysokiego szczebla, istnieje więc bardzo duże prawdopodobieństwo, że ich stan techniczny będzie naprawdę dobry.

Jakie zalety ma zakup auta poleasingowego? W czym jest ono lepsze w porównaniu do auta z rynku wtórnego?

Jedną z kluczowych zalet zakupu auta poleasingowego jest jego atrakcyjna cena. Przy odrobinie szczęścia kupisz naprawdę świetnej jakości samochód, którego cena będzie nawet o kilka tysięcy niższa w porównaniu z tym samym modelem kupionym na rynku. Ogromnym walorem aut poleasingowych jest także w pełni udokumentowany przebieg oraz historia serwisowa.

Czy samochód poleasingowy można wziąć w leasing?

Często zdarza się, że leasingodawcy umożliwiają wzięcie w leasing samochodu poleasingowego. Jeśli jesteś właścicielem firmy, leasing pozwoli Ci na optymalizację podatkową i obniżenie kosztów. Jeśli nie prowadzisz własnej działalności, możesz skorzystać z leasingu konsumenckiego. Jest on doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają wysokiej zdolności kredytowej i nie mają szansy na otrzymanie kredytu na zakup auta. Leasingodawcy zdecydowanie przychylniej spoglądają nawet na mniej wiarygodnych klientów ponieważ w przypadku jakichkolwiek problemów z terminową spłatą rat mają skuteczne zabezpieczenie: będąc oficjalnymi właścicielami przedmiotu umowy leasingowej mogą zwyczajnie zażądać jego zwrotu.

Gdzie kupić auto poleasingowe?

Najlepszym sposobem na zakup auta poleasingowego jest wzięcie udziału w aukcji poleasingowej. Samochód możesz kupić na zasadach klasycznej licytacji lub poprzez opcję „kup teraz”.

Jeśli planujesz udział w aukcji, zadbaj o to, by jej organizator był sprawdzonym, wiarygodnym podmiotem, cieszącym się dobrymi opiniami klientów. Zakup auta od lidera to gwarancja bezpiecznej i udanej transakcji.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here